Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Библиотека (оттук, оттам...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    За да е по-лесно на интересуващите се, ето линк в mediafire.com за по-важните книги на Дейвид Гланц:

    MediaFire is a simple to use free service that lets you put all your photos, documents, music, and video in a single place so you can access them anywhere and share them everywhere.
    Comment is free, but facts are sacred.

    Comment


      #62
      Благодаря, Panzerjaeger, сега си ги изтеглям.

      Comment


        #63
        За съжаление Stumbling Colossus и Colossus Reborn ги няма там.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #64
          За съжаление, така е. Но и това, което има, е много повече от това, което имам . А и ти можеш да си ги поръчаш, предполагам. Аз засега се надявам повече на такъв род качени книги и статии.

          Comment


            #65
            Е да, всъщност аз ги донесох на Воланд преди няколко години. Ти не ги ли чете?
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #66
              Май тука е мястото да питам,

              Някой да си е купувал наскоро морски книги онлайн? Интересува ме http://www.amazon.com/U-S-Cruisers-I...3465686&sr=1-1
              и така и не мога да го открия на нормална цена(70-80 долара примерно), та всякаква подсказка за онлайн магазин за книги втора ръка ще е добре дошла
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                #67
                Discover a wonderful selection of rare and collectible books, used copies, signed and first editions and more, from booksellers located around the world.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #68
                  Е да, всъщност аз ги донесох на Воланд преди няколко години. Ти не ги ли чете?
                  Не. Аз мисля, че той има "When titans clashed". Нея съм я преглеждал (а тук я има). Там забелязах, че Гланц използва все още данните на Кривошеев. Докато в една, явно по-нова - "Soviet-German war - Myths and Realities", която си свалих сега и зачетох, използва доста по-нови данни.

                  Comment


                    #69
                    Ммм.... ами със сигурност има Stumbling Colossus, за продължението й не съм толкова сигурен.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #70
                      Аз имам тези:
                      Stumbling Colossus: The Red Army on the Eve of World War
                      When Titans Clashed: How the Red Army Stopped Hitler
                      и струва ми се и тази:
                      Colossus Reborn: The Red Army at War 1941-1943
                      Данните, които привежда Гланц в тях, що се отнася до загубите, са по Кривошеев (общо взето). Всичко останало е значително по-подробно от нещата на Кривошеев. Първата я купих от Империал, когато той беше тук някъде в началото на 2004та. Другите две пак от него, но някъде в началото на 2005та.
                      И трите са интересни, но аз съм гледал повече за началния период на войната
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #71
                        Аха, значи всичко е наред (поне за мен, де) . Проблемът е, че явно съм видял само тази, за която писах. Обаче ще прочета и другите .
                        А иначе: акто стил, идеи и начин на писане, Гланц е вкласи над останалите неща, които съм чел. Има една-две книги, котио се доближават.

                        Comment


                          #72
                          По този въпрос преди известно време си взех тази - http://www.amazon.com/What-Stalin-Kn...3470519&sr=8-1

                          но така и не ми остана време да я подхвана.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #73
                            Ако ти остане време, ще е интересно да се прочете за какво става въпрос. Това е въпрос, по който автоматично се приема от повечето хора, "че Сталин всичко е знаел". Обаче... не съм убеден, че е точно така. Постфактум всичко изглежда много по-ясно. Обаче с това май съвсем излизаме от темата за обсъждане на това кой какво чете или е чел.

                            Comment


                              #74
                              Това някой отбеляза ли го? Целият томец. Четете си на воля за плъховете на пустинята, битката при Кан, ужасиите при Дюнкерк, трагедията при Сингапур и другите по-малко любопитни и значителни случки от Втората световна война като например войната с Полша или битката при Курск, но само в контекста на английската стратегия зачекнати.

                              Comment


                                #75
                                Новият сайт на Роден край:

                                We don't see things as they are, we see them as we are
                                ---Anais Nin----

                                Comment

                                Working...
                                X