Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Библиотека (оттук, оттам...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Не го изоставям, просто този титанично голям том ще си го оставя за последно.

    Comment


      ОК, ти си знаеш най-добре кое, какво и кога И без това се натрупа огромна литература за четене (или преглеждане), пък и бърза работа нямаме

      Comment


        Христо Матанов - Югозападните български земи през Х²V век, 1986

        MediaFire is a simple to use free service that lets you put all your photos, documents, music, and video in a single place so you can access them anywhere and share them everywhere.


        Започвам Петър Мутафчиев - Избрани произведения, т.2, 1973.

        Comment


          Васил Златарски - Избрани произведения, т.2, 1984

          MediaFire is a simple to use free service that lets you put all your photos, documents, music, and video in a single place so you can access them anywhere and share them everywhere.

          Comment


            Добрин Добрев - Тайните на Томбул джамия, В. Търново, 2010
            DOX.bg предоставя безплатно пространство от 5 GB за съхранение, организация и споделяне на файлове с големина до 2G.


            Сканът не е перфектен, тъй като го правих набързо с фотоапарат, но го обработих колкото успях.

            Comment


              Flavii написа Виж мнение
              Сканът не е перфектен, тъй като го правих набързо с фотоапарат, но го обработих колкото успях.
              Благодарности!!! Супер е сканът, който иска него го направи по-добре

              Comment


                Малко книжчици

                Г. Острогорски. История на Византийската държава. София 1998.


                Д. Оболенский. Богомилите -студии върху балканското новоманихейство. София 1998.


                К. Куев. Съдбата на старобългарската ръкописна книга. София 1986.
                http://www.mediafire.com/view/b7b2g9...0%B3%D0%B0.pdf

                Б. Цветкова. Проучвания на градското стопанство през XV-XVI в. София 1972.
                http://www.mediafire.com/view/5z1ltk...VI_%D0%B2..pdf

                Б. Цветкова. Бистра Цветкова- Извънредни данъци и държавни повинности в българските земи под турска власт. София 1958.
                http://www.mediafire.com/view/kp7fnd...1%81%D1%82.pdf

                Х. Перес История на Испания. София 2005.
                http://www.mediafire.com/view/yrixc7..._HosePeres.pdf

                Comment


                  Обработих и други неща, които имам за къзълбаши/алевии и неортодоксален ислям.

                  Любомир Миков - Култът към огъня у алианите, 1992 (Бълг. фолклор)
                  DOX.bg предоставя безплатно пространство от 5 GB за съхранение, организация и споделяне на файлове с големина до 2G.


                  Цветана Георгиева - Хлябът - ключ, който разделя и събира човешки светове, 1992 (Бълг. фолклор)
                  DOX.bg предоставя безплатно пространство от 5 GB за съхранение, организация и споделяне на файлове с големина до 2G.


                  Борис Илиев - Демир баба - Железният баща, 2005
                  DOX.bg предоставя безплатно пространство от 5 GB за съхранение, организация и споделяне на файлове с големина до 2G.



                  Сърдечно благодаря на cesar и Aruta за чудесните книги!

                  Comment


                    Comment


                      Аз имам един въпрос. Някой случайно да разполага със сканове на българските преводи на Иналджък и Гумильов? И отново признателности за труда.
                      Liberte, egalite, fraternite
                      Viva la revolution
                      Zalmoxis написа
                      Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                      http://hristoen4ev.blogspot.com/
                      dibo написа
                      Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                      - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                      Comment


                        boilad, за Иналджък ще почакаш звездният Aruta-team, който си върши работата повече от чудесно Относно Гумильов - задължително ли ти трябва пък на български? Тук повечето сме полу-пенсионери - какво толкова те мъчи руският език?


                        п.п. Aruta, я да съобщиш какво подготвяте в момента, че да не ви оставяме "без работа"

                        Comment


                          Гумильов съм го чел на руски (има чудесен сайт с негови и на последователите му творби), както и някои издания на български (въпроса е, че ги няма дигитализирани, ако имах техническата възможност, досега да съм сканирал половината ми библиотека). Та Гумильов не ми е "проблем", докато за Иналджък ще се надявам на съфорумците.

                          П. П. Спомням си, когато преди няколко години четях "Древние тюрки" (руско издание с твърди корици) стигнах до думата "баран" и спекох. След проверка в речника се плеснах по челото. В този ред на мисли родния език си е за предпочитане.
                          Last edited by boilad; 31-05-2013, 20:08.
                          Liberte, egalite, fraternite
                          Viva la revolution
                          Zalmoxis написа
                          Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                          http://hristoen4ev.blogspot.com/
                          dibo написа
                          Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                          - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                          Comment


                            Лев Гумильов - Етногенезисът и биосферата на Земята, 2007
                            DOX.bg предоставя безплатно пространство от 5 GB за съхранение, организация и споделяне на файлове с големина до 2G.


                            Ето го и Гумильов, точно си мислех да го кача. Това е капиталният му труд. За съжаление нямам другите му творби на български.

                            Comment


                              В момента "под скан" са
                              Б. Цветкова.Паметна битка на народите (изд. от 1979 г.);
                              М. Москов. Именник на българските ханове;
                              Х. Иналджък. Османсманската имерия.
                              Ходжа Садеддин. Корона на историята.
                              Ф. Каниц. Дунавска България и Балканът (трите тома) - почти сканирани.
                              И разни други

                              Comment


                                Aruta написа Виж мнение
                                В момента "под скан" са
                                Б. Цветкова.Паметна битка на народите (изд. от 1979 г.);
                                М. Москов. Именник на българските ханове;
                                Х. Иналджък. Османсманската имерия.
                                Ходжа Садеддин. Корона на историята.
                                Ф. Каниц. Дунавска България и Балканът (трите тома) - почти сканирани.
                                И разни други
                                Благодаря!!! Вярно, че по рано ги беше споменал, малко съм залисан напоследък. А към "Именника..." имам специално отношение, защото това е книгата която преди 20 години ме накара да се заинтересувам от историята като наука, а не само като занимателно и увлекателно четиво.
                                "Етногенезисът" го има от няколко месеца в читанката, мисълта ми беше например за "Хуните", "Хазарите", "Древните тюрки", мисля, че изданията са отпреди 4-5 години, благодарности все пак.
                                Liberte, egalite, fraternite
                                Viva la revolution
                                Zalmoxis написа
                                Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                                http://hristoen4ev.blogspot.com/
                                dibo написа
                                Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                                - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                                Comment

                                Working...
                                X