Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    кало написа Виж мнение
    Льоклерк XLR


    Тука некви го боядисват:

    Comment


      Dinain написа Виж мнение
      Това беше към Хорнета... Като да кажеш, че Е100 е бил най-великото нещо на всичките земни кълбета... Само дето никой не го е виждал на практика.
      Не е така. Има и ходови макети, и предсерийни образци на 477/490, като и с двата е стреляно. През 1990/1991 г. взимат решение за партия от 50 машини, която да се ползва за войскови изпитания, но идва разпада и край.

      Comment


        кало написа Виж мнение
        Франция пък ще покаже пълноразмерен макет на бъдещата модернизация на Льоклерк - Leclerc XLR , на Евросатори в средата на юни.
        Сключен е договор за модернизация до това ниво на 200 френски танка в периода 2020-2028 г.
        Не се предвижда ново въоръжение, но има нови модули за защита (един пакет срещу минна заплаха, друг - срещу РПГ), плюс ново бордово оборудване.

        Франция продемонстрирует полноразмерную модель модернизированного основного боевого танка Leclerc XLR во время выставки Eurosatory 2016, которая пройдет с 13 по 17 июня 2016 года в Париже. Об этом …


        вероятно макет на бъдещата модернизация



        ПП - според доста непроверените данни за бойното използване на Льоклерк в Йемен, танкът се представя добре, особено при грамотна употреба с останалите машини на СА там. Допреди месец и нещо данните сочеха за общо 9 танка с бойни повреди, от които един унищожен, което е значително по-добре от представянето на М1А2.
        Може ли повече подробности за унищожената машина, че това досега не съм го чел никъде.

        Comment


          1. боядисването съм го постнал онзи ден в друга тема

          2. Нямам повече инфо за унищожената машина - мисля, че е от мина.

          Има и ходови макети, и предсерийни образци на 477/490, като и с двата е стреляно.
          Мммм, чак предсерийни няма май - има прототипни в различни стадии на завършеност на пълния облик. Не съм срещал сведения за стрелящи образци, може ли данни?

          Comment


            кало написа Виж мнение
            Мммм, чак предсерийни няма май - има прототипни в различни стадии на завършеност на пълния облик. Не съм срещал сведения за стрелящи образци, може ли данни?
            Из руските форуми, по мнения на "инсайдери", се твърдеше, че 490 Бунтар е бил готов за серия в края на 80-те, а от Молот, че са правени планове за малка серия от 50 машини, които да минат войскова експлоатация.

            Твърди се още, че е стреляно и с двата модела, като от Молот има поне 2 или 5, не помня точно, които са в Русия.

            Comment


              Както се казва - На празнуващите - Честито! 100 години от първия танк на бойното поле
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                Изтрито
                Last edited by plamenhk; 13-10-2016, 22:44.

                Comment


                  plamenhk написа Виж мнение
                  В съвременната война акцентът се поставя на мобилността и ако ще се създават перспективни танкове те трябва да бъдат от леки до средни... с екипаж от 2 души.
                  Направо цитат от 30-те години на миналия век! Обаче "съвременната" война (ВСВ) показва нещо доста по-различно.
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    В случая с необитаемата купола от 90-те на американците може да им се изпее "ти ужасно закъсняаа..." При съвременните технологии командирът да се показва отгоре на люка и да наднича наистина води до излишни загуби.
                    Ма те на практика от "Страйкър" до момента нямат иновативна машина.

                    Comment


                      Изтрито
                      Attached Files
                      Last edited by plamenhk; 13-10-2016, 22:44.

                      Comment


                        Изтривам съобщенията като един вид солидарност с непишещите.
                        Last edited by plamenhk; 13-10-2016, 22:47.

                        Comment

                        Working...
                        X