Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Библиотека (оттук, оттам...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Случайно на някой да му се намира 'The Book of Ceremonies' (accompanied by the Greek text) in two volumes by Ann Moffatt and Maxene Tall, Canberra 2012 (Byzantina Australiensia 18)

    Comment


      История на Османската империя

      Автори: Берке-Грамон, Ж.-Л., Базен, Л., Белдичану, И., Белдичану, Н., Дюмон, П., Жоржон, Ф., Мантран, Р., Реймон, А., Ру, Ж.-П., Ватен, Н., Венщейн, Ж.

      We don't see things as they are, we see them as we are
      ---Anais Nin----

      Comment


        Хайде още едно питане Някой да е мяркал Kim. The Huns, Rome and the Birth of Europe ?

        Comment


          Ко речи? Е, ти пък, драги ми декапитаторе, искаш съвсем нови книги, дето мастилото още не е засъхнало по тях. Нали трябва някой на Запад да ги сканира и да ги направи пъблик. Дето се вика - бошлаф работа... Това да не са ти руснаците, които чакат година-две и ги пускат на пистата, като в повечето случаи дори самите автори ги мятат в електронен вид на някой исторически портал

          п.п. и понеже няма как да докопам списанията "Минало", вземи и ми изпрати (ей тук - mchristo@mail.ru) ъпдейтнатата си статия за федератите, за аноната, и за реформите на Анастасий Дикор - нъл бистрихме нещо с теб в началото на годината по тези проблеми?

          Comment


            Аз я бях виждал книжката, но не помня scribd ли беше или по руските торенти и сега не мога да я открия.
            В "Журнал за исторически и археологически изследвания" излезе, иначе ей тука съм я качил и нея и още 2-3 по-интересните материалчета https://uni-sofia.academia.edu/IvanStojanov

            Comment


              Централна Библиотека на БАН - Колекции

              We don't see things as they are, we see them as we are
              ---Anais Nin----

              Comment


                Дигитална библиотека Велики рат

                Дигитална библиотека Велики рат има за циљ да дигитализује и учини јавно доступним публикације из фондова Народне библиотеке Србије и других установа настале током Првог светског рата, а везане за српски народ. Настала је захваљујући учешћу у међународном пројекту Europeana Collections 1914-1918.
                We don't see things as they are, we see them as we are
                ---Anais Nin----

                Comment


                  Г. Г. Литаврин България Византия 11-12 век. София 1987.


                  М. Каймакамова Българска средновековна историопис. София 1990


                  Д. И. Полывянный. культурное своеобразие средневековой Болгарии в контексте византийско-славянской общности IX–XV веков. Иваново 2000.

                  Comment


                    Хайде, и аз да извадя нещо от прашната библиотека

                    Андреев, Йордан Киров - Всекидневието на българите през XII—XIV век. София, 1992


                    Йордан Андреев ни разказва за Втората българска държава; за царят, аристокрацията и народът; за делниците и празниците; за войната и мирът; както и за българската литература по тях времена. Интересно, приятно и полезно четиво!

                    Comment


                      "Мутафчиев, П. История на българския народ" дали се намира?

                      Comment


                        След някой ден ще я пусна, заедно с богомиството на Д. Ангелов и историята на Златарски.

                        Comment


                          "Богомилството" вече го има качено по торентите, но нека да си го имаме и тук в работилницата

                          Ангелов, Димитър Симеонов. Богомилството в България. София, 1961


                          Значи да очакваме историите на двамата класици? Между другото, сега търся в библиотеката си (не в дигиталната) историята на Мутафчиев, и не мога да я открия. Изданието, мисля, беше от 1986 г. За последно съм я отварял най-малкото преди 20 години.

                          Арута, а какво стана с книжките на Иван Божилов? Разбрахте ли се с кесаря Stanimir2 кой какво ще сканира?

                          Comment


                            monte christo написа Виж мнение
                            "Богомилството" вече го има качено по торентите, но нека да си го имаме и тук в работилницата

                            Ангелов, Димитър Симеонов. Богомилството в България. София, 1961


                            Значи да очакваме историите на двамата класици? Между другото, сега търся в библиотеката си (не в дигиталната) историята на Мутафчиев, и не мога да я открия. Изданието, мисля, беше от 1986 г. За последно съм я отварял най-малкото преди 20 години.

                            Арута, а какво стана с книжките на Иван Божилов? Разбрахте ли се с кесаря Stanimir2 кой какво ще сканира?

                            Класика

                            Comment


                              От мен очаквайте Богомилството от 1969 г.

                              Comment


                                Aruta написа Виж мнение
                                От мен очаквайте Богомилството от 1969 г.
                                Нема лошо - бръмчим на всякакви фасони (издания)! Важното е да има сканирани исторически книжки, особено от българските историци (класици). Въобще да има нещо за четене. Нищичко не каза за Божилов? Заложен ли е на конвейер с някаква далечна перспектива?

                                Comment

                                Working...
                                X