Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Steampunk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Steampunk

    Отварям тази тема ако има някой който е чел нещо от жанра (или "стила" или както искате го наричайте) да сподели и да препоръча. Насочиха ме към някои книги които смятам да прегледам в най-скоро време. Всъщност смятам точно сега да отида да прегледам в книжарницата дали ще ги намеря.

    По принцип това ми е любимия стил фантастика, макар че не съм чел нищо такова на книга (затова пък съм гледал много такива анимета ).
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    WTF is this?
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #3
      Отидох до книжарницата и си взех тези:







      аа това последното не знам как ми е попаднало в торбата


      та тези ще ме държат доста време предполагам, понеже нямам много свободно за четене

      Dinain написа
      WTF is this?
      Last edited by Imperial; 07-07-2006, 01:48. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Искам и аз такива емотикони

        Уикипедия има хубава статия за тая "парна отрепка". Сетих се за Арканум и Fallout.

        Сетих се и за Vampire hunter D и разни подобни
        Last edited by Dinain; 07-07-2006, 02:04. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #5
          Диамантената ера на Стивънсън определено си заслужава прочитането, Гибсън и Стърлинг също са от много добрите автори в личната ми класация, макар конкретната книга да не съм я чел.

          Хайнлайн ме кефеше, като бях малък, ама по едно време почнах да осъзнавам какво представлява всъщност и ми дотъпя.

          Comment


            #6
            Longanlon написа
            Хайнлайн ме кефеше, като бях малък, ама по едно време почнах да осъзнавам какво представлява всъщност и ми дотъпя.
            Хехе съгласен съм, но тази я препоръчват и реших да направя компромис
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              Тая "Диамантената ера" не е ли Кибер-пънк?
              Гибсън пише също кибер-пънк,доколкото знам.
              Книги,за жалост не знам(Кажете заглавия,освен горните),но има едно филмче(японска анимация),което се развива в стиим-пънк свят-Fullmetal Alchemist.

              Comment


                #8
                Steampunk анимета има доста. Последно гледах Steamboy по темата (не беше много скоро де), преди това едно сериалче с едни въздушни кораби дето не се сещам как се казваше. Миязаки има няколко такива (Навзикая и Лапута примерно) а и останалите му често имат такива елементи.

                Диамантената Ера я почнах и още не ми е много ясно какво точно е, някакъв Викториански кибер-пънк май ще се окаже.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #9
                  ха, днеска изцяло съм посветил деня на промивка по темата. Играя Rise of Legends и чета The Diamond Age на интервали.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #10
                    Свърших Диамантената Ера, за съжаление я четох малко по-бързо отколкото трябва. Ще се наложи да изчета всичко друго от Stephenson. Не ми се иска да се опитвам да формулирам мнение за автора и жанра все още при положение че тепърва се ориентирам, но специално тази книга я препоръчвам на всеки любител на истинската фантастика, тази която се опитва да осмисли бъдещето на човека като човек. Дори некоронования крал на фантастиката Артър Кларк има единични такива опити при които той се фокусира върху отделна своя идея твърде тясно.

                    Сещам се за един друг сериозен, може би по-сериозен от необходимото, автор, Steven Baxter, но неговия подход е твърде материалистичен. Той разглежда бъдещата еволюция на човека изцяло в биологично-еволюционна проекция. Впечатлението ми от Stephenson е, че той осмисля нещата с изключително разчупено въображение и същевременно погледът му върху човешката същност е проницателен и земен.

                    Засега толкова.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      Imperial написа
                      Дори некоронования крал на фантастиката Артър Кларк има единични такива опити при които той се фокусира върху отделна своя идея твърде тясно.
                      :tdown :tdown :tdown
                      Изключително пристрастно западняшко мнение
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        #12
                        Не усети ли че го казах полуиронично.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #13
                          "Тъмната Кула" на Стивън Кинг има доста "парни" елементи.

                          Comment


                            #14
                            "Тъмната Кула" е писана в продължение на около 30 години, бая "елементи" има там
                            За "парни" не съм съгласен, по-скоро "оцелели технологии след апокалипсиса" елементи.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              #15
                              Е не приемай името на жанра буквално. Не е задължително да има описания на парни агрегати в книгата за да се числи към него.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment

                              Working...
                              X