Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Музика от филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Гледам, че цитата от Кубрик и се сещам, че е годината на Моцарт. Редно е да уважим и него в тази тема, а логичният избор е Амадеус на Форман. Ако не се лъжа иде реч за Confutatis.
    Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

    Comment


      #62
      Май ще продължа с пълната монополизация на тази тема. В случая, признавам си, съм воден предимно от привързаността си към филма, не толкова от положителна оценка за музиката. Все пак двете са добре цялостно и си заслужават вниманието.

      Cat Stevens, I Think I See The Light в Harold and Maude(1971).
      Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

      Comment


        #63
        Не е точно по темата, но пък е свързано с една друга(шефска) тема. Освен това все планирах да пусна нещо в този жанр и тъй като нямам под ръка желаното ще се задоволя с това - Squirrel Nut Zippers и Ghost Of Stephen Foster.
        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

        Comment


          #64
          Е, ако ви се удаде да намерите - нещо наистина голямо ИМХО (и като музика, и като кино) - "Криле на желанието", "Небето над Берлин"

          Comment


            #65
            Римски-Корсаков и "Полетът на земната пчела" през "погледа" на Били Мей и тромпета на Ал Хирт - Kill Bill Vol. I и Green Hornet.



            За "Криле на желанието" ще трябва повече играчка, имам го, но трябва да го изровя. Освен Кейв имаше ли друго интересно там, не помня вече?
            Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

            Comment


              #66
              музика от филми... ами тия дни слушам някои неща от саундтрака на "американски прелести".

              Comment


                #67
                Целият саундтрак на Смело сърце ... божествена музика изпълнена от Лондонския филхармоничен оркестър- композитор Джейм Хорнър ...

                Финалните надписи на фона на музиката
                Трол по списък.

                Comment


                  #68
                  Ханс написа
                  Колкото и добри да нашите филмови композитори, те не са Бетховен, Моцарт или Брамс. Защо да използваме музика, не толкова добра, когато има толкова много великолепна оркестрална музика от миналото и от съвременността.

                  На път съм да се съглася с думите на Кубрик?
                  В новия - вече стар - брой на сп. Лик има прекрасна статия, посветена на Дьорд Лигети. Включен е и обзор за "аферата" с Кубрик. За съжаление не е достъпна в електронен вариант.

                  Иначе е добре да се обърне внимание на музиката към новия филм на Аранофски - The Fountain. За мен лично, макар все още да не съм гледала филма, тя е съвършено оформена цялостна композиция с огромна самостоятелна стойност - извънобразна. А препратките й към клавирната музика на Preisner само допълват удоволствието. Между другото, има нещо сходно със струнния саундтрак към В Настроение за Любов на Кар-Вай. Може би именно лекотата, с която темите сами се развиват, или просто нежността им.

                  Yumeji's Theme е по-скоро сравнима с The Last Man, но в Youtube намерих единствено Together We Will Live Forever.
                  Yumeji's Theme
                  Together, We Will Live Forever

                  Comment


                    #69
                    За мен комбинацията от Вим Вендерс и Ник Кейв е изключително депресираща, но щом Кало помоли се съобразявам - Криле на желанието.

                    В "Дом на киното" тече панорама на В. Вендерс, ако някой се интересува де.

                    Досегашните филми на Аронофски, които съм гледал, не ме грабнаха особено, но пък кой знае, с този може и да е друго.

                    Този Кар-Вай ми хвана окото, чувствам че скоро ще му обърна подобаващо внимание. Благодаря.

                    А "Прелестите..." май са един от любимите обекти в тази тема - ти си третият споменаващ го.

                    И нещо за настроение:
                    Last edited by Ханс; 27-02-2007, 21:29.
                    Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                    Comment


                      #70
                      Харесват ми саундтраците на Гладиатор.
                      И на Rome:
                      Binance cryptocurrency exchange - We operate the worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume
                      sigpic

                      Comment


                        #71
                        Енио Мориконе; Гладиатор; Последният мохикан;

                        Comment


                          #72
                          Пенсионер, ето клипчето от Тримата Мускетари. Весело изкарване.
                          http://gstg.data.bg/D'Artanyan%20i%20tri%20mushketyora%20song.avi

                          Ханс написа
                          За мен комбинацията от Вим Вендерс и Ник Кейв е изключително депресираща, но щом Кало помоли се съобразявам - Криле на желанието.
                          Защо пък депресираща, ъндърграунда е тежък но пък депресиращ?!
                          Last edited by gstg; 27-02-2007, 12:14. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                          Comment


                            #73
                            gstg написа
                            Защо пък депресираща, ъндърграунда е тежък но пък депресиращ?!
                            Ами мен Кейв ме депресира. Не твърдя, че всеки трябва да се чувства по подобен начин. Дори не твърдя, че някой трябва. Мен ме депресира, сигурно това е причината да го харесвам.

                            Мислех да сложе едни неща, но тъй като с тях ще се забавя малко, реших да пусна друго. Става дума за "Чикаго", "We Both Reached for the Gun", музика Джон Кандър, текст Фред Еб.

                            И докато все още сме на тема мюзикъл, нещо което бе пуснала Хана, но вече не работи. Според мен заслужава повторение.

                            Jesus Christ Superstar - Everything's Alright
                            Last edited by Ханс; 09-04-2007, 14:19.
                            Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                            Comment


                              #74
                              Пък аз тия дни откривам топлата вода. "Властелинът на Пръстените" беше скучен филм обаче саундтракът на Хауърд Шор е разкошен. Скоро научих, че Шор е писал музиката и към "Списъка на Шиндлер" и "Стриптийз". Май скоро ще напусна лагера на Джон Уилямс
                              Луд на шарено се радва - цивилен блог

                              Comment


                                #75
                                Като гледам Голъм с перфектен усет е предусетил следващият ми пост в тази тема:
                                gollum написа
                                дин от любимите ми моменти е препускането към последната битка на фона на много подходящата мелодия от "Кармина Бурана" и ронещите се вишневи цветове. Много ефектно .
                                Но не целият сценарий е разкрит, нещичко е останало.
                                Започваме с "Екскалибур, мечът на крал Артур"(по някаква странна причина и аз съм го запомнил под това име) и прочулата се покрай него
                                "O Fortuna"

                                Това ми се иска да съпоставя с нещо друго. Твърди се, че Riddle of Steel от "Конан Варварина" е повлияна от Карл Орф. Май е основателно.

                                И макар да съм го пускал вече, ще повторя Confutatis от "Амадеус". Той пък е повлиян от грегорянската "Dies Irae" или поне така се твърди.

                                Това което на мен ми прави впечатление е, че и в трите произведения характерна и донякъде подобна музика се използва за да илюстрира две неща - движение и събитие. Двете са свързани, но и предопределени. Акцента пада върху движението, което точно защото отива към вече определен финал, добива централна роля. Тропотът на конски копита допълва картината.
                                Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                                Comment

                                Working...
                                X