Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Annual Academy Awards

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Annual Academy Awards

    Тази година се очертава изключително интересно съревнование за наградите Оскар. Основните претенденти са не толкова касовите филми, колкото т.нар. "стойностно кино", а в случая филмите наистина са стойностни.
    Списък на номинациите:
    The content you’re looking for is not available.

    Интересно е да видим и как точно ще се разпределят наградите, мисля че решението ще бъде изключително трудно и наистина заслужаващи наградите ще се разминат с тях.
    Лично аз изгледах част от основните претенденти и ще споделя предположенията си:

    Главна мъжка роля - Philip Seymour Hoffman

    Поддържаща мъжка роля - George Clooney

    Главна женска роля -

    Поддържаща женска роля - Frances McDormand

    Режисура - BROKEBACK MOUNTAIN

    Най-добър филм - BROKEBACK MOUNTAIN

    Сценарий - BROKEBACK MOUNTAIN

    Адаптация - SYRIANA/GOOD NIGHT, AND GOOD LUCK тук колебанието ми е огромно

    От основните претенденти още не съм гледал Мюнхен, което много вероятно да промени значително това подреждане.
    Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

    #2
    Мюнхен (поне дотам, докъде съм го изгледал) е професионално направен филм. Гледа се с удоволствие, тъй като няма нелепостите, дето бяха например във "Война на световете". Темата му обаче е такава, че е много малко вероятно да получи награди. За повече - като го догледам.
    А да, за съжаление е без субтитри, та знанието на английски е доста препоръчително. Предпоалгам, че утре ще му намеря някакви, но надали ще са на български.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      Камерер написа
      Мюнхен (поне дотам, докъде съм го изгледал) е професионално направен филм. Гледа се с удоволствие, тъй като няма нелепостите, дето бяха например във "Война на световете". Темата му обаче е такава, че е много малко вероятно да получи награди. За повече - като го догледам.
      А да, за съжаление е без субтитри, та знанието на английски е доста препоръчително. Предпоалгам, че утре ще му намеря някакви, но надали ще са на български.
      Аз имам сравнително високи очаквания към този филм, именно това ме кара и да чакам поне английски субтитри.
      Тази година има все хубави филми. И Капоти и Borkeback са хубави, Syriana, а лично аз останах очарован и от GOOD NIGHT, AND GOOD LUCK филм с един особен чар и превъзходно изпълнение на David Strathairn.
      За щастие филми, който аз изпуснах като Кинг Конг, Война на световете и Ватман са изтикани до второстепенните награди.
      Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

      Comment


        #4
        Според мен Мюнхен има сериозни шансове да вземе Оскар, въпреки че още не съм го гледал. След като Paradise Now взе Златния Глобус и е кандидат и той за Оскар, не виждам никакъв проблем с тематиката.
        Brokeback Mountain също не съм го гледал, но чух добри отзиви за актьорската игра.
        От Сириана обаче съм разочарован. Гледах го вчера и не разбирам откъде накъде е номиниран за Оскар. Тоест разбирам и това ме ядосва. Моето мнение е, че Сириана е част от последния тренд да се награждават шокиращи филми, а не задължително добри такива. Според мен Сириана не блести с абсолютно нищо като филм, нито Клуни се скъсва да играе. Интересното във филма е идеята и оригиналния сценарий. Само че в желанието си да каже колкото може повече по няколко различни теми режисьора е "сътворил" 3 филма, който нямат нищо общо освен една 30-секунда сцена в асансьор. Аз до края на филма чаках някак да се свържат трите линии, но това така и не стана...
        За разлика от Сириана, има един друг кандидат - Crash. Филма не е лесен за гледане. Практически всяка сцена представя някаква ситуация, изглеждаща абсурдно и едновременно невероятно реалистично. Филма оставя ясно осезаемо чувство за неудобство - защото всичките ситуации са си и реалистични и реални. Който го е гледал знае.
        Като заключение ще кажа, с риск да прозвуча грубо, че в последните години тенденцията е да комисията по Оскарите да е "политически коректна", "модерна" и "толерантна". И резултатът е, че ако направиш добър филм, с добри актьори, добри ефекти и добра, но не-дотам-оригинално-супер-революционна история, то почти със сигурност ще загубиш срещу някой филм с бюджет на театрална пиеска, който се занимава с хомосексуалисти, травестити, онеправдани негри, евреи или кирливите ризи на САЩ и на всичкото отгоре е сниман с две леви ръце. Така де, наградите за добро кино ли са, или за най-дръзка/нагла/модерна идея?
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #5
          Докато разглеждах победителите попаднах на тази игра:

          пробвах се да отговарям максимално точно и резултата е...Hannibal Lecter. :nut:
          Какво да се прави, ще трябва да внимавате когато попаднете на една маса с мен. :twisted:

          Иначе гледам, че съм имал някои попадения при предположенията си.
          Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

          Comment


            #6
            Спокойно, Ханс. Кой знае защо и аз се оказах Ханибал Лектър .

            Comment


              #7
              gollum написа
              Спокойно, Ханс. Кой знае защо и аз се оказах Ханибал Лектър .
              Ще се пробвам с песонаж от другия пол, може пак Лектър да се пръкне. :argh:

              Е там въпросите се оказаха като от квантовата механика.
              Clarice Starling
              Нещо взех да подозирам играта в мошенничество и КГ-ианство.
              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

              Comment


                #8
                Нещо тоя тест ... дали е наред или ние сме шайка кръвожадни психопати? И мен ме изкара Ханибал Лектър ...
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #9
                  Ray Charles my friends, Ray Charles

                  "You're a trailblazer. An innovator. Dare we even say it a genius"

                  Винаги съм знаел, че от холивудските усти струи само мъдрост и чистата и неподправена абсолютна истина. :nod:
                  Recalibrating my lack of faith in humanity...

                  https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                  Comment


                    #10
                    Atticus Finch :sm186:

                    "Yoy're the father we all wish we'd had: gentle, kind, wise and srcupulously honest; you are a pillar of the community and you know that backing down from a fight is sometimes better than going in swinging. You can't win them all, but you'll know you always did the right thing."
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #11
                      А аз си направих експеримент и избирах само последните отговори, без значение какво пише там. И какво се получи - Форест Гъмп.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #12
                        :sm113: Хе-хе, пазете се, аз съм агент къв-беше-там, тази, която се справи с Ханибал Лектър

                        Comment


                          #13
                          Хана написа
                          :sm113: Хе-хе, пазете се, аз съм агент къв-беше-там, тази, която се справи с Ханибал Лектър
                          Clarice Starling
                          Честно казано форума явно привлича извратеняци или просто превръща хората в такива.
                          Аз като правех експерименти да отговоря почтенно на въпросите за дами постигнах същият резултат, което ме кара да си мисля, че ако отговориш на тези за джентълмени ще излезеш един стандартен Ханибал Лектър.
                          Впрочем предполагам, че единственият в този форум, който няма да извади г-н Лектър е потребителят Hannibal.
                          Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                          Comment


                            #14
                            Hans Delbruck написа
                            Честно казано форума явно привлича извратеняци или просто превръща хората в такива.
                            !!! :rock: !!!

                            Аз като правех експерименти да отговоря почтенно на въпросите за дами
                            Чудно ми е как ли си се справил с въпроси от типа дали обичаш да носиш къси поли

                            Comment


                              #15
                              Хана написа
                              Чудно ми е как ли си се справил с въпроси от типа дали обичаш да носиш къси поли
                              Май имаше отговор за мъжки дрехи, виж с домакинската работа се затрудних, а въпроса за това какви мъже харесвам направо ме постави в неловко положение. :sm100:
                              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                              Comment

                              Working...
                              X