Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Арменският геноцид

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Арменският геноцид

    според мен така нареченйъат арменсйят геноцйт е творба на ймперйалйстйте по точно англйя ,след като погледнеме мйналото на османската ймперйя толерантноста му към народйте във ймперйята всйчкй права на хрйстйянйте са запазенй със законй всекй свободно сй йзповядва вярятя сй стройат се големй манастйрй като рйлскйят манастйр просто с една дума мйр вее във ймперйятя ,зашто след като всйчкй йсторйтцй казват арменцйте са бйлй най вернйте поданйцй на ймперйятя ,ако се случйло такова нешто,да всйчкй казваме че сее случйло една трагедйя правйлно ,неправйлно органйзйранйят наречен *йзселване на арменцйте * закон на талат паша свежда положенйето до такова нйво, удара във гръб на армаенцйте към османската ймперйя когато са във лошо положенй към световната война са допрйнеслй към тазй трагедйя ,зашто без нйакаква прйчйна чеса само арменцй лй сее случйло тазй трагедйя не немйсе вйарва ,нека да не говорйм за документй заштото антй такйва документй йма й в турската страна ,дйаспората се подържа на крак със тазй тема й вйнагй йа подържа на дневен ред, пасйвноста на турскйте правйтелства допрйнесоха до това състоянйе й оште едно арменскйте бунтовнйцй не бяха толкова толерантнй към турското населенйе както българйте във апрйлското въстанйе тезй днй в тв българйя гледам запйскй от бългаскйте въстанйя правата на турското населенйе се спазва от закон на бенковскй ,в арменцйте нямя такова нешто

    #2
    Няма как да се измисли такова нещо. България е пълна с бежанци оттогава, арменски. Англия няма защо да атакува Турция по такъв начин. Всяка страна си има тъмни петна и няма защо да ги крие.

    Comment


      #3
      Здравей Редут, преди всичко искам да те помоля да използваш препинателни знаци и главни букви в постингите си, за да се чете по-лесно.
      нека да не говорйм за документй
      С цялото ми уважение, ако не говорим за документи, ще си чешем езиците само.

      след като погледнеме мйналото на османската ймперйя толерантноста му към народйте във ймперйята всйчкй права на хрйстйянйте са запазенй със законй всекй свободно сй йзповядва вярятя сй
      По тази тема някой от историците може да се изкаже по-прецизно. Аз имам само някои общи забележки (от чиста логика да го наречем):
      Това че свободата на религията е запазена(да речем че се абстрахирам от "потурчването" за момент), не значи че при определени обстоятелства големи кланета и издевателства са невъзможни (вж. Баташкото клане).

      зашто без нйакаква прйчйна чеса само арменцй лй сее случйло тазй трагедйя не немйсе вйарва
      зашто след като всйчкй йсторйтцй казват арменцйте са бйлй най вернйте поданйцй на ймперйятя ,ако се случйло такова нешто
      На пръв поглед и евреите в Германия са "верни поданици", не се борят за независимост, не се бунтуват, никой не им се меси в религията. Но очевидно не е нужна някаква сериозна причина, за да се избият милиони хора. Само властите трябва да сметнат че представляват заплаха...

      с една дума мйр вее във ймперйятя
      Ех, ако това беше вярно, защо я няма тази империя и до днес?
      Last edited by Dinain; 25-02-2006, 18:45. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #4
        До Редут Ефенди.
        Аркадашлар, кажи ми как не те е срам да пишеш такива работи.Ами ти както си тръгнал Чоджум, ще напишеш ,че Батак е измислица на Българските Историци Империалисти!Чета и Немея пред Теб!Прекланям се пред мозъкът, който Всевишният Аллах те е надарил!
        Аз работя с голяма група арменци и те са ми разказавли такива ужасии за Геноцида през 1915-22 година, че чак ми се повдигна!Същите хорица ми показаха снимки от онова време, подариха ми няколко книжки, които изчетох на един дъх и да ти кажа честно Ефенди всичко се припокрива едно към едно със събитията в Батак,Перущица,Панагюрище и прочие.
        Най-благосклонно и учтиво те моля да престанеш да пишеш щурутии в един от най-българските форуми, защото аз по същата логика ще кажа, че в България през 88-89-та година никога не е имало Възродителен процес и турците сами си отидоха в Турция.Никой не ги е гонил, даже ние им подарявахме къщи тук и ги молехме да останат! Турските Историци Империалисти пък после написаха, че ние сме изгонили турците от България, написаха също, че сме ги биели, че и даже разстрелвали.Но това не е истина.Също така тези продажници разправяха, че в България е имало Комунизъм-също не е вярно.Комунизъм имаше само в Турция и СССР-това и децата го знаят-ако не вярваш прочети 48-те тома на най-видният български историк Тодор Живков, който междудругото е признат в Харвард-там неговите произведения се изучават задължително от студентите, а Енциклопедия Британика в годишниците си за 1988 и 1989 години изрично споменава, че благодарение на неговите епохални трудове Запданият свят разбра истината за Турският Социализъм!
        А отречи го де!Попитай всеки един от потребителите на този форум и те ще ти заявят, че това е самата истина.
        Та така Чоджум!Бъди Рахат, лапай локум и си пий шербета, но те моля повече глупости да не пишеш!
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #5
          Parabellum, разбирам справедлиата ти реакция придружена и с известна доза гняв. И аз посрещнах с подобни чувства писанията на уважаемият ни нов съфорумец.
          Да твърдиш, че арменският геноцид е измислица и дори да изкарваш арменците виновни и подли в случая, най-малкото жестоко накърнява честта и достойнството на арменският народ. И всичко това при положение, че дори самото турско правителство си призна пред Европа и света за арменските геноциди, макар и далеч да не е разсекретило ужасяващите факти от документите си за този период.
          Личи си под влиянието на чия пропаганда е попаднал човека(спомена и, че е от Истанбул, мисля), очите му са замазани, ушите глухи за факти и документи - нищо необичайно. Чудя се дали въобще си заслужава да се дават обяснения и отговори на подобни изказвания... :not:
          (\_/)
          (°_°)
          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

          Comment


            #6
            Спокойно бе хора. Не мисля че Редут има за цел да провокира, според мен поста му е по-скоро под формата на въпрос. Личи си че няма много познания за този период (то не че аз имам), но това е напълно логично, в Турция (ако правилно съм разбрал че Редут живее там) има нещо като табу около такива тематики... Така че не се сърдете на човека. Няма как да знае, затова и пита.

            Warlord написа
            Личи си под влиянието на чия пропаганда е попаднал човека(спомена и, че е от Истанбул, мисля), очите му са замазани, ушите глухи за факти и документи - нищо необичайно. Чудя се дали въобще си заслужава да се дават обяснения и отговори на подобни изказвания...
            Warlord, не мислиш че се изсилваш малко с такова изказване? Според теб чак толкова ли сме "просветени и всезнаещи" българите, а турците толкова заблудени и неуки... Според мен няма такова нещо като абсолютна истина (освен в постингите на КГ125), всяко едно общество вижда историята през призмата на собствените си разбирания и я "изкривява" (повече или по-малко) в съответсвие с интересите си. И второ става незабележимо, не в резултат на някакъв заговор, а просто защото такава е човешката природа. Има и съзнателно "изкривяване" де, ама това е друга тема.
            Много се оливам в писане, а исках да кажа накратко - не може да се твърди че една страна вижда историята "правилно", а друга "грешно". Истината е винаги някъде по средата.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #7
              Dinain, тя истината може и да е по средата, ама я кажи как да сложим по средата стотиците хиляди гробове на арменци или костницата в Батак, примерно.
              СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

              Comment


                #8
                според мен така нареченйъат арменсйят геноцйт е творба на ймперйалйстйте
                а според нас, а btw и според целия останал свят това си е реален исторически факт. Всъщност само според турската националистическа позиция, арменски геноцид не се е случил. "Били измрели няколко хиляди души, по време на някакво преселение, справедливо наложено им заради обективни фактори - ПСВ и Кавказкия фронт. Зачитал съм се дори вофициален труд на авторски колектив турски историци, етнолози и пр. (издаден специално на английски, над 800 стр. беше) който за да оспори арменските претенции над Източна Мала Азия и наличитеоп на арменски геноцид, принизява съществуването на самите арменци като народ. И тръгва още от древната история и митология за произхода на арменците "убедително доказвайки" че всъщност никога не е имало такъв народ самопределящ се като арменци, ами това били незнам си какви групи племена, разнопосочно смесващи се в един или друг момент от историята и наричащи се понякога арменци, понякога по друг начин и така докато додшли тюрките и ги я претопили я изтлаксали и т.н. - нататък вече ми стана прекалено нелепо да чета.
                Редут, аз лично много се радвам че си открил този форум, не на последно място заради това, че тук би могъл да разбереш, че не всичко което пише в турските учебници по история и книжки е истина. Както между впрочем, някои хора трябва да разберат че и не всичко което пише в българските учебници по история и в книжките на Божидар Димитров и такива като него е истина, ама с дебели глави спори ли се.
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  #9
                  Dinain не съм поставял от една страна "просветени българи", а от другата "неуки турци", нито съм давал или намеквал за такива определения, не е нужно да ми ги приписваш. Шовинизма и пропагандата нямат нищо общо с интелигентността на турците или който и да било друг народ.

                  Колкото до обяснението на турската страна, че арменския геноцид бил само едно незначително и справедливо изселване на няколко хиляди арменци (какъвто етнос всъщност нямало) е направо смешен и очевидно нямащ абсолютно никакъв допир до истината, от каквато и позиция да го погледнеш си остава една лъжа.
                  Става въпрос за 600 000 арменци изселени в пустините на днeшен Ирак, които естествено са измряли от глад и жажда. А кланетата над арменското малцинство в източна Турция имат още по-ужасяващи размери, за които турците премълчават, според руската страна те варират около 1 500 000 жертви. Става въпрос за може би наи-голямото като размери масово клане над невинни жертви в цялата история!
                  (\_/)
                  (°_°)
                  (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                  Comment


                    #10
                    Warlord, извинявам се, но така изглеждаше поста ти. Просто казвам, че турската официална позиция може да е една, но това не означава че всички до последния турчин са съгласни с нея. И също така не може да се каже, че понеже в една държава дадена тематика не се разисква открито (или има много пропаганда свързана с нея), то никой от гражданите и не разбира нищо от тази тематика. Според мен Редут дойде по-скоро да пита, отколкото да твърди. Поне така ми изглежда на мен, но може и да греша - тоя "правопис" не се чете лесно

                    Стич, не си ме разбрал правилно. Далеч съм от мисълта да отричам арменския геноцид или баташкото клане. Изках да изтъкна, че не е правилно един човек (форумец) да се обявява за некомпетентен, само заради местожителството му. По тази логика всеки един немец по презумпция не трябва да знае нищо за холокоста, един японец - за китайския геноцид и т.н.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #11
                      Наскоро един турчин открито постави въпроса за тези събития в Турция, и срещу него незабавно бяха предприети мерки от страна на тамошните власти.
                      Hannibal ante portas.

                      Comment


                        #12
                        parabelum,warlord вйе сте свйкналй във тозй форум да обштувате само еднакво мйслештй по между сй ,й нйкой друг не можете да понесете от вънка, несте лй така много монотоннй аз влезнах в тозй форум сам й сам мога да йзлезна й дасй пйя кайвето рахат й без вас трябва дасте штастлйвй че ймате едйн гост от отвъднйят бряг но вйе с омраза го атакувате по спокойно моля Й нйкакво друго йзказване не е вярно от вашето парабелум сй ймал прйятелй арменцй й тесаму казалй че е ймало геноцйд аз как да мйсля бйл съм на служба 5 годйнй във град ъгдър до гранйцата с арменйя обштувал съм със стотйцй старцй нйто едйн от тях не казаха за клне а говореха за направенйте зверства на арменскйте хахдутй ,селянйн хора замен теса вярнй от всякаква кнйга, й отхвърлете от гърбасй вече комплекса от петвека робство й гледайте на хората по лйубезно с това настройство аз гледам че под опашката оште температурата несее спаднала такаму вйкат :nworthy:

                        човек тозй турчйн орхан памук е едйн провокатор й едйн човек зада вземе нобеловата награда рябва нешто остро да замйслй дасй вземе някого сй за враг й да стане герой й след това даму връчат награда й да му кажат браво герой сй

                        canım dedelerimin oglu parabelum, да вече съм сйгурен че всйчко в тебе се опйра към ,лошйте турцй ,й в такова положенйе ште кажеш теса йзгорйлй рйм зашто несй малко толерантен към такъв народ с такава голяма йсторйя пълна с славно мйнало , нйма сегашната републйка е вйновна за така нареченйят арменскй,,,,
                        Last edited by redut; 27-02-2006, 09:03. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                        Comment


                          #13
                          redut написа
                          parabelum,warlord вйе сте свйкналй във тозй форум да обштувате само еднакво мйслештй по между сй ,й нйкой друг не можете да понесете от вънка,
                          Това не е вярно поразгледай и другите раздели на форума и ще видиш, че много рядко се достига до общо съгласие по даден въпрос. Като дълбоко се съмнявам, че тук има някой, който да е против включването на нови потребители с по-различни становища.

                          redut написа
                          парабелум сй ймал прйятелй арменцй й тесаму казалй че е ймало геноцйд аз как да мйсля бйл съм на служба 5 годйнй във град ъгдър до гранйцата с арменйя обштувал съм със стотйцй старцй нйто едйн от тях не казаха за клне а говореха за направенйте зверства на арменскйте хахдутй
                          Ами винаги има две гледни точки, а и според теб дали останалите в Турция оцелели старци от арменския геноцид биха казали нещо в подкрепа на това твърдение - те все още са под заплаха от репресии при подобни изказвания, сам знаеш, че в Турция военните не си поплюват. А колкото до "зверствата" на арменските хайдути, незнам доколко са били зверства, може би доколкото всяка война е зверство, но със сигурност тяхната борба за национално освобождение е оправдана, докато геноцидът над техния народ (най-вече мирните граждани) не може да бъде оправдан по никакъв начин.

                          Dinain написа
                          Просто казвам, че турската официална позиция може да е една, но това не означава че всички до последния турчин са съгласни с нея.
                          Ами специално Редут очевидно е повлиян от тази турска официална позиция. Аз нямам против това да има различни гледни точки по всеки въпрос, но тази е направо безумна - има неща които просто не могат да се отрекат.

                          Dinain написа
                          Според мен Редут дойде по-скоро да пита, отколкото да твърди. Поне така ми изглежда на мен, но може и да греша - тоя "правопис" не се чете лесно
                          Ами ако има въпроси да ги зададе като такива, аз виждам само констатации, но може и да не съм доразбрал заради стила му на писане.
                          (\_/)
                          (°_°)
                          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                          Comment


                            #14
                            warlord нямам към нйкого да задавам въпросй по тазй тема всекй знае по своему какво ште пйтам аз просто йскам да говорйм за въпроса а не да се пйтаме аз пйтах само в учйлйште а сега гледам въпросйте от мойа гледна точка без някой да ме влйяе , данебй сте свйдетелй на случйлото се ,й как сй толкова убеден че казваш безумство за мето мненйе всйчко което сй чел сйгуренсй чее йстйна такалй даже едйн процент не даваш ,аз несъм под влйянйето на турската позйтцйя тозй йзвод сй го йзкарвам аз лйчно от мойте вйжданйя ,да за арменскйте хайдутй може дасй прав но за турскйте старцй гй отблъсвач ей така ,,,

                            Comment


                              #15
                              Добре, какво искаш да говорим по този въпрос, ти сам казваш, че нямаш въпроси, убеден си в твоето виждане, никой не може да ти влияе. Според теб геноцид не е имало въпреки, че както казах самото турско правителство най-накрая си призна официално. Аз не виждам какво повече можем да говорим с теб.
                              Останал си и с погрешно впечатление, че не съм готов да изслушвам чужди мнения различни от моето. Ако искаш обаче да ни убедиш, че твоята теза е вярна и въобще ако искаш да проведем нормална дискусия, трябва да извадиш факти, аргументи и обосновки в твоя подкрепа... а ти просто идваш тук и заявяваш - това не е така, това е империалистическа измислица, според мен е преувеличено и точка и то за нещо, което целия свят знае. Как да го приема това освен като заблуда в следствие на някаква пропаганда.

                              За старците отново не те разбрах, помислих си, че имаш предвид арменски старци, а не турски. Но е нормално да са се оплаквали от действията на хайдутите, и в България е било същото - турското население е възприемало хайдутите като разбойници, (терористи ), които ги грабят и убиват. Тяхната цел обаче е национално освобождение, а всеки има право да бъде свободен и да се бори и извоюва това си право - арменците не правят изключение.
                              (\_/)
                              (°_°)
                              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                              Comment

                              Working...
                              X