Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Землянката на офицерите, където те пият уиски с фъстъци и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	1
Size:	97.2 КБ
ID:	531087

    Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	88.2 КБ
ID:	531086

    Conventional Arms Transfers to Developing Nations, 2004-2011, стр. 74

    Забелязвате ли изгряващите звезди?

    Comment


      #92
      Малко екшън от "Кавказ 2012": http://www.youtube.com/watch?v=_yNFuZe_pgI

      Comment


        #93
        Кухулин написа Виж мнение
        Малко екшън от "Кавказ 2012": http://www.youtube.com/watch?v=_yNFuZe_pgI
        Огромният взрив при правенето на окоп за танкове в 4.44 - правил съм такъв. Ефекта на живо е далеч по впечатяващ дори от този на филмчето. Все пак това е половин тон тортил заровен на метър-метър и половина под земята. Ефекта е като от вулкан изригващ на километър от теб.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          #94
          не точно окоп, а противотанков ров, нали?

          Comment


            #95
            кало написа Виж мнение
            не точно окоп, а противотанков ров, нали?
            Точно окоп. Сапьорен взвод правехме окоп за танкове. Предполагам същият метод може да се използва и за противотанков ров. Можеш да си представиш че когато цялата тази маса пръст, камъни и клони от дървета се вдигне на 30-тина метра във въздуха от подземният взрив, голяма част от нея се връща обратно в окопа. След това окопа трябва да се оформи (ние не сме го правили, нито са ни обучавали за такова нещо, предполагам си е задача на танковата рота да си направи рампа от едната страна). Пръста след взрива е рохкава и лесно може да се изхвърли с лопати или булдозер. Окопа е достатъчно широк и дълбок, за да се оформи като противотанков ров ако се изхвърли всичката пръст и се отсекат ръбовете, не знам чесно казано. В "суров вид" е напълно преодолим за танкове и е неизползваем като препятствие, от друга страна е съвсем използваем като прикритие (окоп) след минимално дооформяне.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              #96
              Това е доста интересно, не бях срещал подобен метод. Но не е ли силно демаскиращо ?

              Comment


                #97
                питам, щото се чува гласът на докладващия офицер, който след взрива казва, че ПТ-ров е готов.

                Comment


                  #98
                  Сун Дзъ написа Виж мнение
                  Това е доста интересно, не бях срещал подобен метод. Но не е ли силно демаскиращо ?
                  Много демаскиращо, звука не е особено силен, но стената от пръст предполагам може да се види от километри. Ако е нощ пък можеш да видиш от клипчето как хубаво се вижда. Обаче е единственият начин сапьорен взвод да подготви окопи за рота, или дори батальон танкове или САУ в рамките на 20 минути.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #99
                    кало написа Виж мнение
                    питам, щото се чува гласът на докладващия офицер, който след взрива казва, че ПТ-ров е готов.
                    Тука вече ще потеоритизирам малко, защото нито сме го правили, нито го имаше в учебниците. Възможно е да се направи но ще изизсква повече от сапьорен взвод (два камиона, един за персонала и оръжието и друг за екслозивите). Подразделението ще трябва да разполага със сонди за подготовка на предварителното взривяване, които да могат да прокопаят поне до 4-5 метра дълбочина независимо от терена.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      а по мое време учехем и за окопи за кашиците правени по този начи (само учехме подчертавам) с кумулативен заряд закрепен на триножник над земята....иначе за танковият оком- щом пръста е рохкава след взрива танка и сам може да си я доизрие, или поне руските, те са си оборудвани съ ссъответните булдозерни ножове.

                      Comment


                        Comment


                          Gaden Gogi написа Виж мнение
                          а по мое време учехем и за окопи за кашиците правени по този начи (само учехме подчертавам) с кумулативен заряд закрепен на триножник над земята....иначе за танковият оком- щом пръста е рохкава след взрива танка и сам може да си я доизрие, или поне руските, те са си оборудвани съ ссъответните булдозерни ножове.
                          Тази за която говориш съм си играл с нея(не сме я взривявали) и е с двойно действие. Освен за окоп предназначението и е за разчистване на вражески бункери, или подземни укрития. Слагаш триножника на тавана на бункера и я активираш. После по-добре да не влизаш в бункера защото предполагам гледката няма да е приятна - нещото е голямо, тежко и има доста експлозив. Тази от клипчето на Кало не съм я виждал, или е по-нова, или не е била на въоражение в БА.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Thorn написа Виж мнение
                            Готовятся российские мегаконтракты с Ираком
                            А американците подготвят HARM в милиметровия обхват, само чакат Панцира да отиде в Ирак

                            U.S. Navy Boosts Aargm Production Rate

                            The Aargm upgrade kit to the High-Speed Anti-Radiation Missile (HARM) missile incorporates a millimeter-wave terminal seeker as well as GPS/INS into the guidance section, allowing the weapon to address a “counter shutdown” capability gap against air-defense radars.

                            alexNAVY от Балансер:
                            Без комментариев. Националпредатели и родинопродатели.
                            Можно было прямо в Балтимор или Норфолк везти.


                            Може би има право човека.

                            Comment


                              Кухулин , Иран или Ирак, имаш в предвид приятелю, защото започвам да си мисля че новите проби ще се вземат в пробна Иран! ? Все си мисля че няма да се размине меренето на П ищовите там, голямо мерене ще пада
                              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                              Comment


                                Kont написа Виж мнение
                                Кухулин , Иран или Ирак, имаш в предвид приятелю, защото започвам да си мисля че новите проби ще се вземат в пробна Иран! ? Все си мисля че няма да се размине меренето на П ищовите там, голямо мерене ще пада
                                Идеята е друга. Миналата седмица иракския премиер се е пазарил в Москва и е подготвил договори за огромни количества руско въоръжение, включително и 40 парчета Панцирь-С1.

                                Щом машината стъпи в Ирак, американците веднага ще я проучат и по-точно ще разучат сигнатурата на радара за огневи контрол, който работи в милиметровия обхват. Съответно новия HARM ще лови панцирите без проблем, защото само на оптика обстрела е куц.

                                Тогава вече могат да се пробват в Иран срещу тамошните панцири, вече с настроени ракети.

                                Comment

                                Working...
                                X