Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Землянката на офицерите, където те пият уиски с фъстъци и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Землянката на офицерите, където те пият уиски с фъстъци и си приказват

    Изобщо тема за кратки въпроси за които не си заслужава да се пускат специални теми. Ще замолим Модератора да я направи важна.

    Ето и едно кратко питане: на някого дали му е известно дали веригите на германските халфтракове са унифицирани? и кои модели споделят една и съща конструкция. Че стана въпрос покрай новият Sd.kfc 10 на АСЕ че не били точни тените, и какви точно трябвало да бъдат.
    Last edited by модератор; 24-08-2006, 12:01.

    #2
    Процедурно: от известно време си мислех дали да не пусна точно такава тема, ама с друго заглавие. Насочена не толкова към кратки въпроси, колкото към прости въпроси. И поради това да се казва "Елементарни въпроси". Хубаво, че си ме изпреварил, ама заглавието не ми харесва. Много на "Общи приказки" го избива. Не може ли да го сменим? Особено като се има предвид, че в "ранга" ми (или неговия наследник) пише "редовен", а не "Първи морски лорд", та значи не съм баш офицер (ако не броим чина от запаса), а пък и не пия уиски. Да не говорим, че повечето сигурно предпочитат ракия, а някои може би и шнапс или водка.

    Comment


      #3
      Ииии вечно недоволни, плачат за щрафната рота:twak:
      Аз ако става на въпрос никакъв алкохол не пия ама ядките ги уважавам .
      А като не ти харесва темата пишеш ЛС на МОДЕРАТОР "така и така там някакъв изверг е пуснал тема със смущаващо и нараняващо чувствата ми заглави, моля да бъде изтрита".
      А иначе заглавието е по аналогия с това на подобна тема в морската част на форума и съдържа цитат от много известна в близкото минало песен:sm100: .
      А сега ще се намери ли някой да отговори на моят въпрос?

      Comment


        #4
        Тук никой не посжела да помогне,или поне до сега, а в това време едно другарче русначе (а аз съм върл русофил, ако и хората да твърдят друго) ми намери нужното инфо.А понеже аз съм готин ще си го споделя:

        Sd Kfz 10 - 240мм
        Sd Kfz 11 - 280мм
        Sd Kfz 6 - 320мм
        Sd Kfz 7 - 360мм
        Sd Kfz 8 - 400мм
        Sd Kfz 9 - 440мм
        сега остава да налучкам бронираните варианти какво точно ползват.

        aAAAAAAA констатирам че някой е осквернил името на темата
        Last edited by Gaden Gogi; 25-08-2006, 14:30. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

        Comment


          #5
          а може би просто не сме успели да ти помогнем. за съжаление не винаги нещата могат да се намерят на време, хубаво е, че има повече източници от нас и споделяш откритото.

          Comment


            #6
            E така евентуално ще спестя на някого търсенето а той през това време може да намери нещо което на мен ми е нужно, пък и нали за това са форумите: обмяна на инфо.

            Comment


              #7
              Кратък въпрос - защо ходовата част на Т-55 има специфичното и веднага отличаващо танка по-голямо разстояние между предните две опорни ролки? Не си спомням да съм виждал друго такова решение.

              Comment


                #8
                Равномерно раазоределение на натоварването, при Т-62 е същото но между втора и трета

                Comment


                  #9
                  мислех си сега (като гледам репортаж на яху за ливанската война) дали се чува чак толкова силно гърмежът на оръдието, което стреля. преди няколко седмици битиви пуснах "a bridge too far" и там артилерията страшно силно "звънеше" със звука на изхвълените гилзи (лично аз съм "дрънкал" на 85мм и 122 мм с парчета какво ли не ). та някой да сподели впечатлени така от по-близо - как е? съвсем детски звучи питането, ама като човек не виждал... да питам офицерите

                  Comment


                    #10
                    мислех си сега (като гледам репортаж на яху за ливанската война) дали се чува чак толкова силно гърмежът на оръдието, което стреля.
                    Не. По-силно се чува. Не те оставят да спиш, пфу.

                    ПП Не съм офицер. На ти няколко филмчета с горе-долу автентично озвучаване.

                    Live fire exercise from the australian army open day at the Pt Wakefield Fire & Proof Range. This was the first round of firing. You get to see a shell exit ...

                    Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                    (Нее, второто и третото са доста заглушени, но пък има 40 мм Бофорс)
                    Last edited by Dinain; 26-08-2006, 23:42. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #11
                      Dinain, браво за клиповене, много са готини! На същия сайт има и още много други, които представляват интерес. Жалко само, че са на "енглиш" и нямат субтитри, но и това се търпи.

                      Comment


                        #12
                        Ами трябва да се учи "енглиш", с един савецки закъде вече
                        Не е проблем да си намериш такива клипчета в сайтове като този. Особено израелската военна цензура е хлабава, защото повечето от тези са заснети от войници с домашни камери или GSM-и. Там има и 4-5 клипа на артилерийска стрелба, но за съжаление всичките са без аудио.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          #13
                          абе де да беше само с артилерийска стрелба - има 22 клипа с авиоудари и то от бордови камери. тя не е слаба цензурата, а ще прощаваш - пропагандата е силна иначе си има най-строги правила, примерно, че на пилот не се снима лицето. иначе доволно побучах в събота вечер с тези и други клипове гледах репортажа от yahoo! - той ме вдъхнови за въпроса - и много силно се чуваше как издрънчава гилзата след екстракцията - може би защото бяха отворени люковете. иначе онзи клип със стрелящия тигур това изобщо не се чува.

                          само да ти кажа че всъност руски знае много малка част от хората, дори по-големи от мен (знаеш на колко съм). това, че във форума вероятно са по-голям процент не бива да те заблуждава. ако нямкой не знае английски то по-скоро знае немски от колкото руски в днешно време

                          Comment


                            #14
                            Това за езиците очевидно е бъзик, защо се занимаваш?
                            Относно авиоударите, това е различно, и сам го знаеш. Кадрите са от бордовите прибори и камери, това пилот или някой друг не може да го заснеме или изнесе ей-така. Стрелбата на оръдията и разни подобни (има и заснети нощни и дневни операции в Ливан примерно) от друга страна може да се заснеме от всеки войник с една дигитална камера с големина на кутия цигари или с камерата на GSM-a. При първата отпуска си я качва на домашния компютър и я пуска в нета.
                            По време на войната между Израел и Хизбула всяка вечер висши офицери са провеждали debriefing, или пресконференция го наречи, пред купчинка журналисти и са пускали записите от удари през изминалия ден, не само авиационни. Има още един фронт вече - медиен.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              #15
                              "По време на войната между Израел и Хизбула"
                              По-добре с Ливан го кажи...
                              С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                              Comment

                              Working...
                              X