Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай филма по screenshot!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts


    за това ставаше дума, нали?
    Едно време го даваха по ТВ 1000, ама бях твърде малък, за да го гледам и разбера. Сега не мога да го намеря никъде...
    Някой друг да задава, моля.

    Comment


      Да, позна. Вече бях започнал да се чудя как може само аз да съм имал късмета да попадна на този филм. Аз много обичам и версията с Оливие, но тази е, в известен смисъл, по-близо до метода на самия Шекспир (приближаваш до своето време като реалии, за да е по-лесно за възприемане). И в двете версии всички играят страхотно. Финалът е много добър, но, да си призная, на мен целия филм много ми хареса. И началото си го бива .
      Айвъра - това е началото, общо взето, още вървят надписите. Но е много силно, макар че е по-интересно ако беше отрязано от малко по-рано.
      Иначе аз го имам като ДВД (преди време си го дръпнах от пиратския залив). Принципно мога да го кача някъде, а ако някой го и ска и е от София, мога да му го запиша на ДВД (или да го рипна и на СД). С английски субтитри е, не ми се занимава да правя български (макар че с помощта на превода на Валери Петров на пиесата няма да е проблем ).
      Сега е ред на Кало като познал или на някого другиго, ако му се задава загадка. Аз имам още доста, но ще изчакам малко.

      Comment


        Една бърза мини-загадка, свързана с последната, преди някой друг да е задал своята. В последната сцена, за която спомена кало, е използвана сградата на една фабрика, която, тъй да се рече, изпълнява ролята на Босфордското поле. Същата сграда (доста впечатляваща, трябва да отбележа) е получила поне още една роля в сравнително известен филм - каква е "ролята" и кой е филма? Подсказка: ако в "Ричард ²²²" е избрана заради дизел-пънковския си вид, то в другия причината е нейния монументално-мрачно-индустриален (мога да използвам още едно определение, но ще е много явно) вид.

        ПП Появява се и на обложката на един доста добър албум на една от любимите ми групи
        Attached Files

        Comment


          албумът е Енимълс,
          Черният рицар, но и едно от най-известните "парчета" на Джеймс Камерън.

          Comment


            Черният рицар, но и едно от най-известните "парчета" на Джеймс Камерън.
            Да си призная, не знаех, че е участвало и в тези филми . Наистина, сграда с богата филмова кариера. Имах предвид друга роля в по-старичък филм, там играееше едно министерство - "1984", Министерството на Истината, ако не ме лъже паметта. Време е за нова загадка.

            Comment


              две лесни:





              Comment


                Втората снимка ми прилича на "Героите на Кели". За първата в момента не се сещам.

                Comment


                  Three kings и Dirty dozen трябва да са май.

                  Comment


                    Има познали и двата поста - 1. Трима крале 2. Героите на Кели.

                    Comment


                      Ок, хайде аз тогава да пусна един филм, също по главната тема на форума, сиреч военен.
                      Attached Files

                      Comment


                        Това беше един френски филм за войната в Индокитай от 60-те години, но не мога да се сетя за името.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Да, позна, "317-ти взвод". Последните дни или дори часове на Диен-Биен-Фу, водят се преговорите в Париж и всички малки френски гарнизони получават заповед да се изтеглят от страната. 317-ти взвод държи малък укрепен пункт и заповед да се изтегля. Във взвода има четирима французи (двама ветерани от Вермахта), останалите са местни. проблемите идват от съвсе мнаскоро назначения командир - млад и желаещ да види сражения, който съжалява, че войната е тръгнала към приключване. И докато се изтеглят ги набутва в сражение с виетнамски сили, в крайна сметка взводът е унищожен в рамките на две-три денонощия.
                          Наскоро ми попадна и бих казал, че е доста добре направен, с известна доза "документализъм". Играят добре, струва си.
                          Сега е твой ред, Динайне .

                          Comment



                            Темата е отдавна замряла, така че да я съживим с кадър от един старичък филм
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment

                            Working...
                            X