Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българските средновековни църкви.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Събрани фотоси на Български манастири от цялата страна:
    sigpic

    Comment


      Незная дали това е по-подходящо за рубрика "Без коментар" или "Бг Абсурди", но във всеки случай е рядка простащина!

      Химически кенефи насред руините на средновековна църква ¹ 4 , непосредствено зад Царския дворец на Царевец във Велико Търново....
      А иначе люто се сърдим и обиждаме, когато ни окарикатуряват като турски кенеф на символичната карта на Европа!...Явно има защо...
      Attached Files

      Comment


        Няма такава простотия егати
        Заблудите също са ценни, но само от време на време. Не всеки тръгнал за Индия е открил Америка

        Comment


          предпазната сграда на свети Теодор Стратилат в Бобошево се срути

          http://www.e-79.com/index.php?news_id=25324

          Comment


            Тъй стават нещата. Накрая ще си останем със снимките, които правим с Архангел.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment



              Това което се надявахме, че все някак си ще бъде избегнато започна да се случва. Хич не ми се иска да напиша нещо по повод на министри и т.н.Просто съм много ядосан

              Comment


                И да не пишеш нищо за управляващи на местно или национално ниво горчилката остава, а някой трябва да носи отговорност все пак. Такива църкви като правило съществуват в затънтени и обезлюдени региони, в които нищо положително не може да се случи. Кой е докарал дотук положението? Явно не е само едно министерство или министър, а цяла поредица, която и аз не знам откъде да започна, от 1989, 1944 или май най-добре още от 1879?! Без радикална промяна на демографското и икономическото ни развитие нищо добро не ни чака!

                Comment


                  d-r V. написа Виж мнение
                  ...Без радикална промяна на демографското и икономическото ни развитие нищо добро не ни чака!
                  М.........да, май отдавна трябваше да му спретнем една революцийка или преврат. На чисто най-добре се гради!
                  Прави нещо, докато мислиш какво да правиш!

                  Comment


                    В такива случаи се питам къде е Българската православна църква - една от най-богатите неправителствени институции у нас?!
                    Реставрацията и запазването на тази църква ще е на цената на 1/3 Г-класа (любимото превозно средство на "дядо" Николай Пловдивски - движи се обикновено в конвой от три такива).
                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      Тя само си цоца - като крупен средновековен феодал, а и като мастит капиталист - според реда и условията на съответната ОИФ. Защо й е да троши пари по съграждането на нещо, за което има дастатъчно "балъци", които да се погрижат. Естествено, после идва нейната величайша санкция (т.е. узаконяване на което) и паричките пак си потичат в същата посока...
                      Прави нещо, докато мислиш какво да правиш!

                      Comment





                        На СРЕДНОВЕКОВНИТЕ ЦЪРКВИ В БЪЛГАРИЯ има обновление за църквата Св. Димитър в Паталеница, която е от 12 век.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Добре поне, че сте вие с Архангел, Торн, за да вършите работата на няколко научни инстититута, една цяла православна църква и куп общини. Поздравления и признателност за извършеното от вас до тук. Ако трябва да се помага нещо за официалното издаване на труда ви викайте.

                          Едно въпрос: не видях никъде (може и да не съм догледал) църквата Св. Георги в Перник. Тя е срещу старата крепост, но отдругата страна на пътя, по който съм сигурен си минавал много пъти. Тя ми прилича на доста стара конструкция. Вътре не съм влизал, понеже рядко я отварят. Знаеш ли нещо за нея?
                          Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                          Гюстав Льо Бон

                          Comment






                            На СРЕДНОВЕКОВНИТЕ ЦЪРКВИ В БЪЛГАРИЯ е качен материал за манастира Света Троица край Радибош - 16 век.


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              ^^ поздравления

                              на някой намира ли му се повече снимки или информация за тази църква? ровех ровех, но не намерих
                              "Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход."
                              - МУСТАФА ШАРКОВ -

                              ---------------------------------------------------------------------


                              www.ottomanbul.blogspot.com - Османски паметници на територията на България

                              Comment


                                " Кулата Градот" - Ракитово


                                интересни снимки от този обект.

                                Comment

                                Working...
                                X