Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Библиотека (оттук, оттам...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    monte christo написа Виж мнение
    Заглавията налице, само дет няма кой да чете...
    Ха-ха, вие ако си мислите, че може да прочетете всичко А аз от вас не мога да си напиша статията Е*авам се, браво за усърдната работа Графе, вземи си отбележи кое какво е, щот се мислиш за много прилежен, ама си сложил магистърската теза на Лякопулос (която верно е хубава, НО) редом с разни професорски монографии, хе-хе, така в главата ти съвсем ке стане манджа со грозде - а кат' прибавиш и гроздомицина... не ми се мисли Ай стига спам.

    ПП: И кво ми дуднеш, че точно АЗ не качвам - я ми погледни блога ве, колко публикации съм качил там, а? И всичко е мое, авторско, а не "копи-пейст".
    A strong toun Rodez hit is,
    The Castell is strong and fair I wis...


    блог за средновековна балканска история

    Comment


      monte christo написа Виж мнение
      Твоите са подредени, samo deto te e domаrzialo da kirilizirash zaglaviata, marzelivetz neshtasten
      а лъжеш се, като стар потребител на продуктите на другаря Бил Гейтс съм научен да латинизирам всяка кирилица във файлови заглавия, за да ми е мирна главата. Демек аз собствено и със задна мисъл съм ги маймунизирал.

      п.п. Гледа ли предаването снощи? Драсни два-три реда оттатък в темата...
      Какво точно искаш да чуеш от мен, за което и сам не си се сетил? Трите доцентки са цвета на съвременната българска османистика.

      Comment


        KIZIL DELI написа Виж мнение
        а лъжеш се, като стар потребител на продуктите на другаря Бил Гейтс съм научен да латинизирам всяка кирилица във файлови заглавия, за да ми е мирна главата. Демек аз собствено и със задна мисъл съм ги маймунизирал.
        Този проблем бил останал в миналото съм чувал. Иначе и аз така правех някога. но впоследствие ме домързя.

        Comment


          Нещичко от колегите в Сърбия:


          Между другото - много добър сайт, извън библиотечната част.
          We don't see things as they are, we see them as we are
          ---Anais Nin----

          Comment


            Още нещо от сръбските колеги - представителна извадка от тамошната османистика под формата на сваляеми пидиефи. Аз още не съм ги свалял и кой ли ден ще установя с ужас, че вече ги няма


            @Николай - така разправят, но на мен поне няколко пъти годишно ми се случва да видя файлове, кръстени на кирилица да са се превърнали в нещо неузнаваемо.

            Comment


              Да кажем, че кирилските статии се качиха, ето го линка още веднъж - https://www.mediafire.com/folder/9ox...5695/BG_statii
              Някой дали не би могъл да извади списък, така ще ги намира и гугъла.
              Викам кат да отворихме на графа баре за един месец работа и ще миряса, та ние да се куртолисаме.

              Comment


                KIZIL DELI написа Виж мнение
                Някой дали не би могъл да извади списък, така ще ги намира и гугъла.
                Викам кат да отворихме на графа баре за един месец работа и ще миряса, та ние да се куртолисаме.
                Къзъл бей, направо си остави ръцете с тоя списък. Само приказките ти големи. Точно като кучето на нивата я свърши. Ако ще правиш хаир, направи го както трябва, ако не - хич не се захващай! Мен например ме мързи за много работи, но не се и рекламирам за тях.


                Навремето жителите на Йерусалим благославяли Иисус като Христос, и викали "Осанна!", но след пет дена крещели пълни с омраза "Разпни го!". Аз вече не вярвам на султански грамоти за високодоходоносни тимари, и похвали от рода на
                Брат ми, много хубаво, че направи списъка, евала!
                защото още на другия ден ме направиха на бъзи и коприва...

                Comment


                  Е, не, час и нещо си загубих само в дърпане, *би му меча и даже и не стигнах до края. Сори, момци, но имам и други работи за вършене
                  A strong toun Rodez hit is,
                  The Castell is strong and fair I wis...


                  блог за средновековна балканска история

                  Comment


                    Моля за помощ!

                    Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
                    Е, не, час и нещо си загубих само в дърпане, *би му меча и даже и не стигнах до края. Сори, момци, но имам и други работи за вършене
                    Здравейте група!Спешно търся студията на македонския османист Александър Стояновски - "Ромите на Балканскиот полостров врз основа на еден извор од 1523г.".Във конкретния случай става въпрос за съкратена форма на публикуване на подробния описен регистър на циганите във Румелия от 1523г.,съхраняван в Истанбул под сигнатура - BOA TD 120,в който се съдържат и много ценни сведения за много съществуващи и до днес български села и градове.
                    Студията е публикувана във:
                    А.Стоjaновски - "Ромите на Балканскиот полостров врз основа на еден извор од 1523г." - "Прилози.Македонска академиjа на науките и уметностите",Скопje,1976г.,том 7,кн.1.

                    Чувал съм,че екземпляр от изданието имало и във НБКМ-София.Някой може ли да провери дали го има и да го сканира за всеобщо ползване тук?
                    Ако услугата струва нещо на някого съм готов да му я заплатя.Предварително Ви благодаря.

                    Comment


                      istorik84 написа Виж мнение
                      Здравейте група!Спешно търся студията на македонския османист Александър Стояновски - "Ромите на Балканскиот полостров врз основа на еден извор од 1523г.".Във конкретния случай става въпрос за съкратена форма на публикуване на подробния описен регистър на циганите във Румелия от 1523г.,съхраняван в Истанбул под сигнатура - BOA TD 120,в който се съдържат и много ценни сведения за много съществуващи и до днес български села и градове.
                      Студията е публикувана във:
                      А.Стоjaновски - "Ромите на Балканскиот полостров врз основа на еден извор од 1523г." - "Прилози.Македонска академиjа на науките и уметностите",Скопje,1976г.,том 7,кн.1.

                      Чувал съм,че екземпляр от изданието имало и във НБКМ-София.Някой може ли да провери дали го има и да го сканира за всеобщо ползване тук?
                      Ако услугата струва нещо на някого съм готов да му я заплатя.Предварително Ви благодаря.
                      Ти хубаво предлагаш да платиш, ама тия в НБ са турили едни солени цени та си е.ало майката. Дори и човек да снима със собствен фотоапарат, пак му одират кожата.

                      Comment


                        Явно в националната библиотека пазят информацията за времената на Армагедон, Второто пришествие и края на света, когато на никой няма да му е до библиотеки, а до тълкуване на книга Откровение от Библията...

                        ------------------

                        @Георгий, прочете ли си съобщението? Изпратих ти линк към папка с част от търсените от теб книги:

                        Бешевлиев, Веселин Иванов. Проучвания върху личните имена у траките. София, 1965

                        Божилов, Иван Ангелов. Седем етюда по Средновековна история. София, 1995

                        Генчев, Николай. Българско възраждане. София, 1988

                        Йонков-Владикин, Никола. История на древните траки. Том I. София, 2010

                        Крънджалов, Димитър. Валовете в Добруджа и Бесарабия и прабългарската теория. София, 1943

                        Рабовянов, Деян. Извънстоличните каменни крепости на Първото българско царство (IX — началото на XI в.). София, 2011

                        Както и статиите:

                        Гюзелев, Васил Тодоров. Столици, резиденции и дворцова култура в средновековна България (От номадския стан към царския двор)

                        Маринов, Кирил. Преминаването на планинските проходи според византийските и някои антични трактати за военното изкуство

                        Comment


                          monte christo
                          Благодаря много.

                          Comment


                            Йорданов, Кръстьо. Командно-управленски апарат на войнушката институция в българските земи под османска власт през XV-XVI век: йерархична структура, функции и кадрови състав https://www.academia.edu/7313703/%D0...82%D0%B0%D0%B2

                            Йорданов, Кръстьо. Дервентджийството в района на Стара планина и Предбалкана през XVI в. https://www.academia.edu/18286401/%D...%B7_XVI_%D0%B2

                            Comment


                              Едно сборниче от днес: Османский мир и османистика. Сборник статей к 100-летию со дня рождения А.С. Тверитиновой (1910–1973). Сост. и отв. ред. И.В. Зайцев, С.Ф. Орешкова. Москва, 2010 http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5182951

                              Comment


                                monte christo написа Виж мнение
                                Едно сборниче от днес: Османский мир и османистика. Сборник статей к 100-летию со дня рождения А.С. Тверитиновой (1910–1973). Сост. и отв. ред. И.В. Зайцев, С.Ф. Орешкова. Москва, 2010 http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5182951
                                Здравейте отново група!Преди няколко дни помолих вас съфорумците за една услуга,която обаче както изглежда поне към момента не е по силите на никой от вас(за съжаление).
                                За да не ме помислите за нахалитет или готованец(шегувам се,разбира се), Ви предлагам и аз да кача някои от пдф-ите си на редки за България чуждестранни специализирани издания.
                                Сред тях например са една френска история на Византия издадена в Париж през 1924г.,книгата на Гьокбилгин за вакъфите и мукатаите в Одринския санджак от 1952г.,пдф-и на редица статии и публикации на чужди учени относно българската история.
                                Проблема обаче е следният:
                                повечето от файловете са над 100 МВ.
                                Сайта "медияфайър" приема ли за качване такива големи пдф-файлове?
                                Предварително Ви благодаря.

                                Comment

                                Working...
                                X