Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Землянката на офицерите, където те пият уиски с фъстъци и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Гога, това имам това пускам.Съжалявам, че не можах да съм ти от полза.
    Нищо, може би някой друг път!
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #32
      Kakto kaqzah mersi mnogo, но преди да попитам и аз се постарах доста в търсенето

      Comment


        #33
        Чертежът на 8 страница на бронеколекцията е доста добър, понеже с тези размери после могат да се свалят липсващите дори по снимка, но аз продължавам търсенето, днеска свалих близо 1000 снимки на тази машина и нейните деривати, Сапьорният танк кърти мивки от всякъде.

        Comment


          #34

          Нова марка каски в морската пехота на РФ.
          Nike :rock:
          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

          Comment


            #35
            хихи,
            а сериозно - това е новият общ шлем на РА -

            Comment


              #36
              Защо не е покрит с кевлар, като американските? Иначе много прилича на каските на бунтовниците от "междузвездни войни".
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #37
                Що за глупост е да си играеш в кажи-речи пълно бойно снаряжение, но без пълнител?!
                Amazon, не прилича. И на мен първата ми реакция беше, че е като излязла от "Звездни войни", ама на имперските сили. Обаче не е така. Най-близо е каската на техниците на бунтовниците, която всъщност си е най-обикновена. Разгледах внимателно http://www.swtroopers.com/ , като започнах от Death Star trooper (aka Imperial Navy trooper), защото това беше първото ми предположение, обаче няма нищо подобно.

                Comment


                  #38


                  Това е другият вариант. Иначе - ако има кевлар, то той не е отгоре, а отвътре. това отгоре са калъфи (чехлы на руски). посочените два шлема вървят с маскировъчни калъфи за лято и зима.

                  иначе и двата шлема са неметални - от кевлароподобни материали със защита от вода (арамидни влакна теп Русар и Армос).

                  част са от комплексите за екипировка на военнослужещите Бармица, Пермячка. Сега има и Бармица-2, работи се по трето поколение комплекс - Ратник. включва всичко - от дрехите, бронирането, радиостанциите (Акведук и Бармица-РС) до оръжието. Например Бармица включва около 60 нещица - сред тях са АН-94 и Печенег, например.

                  още - http://www.npo-sm.ru/info/ind7.html

                  Comment


                    #39
                    На мен ми напомнят на хибрид между старото "яйце" и западния стандарт, произлизащ от немските каски от ПСВ. Само дето защитата на тила липсва. Тези издутини отстрани - най-сетне са се сетили че човек има уши, пък и слушалка да може да се пъхне там

                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #40
                      Имам следния въпрос: До колкото знам ЖП линиите в Съветския съюз са били нестандартни. Били са с около 50 сантиметра по-широки. Ползвали ли са ги немците по някакъв начин, когато са навлязли в СССР през 1941? Зададох същият въпрос на една учителка по история и тя ми отговори, че немците са строяли нови ЖП линии. Вярно ли е това? Губили ли са такова време или изобщо не са ползвали ЖП линии?
                      I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

                      Comment


                        #41
                        Що ли си мислих че идеята е каската да покрива макскимално много от главата без да пречи на обхвана на периферното зрение и чуваемостта - а не да бъде шлем ала Дон Кихот дето да ти сиди на върха на главата за красота ;(
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          #42
                          muzicantini написа
                          Имам следния въпрос: До колкото знам ЖП линиите в Съветския съюз са били нестандартни. Били са с около 50 сантиметра по-широки. Ползвали ли са ги немците по някакъв начин, когато са навлязли в СССР през 1941? Зададох същият въпрос на една учителка по история и тя ми отговори, че немците са строяли нови ЖП линии. Вярно ли е това? Губили ли са такова време или изобщо не са ползвали ЖП линии?
                          С малко под 10 см. са по-широки. Сменят се само колелата на вагоните. Става за минути.

                          Comment


                            #43
                            Просто е удивително. Страхотна работа.
                            http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                            Comment


                              #44
                              Тъй като на темата със снимки на американци грабнали руско оръжие, и беше ударен ключа, слагам това тук...
                              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                              Comment


                                #45
                                Интересни истории-спомени от руски ветерани от последните войни. Спомените на Чекмарев В.А. ми направиха впечатление и ги препоръчвам за четене, не само заради свежия хумор който блика от тях, но и за интересно поднесените данни за разнообразни оръжия и оборудване, с които се сблъсква автора по време на своите митарства - най-вече в Африка.
                                http://artofwar.ru/janr/index_janr_4-1.shtml
                                "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

                                Comment

                                Working...
                                X