Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Израел влезе в Ливан (²²)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Sir Grey, извини ме, но постовете ти ги прескочих след първите няколко думи. Ако има нещо смислено да ме питаш, опитай пак. С друг тон.

    Камерер,
    Въпросът ти е правилен, но никой досега не прояви интерес към тази му страна
    За пораждането на конфликта са виновни както и арабските страни и израел, така даже и ООН и други хубавци според мен. Налице е бил както бесен шовинизъм, така и отявлен антисемитизъм или дори прикрит такъв на държави, доминирали в региона, като например Великобритания и защо не и Франция.
    Неразпалван от петролните интереси, аз мисля обаче, че този конфликт отдавна би отшумял. Мисля, че първичните терористични групировки на идеолозите останаха в мналото и сега са налице военизирани групи, да не кажа армии, подхранвани от конфликтите в региона, даже малко позабравили първоначалната си същност.
    Само че войната се разпалва от други фактори. Фактически именно тези, които са световни "умиротворители" от край време търсят нестабилността в региона. И я имат.
    Т.е. за мен съвременният конфликт е далеч от първоначалната си същност и носи едностранчивият характер на икономически интерес. Докато първоначалния има шареният отсенък на национални единства, исторически претенции, придобиване на собственост и какво ли още не. За сегашният обвинявам предимно едната страна. Като според мен тя не свършва с Израел.
    Срещу партизанска групировка не се воюва с масирани офанзиви, ракетен обстрел и пехотно нахлуване. С такива се воюва срещу чужда държава.

    Longanlon, аз отлично съзнавам същността на закона и на джунглата
    Изречението, което си коментирал, всъщност беше самозащита срещу атаката на "бащата" на форума, изискваща от мен да докажа, че изнесените във вестниците претенции са неоснователни. Естествено, това никой не може да докаже и ако някой въобще ИСКА да доказва нещо, трябва да докаже основателността на претенциите си да граби, насилва, убива и просвоява.
    Казус, който оставих на колегите - защитници на конфликта, но никой не се нагърбва с това. Надявам се добре да ме разберат, те претендират, че моите мнения са немотивиран, без факти, доказателства и причинно - следствени връзки и респективно не отговарят на нивото на техните. Причинно следствената връзка и обосновката и досега я чакам от тях
    Въпреки това някои от тях продължават да не се усещат и да коментират мен, тъй като явно аз съм причината за конфликта.
    Стига вече с моята скромна личност.

    3F122,
    Дали някой от форума пак ще се обиди, ако изрека черната думичка "маркетинг"?
    Ами естествено. Ти ако имаш трупове на деца, на баби и на зрели хора и искаш да повлияеш на хората по цял свят за да прекратят огъня срещу теб, кои трупове би пуснал по телевизията?
    Мир на праха им, съзнавам ,че и телевизионното излъчване, и коментарът на трагедията никак не са етични.
    Да, арабската пропаганда ще демонизира Израел.
    Произраелската пък по някои участници вече съдя, че е деонизирала Ливан, Палестина и още каквото се сетиш.
    Война по всеки фронт!!!
    Dic, hospes, Spartae, nos te hic vidisse iacentes dum sanctis patriae legibus obsequimur !

    Comment


      Imperial написа
      Има известна разлика в информационната обезпеченост за събития от преди 60г, за които са изписани планини от литература, и събития които се развиват в момента и по обясними причини никой от участниците в които няма интерес да дава обективни сведения. Но не смятах, че е нужно да ти го обяснявам това като на първокласник.
      позволи ми поради същността на образованието си малко от малко да разбирам колко точна е информацията за събитията от преди 60 години (примерно) и дали "планините от литература" имат за цел да я изяснят или напротив - всеки тегли чергата в своята посока

      Comment


        Малко закъснявам да се включа в дискусията, но все пак...
        Напълно разбирам тези, които не приемат Хизбула и нейният начин на действие - че са терористи, терористи са...
        Но не трябва да се забравя, че методите на Израел не са твърде по-различни. Кажете, какво е толкова различно в методите на двете страни в конфликта освен оръжията? Едните ползват въздух-земя, другите земя-земя Хизбула стреля по градове, израелските ВВС си бомбардират Бейрут... При това какво атакуват - пътища, мостове, летище (дори работеше след първата атака, ама това е друга история) - цели, нямащи ама нищо общо с Хизбула. А каква е основната цел - жилищни блокове... а сега ми обяснете кой идиот от Хизбула ще си стои в жилищен блок когато наоколо има самолети? Това е също толкова зрелищмо и безмислено както някои атаки по Багдад през 2003... Всички военни са евакуирани в запасните пунктове, но ВВС упорите атакуват празни сгради...
        При това да погледнем жертвите - 350 цивилни ливанци и има-няма 10-20 члена на Хизбула. Евреите - 17 военни и 13 цивилни.
        Още малко за конфликта - напълно съм съгласен с тези които са на мнение, че от 1948 ситуацията в региона е "те ни удариха, ние ги ударихме, те ни удариха, ние ги ударихме и т.н." А хуманните цели и на двете страни са напълно идентични - палестинец се взирява в някой пазар и убива 2-3 евреи, на следващия ден два Ф-16 с по 4 бомби всеки минават и ги пускат над някое палестинско село, все някой "активист" ще улучат...
        Няма прави и криви в тази ситуация - дори Хизбула не са "лошите" Според мен единственото решение е пряка намеса на ООН (доколкото съществува като организация) и да се направи буферна зона - 10 км навътре в Израел, 10 в Ливан. Израел напуска Голанските възвишения и те стават официално сирийски, но там няма сирийска войска и са под контрола на сили на ООН. Иначе да се разреши на Израел/Хамас/Хизбула да раздават правосъдие е просто безумие...
        Хайде и аз да завърша с един виц:
        Инструкции в израелската армия:
        1. Арабин ходещ и гледащ напред е самоуверен терорист-камикадзе.
        2. Арабин ходещ и гледащ надолу е терорист в депресия.
        3. Арабин Ходещ и гледащ нагоре е молещ се на Алах терорист.
        4. Арабин ходещ и гледащ настрани е неуверен терорист.
        5. Арабин ходещ и гледащ назад е страхлив терорист.
        6. Аабин ходещ със затворени очи е терорист-камикадзе, който всеки момент ще се взриви.
        При забелязване на арабин-терорист се дава предупредителен изстрел след което трупът му се занася в моргата...
        Last edited by Пилот; 21-07-2006, 21:52.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          Арабин, който си стои в къщи е терорист-камикадзе, който подготвя атентат.

          Comment


            Ливанския президент вчера обяви пълната си подкрепа за Хезбола, че Ливан и Хезбола са едно и тн и тн. Това поопростява нещата...
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              Може ли пълното изказване? Защото ливанското правителство каза, че ако Израел предприеме голяма офанзива, тогава ще се включат на страната на Хизбула. А Сирия сега чета, че щяла да помага на Ливан ако Израел предприеме офанзива.... А Иран ще помогне на Сирия, ако бъде нападната и т.н. Класическа каша с голяма вероятност за голяма пукотевица.
              Между другото като се замисля поводът - двамата отвлечени войници - с оглед сегащното полжение - се чудя кой го организира - Хизбула, Израел, Иран, Сирия, или всички заедно?
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                Ами от цялата история само знам че Хезбола е пионка на Иран, щедро финансирана от нея, и Сирия нещо играе с тях. Тия дни Израел обявяваше, че унищожавал разни камиони натоварени със Сирийски ракети за Хезбола. "Мирните ливанци" май просто са хванати между чука и наковалнията...

                Доколко Израел има интерес да провокира тия неща, струва ми се че последните няколко години те правиха доста отстъпи, изтегляха се от територии, обаче ефект нямаше. В крайна сметка самото съществуване на Израел е кол в очите на мюсюлманите в региона и безболезнено решение на проблема няма.


                Ето го изказването, то си е цяло интервю:

                President Emile Lahoud has urged the Lebanese to remain united in the face of an Israeli offensive against Hezbollah and logistical targets in Lebanon that was in its tenth day Saturday.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  Не знам, може и да е от превода, ама като чета тоя президент какво ги говори, ми се струва, че или е леко малоумен и не осъзнава какво става с държавата му и в региона, или е пионка в ръцете на някого и говори каквото смата за 'безопасно'.

                  Comment


                    ЕС се меряклясва да праща умиротворителни сили. Малко трудно когато нито Израел иска да спре огъня, нито Хизбула, а Чичо Сам се кефи на фойерверките (как може да има такава тъпа жена като Райс не знам, по време на изказванията и преди 2-3 дена ми се щеше да запратя нещо по телевизора. На всеки му е ясно, че САЩ удрят яко рамо на Израел, ама ТОЛКОВА тъпо да го изкажат просто....).
                    Една немска журналистка постави тази сутрин много добре въпроса за Бундесвер в умиротворителните сили - "А израелците как ще приемат немски войници на своята територия?"
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      А тя защо говори за буферната зона в Ливан като за 'своя територия' на Израел???

                      Comment


                        Може би защото логично е предположила, че умиротворителните сили ще са нужни и от двете страни на границата
                        XV mile the sea brode is
                        From Turkey to the Ile of Rodez...

                        Comment


                          Хехе, представяш ли си държавата с една от най-мощните армии в света, чието съществуване се крепи главно на идеята за военната й самодостатъчност, да приеме на своя територия чужди воиски...

                          Comment


                            Хм, така май илюзията за "само защитаващите се горкички израелци" съвсем отива у ряката . Иначе представям си да, при съответния международен натиск. Само дето на Израел, докато бива подкрепян от Чичо, му е през ... за международния натиск.
                            Но и така, и иначе, ако има международни сили в Ливан, дори изцяло позиционирани там, няма да се мине без логистика и кооперация на израелска територия. А и несъмнено въпросните хипотетични сили в буферната зона ще работят тясно с израелската армия, което пак означава заставане на израелци и немци f2f, и едните и другите тежко въоръжени .
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              Хм, така май илюзията за "само защитаващите се горкички израелци" съвсем отива у ряката
                              Стига сте говорили глупости бе. Грей, не знам откъде си си създал тази илюзия, но Израел е последната страна, преструваща се на слабичка. А международният контингент ще е в южен Ливан, никой не е говорил за израелската територия.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                една международна журналистка, цитирана от Sir Gray написа
                                "А израелците как ще приемат немски войници на своята територия?"
                                както написах, това може да значи две неща - или войниците ще бъдат и в Израел (което не мисля, че ще стане през идните 10 000 години) или тази журналистка и тези, които я цитират смятат, че южен Ливан е израелска територия вече.

                                Comment

                                Working...
                                X