Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Annual Academy Awards

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Снощи гледах There Will Be Blood, отдавна не бях гледал толкова добър в класически смисъл филм.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #32
      И аз имам добри очаквания за него, та съм го определил за гледане тази нощ (ако успея, де).
      Last edited by gollum; 26-02-2008, 15:06.

      Comment


        #33
        gollum написа
        Не знам, Ханс, дали ще е подходящо тук да обсъждаме и самите филми (ти ще си кажеш като титуляр на темата).
        Не виждам причина да не се обсъждат филмите в тази тема. В крайна сметка, очевидно е, че няма как всичките да са ни или любими, или на историческа тематика, за ВСВ, в краен случай Средновековни. Няма как да са и и Планината Броубек.

        Срамежливо трябва да призная, че още не съм гледал филма на братя Коен, за който отрицателните отзиви май са повече. Като го изгледам, ще мога да кажа какви са личните ми впечатления.
        За сметка на това гледах "There Will Be Blood" и както се получава когато имаш сериозни очаквания, останах неудовлетворен (бягам от думите разочарован и незадоволен). Не твърдя, че филмът е лош, но, дявол да го вземе, нямаше кръв. Някак разпокъсан ми се видя, на места малко самоцелен. Е, имаше и силни неща в него. Не знам заслужена ли бе наградата за оператора, все още съм на мнение, че "Джеси Джеймс" бе удачен избор.
        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

        Comment


          #34
          Е, значи ще обсъждаме тук . Аз още не съм изгледал "There will be blood", очакванията ми са високи, така че може и да се разочаровам. Не съм гледал и "Джеси Дежеймс...", за него също имам добри надежди.

          Comment


            #35
            НМЗСК заслужава всеки един от Оскарите ако наградите на академията имат някакво значение. Честно казано, мисля, че нямат никакво значение. Единствената полза /а може би вреда/ е огромният шум, който се вдига покрай филмите и от време на време някой дори си струва. С Оскарите братята Коен бяха признати от мейнстрийма, което не знам до колко има значение за тях. Единственото, което ме интересува като техен почитател е да продължат да правят филмите си - с или без Оскар.
            Както и предполагах Академията взе Соломоновско решение. Даниъл Дей Луис си взе Оскара за главна роля, а НМЗСК всички останали важни. Всички са доволни и май това удовлетворява малката аудитория /в сравнение с други години/ на Оскар 2008. Всъщност бих се учудил ако беше и голяма. Та това е положението. Всички са доволни - сценарий не като във филм на Коен.

            Comment


              #36
              не знам за тук ли е. ама, ако някой трябваше да вземе оскар за честност - това трябваше да е "In The valley of Elah"

              Comment


                #37
                можеш да предложиш на академията тази брилянтна идея

                Comment


                  #38
                  - 81ST AWARDS -

                  Get the latest news about the 2024 Oscars, including nominations, winners, predictions and red carpet fashion at 96th Academy Awards Oscar.com.

                  Comment


                    #39
                    в общи линии не съм доволен
                    по-скоро съм неприятно изненадан, но май е в реда на нещата

                    Comment


                      #40
                      Док Холидей написа Виж мнение
                      в общи линии не съм доволен
                      по-скоро съм неприятно изненадан, но май е в реда на нещата
                      Не знам,твърде малко от номинираните неща съм гледал. Единственото, за което съм сигурен, е че ще стискам палци на "В Брюж".

                      Ако изгледам повечко неща до раздаването, ще си кажа предположенията. Струва ми се, че каквото и да се случи тая година, няма да е особено интересно.
                      Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                      Comment


                        #41
                        Тъй като гледам общо 5 филма са номинирани за всичко. Интересно.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          #42
                          Една пожелателна прогноза или прогнозно пожелание относно наградите. Е, не съм гледал Милк (25% от номинациите) и Бенджамин Бътън (още 45%), тоест общо 70% от номинациите, ама това не ми пречи да си фантазирам на воля:

                          Главна мъжка роля - Mickey Rourke - The Wrestler

                          Поддържаща мъжка роля - Heath Ledger - The Dark Knight

                          Главна женска роля - Kate Winslet - The Reader

                          Поддържаща женска роля - -

                          Режисура - Ron Howard - Frost/Nixon ~

                          Най-добър филм - The Reader

                          Сценарий - Martin McDonagh - In Bruges

                          Адаптиран сценарий - David Hare - The Reader

                          Операторско майсторство - Wally Pfister - The Dark Knight ...

                          Монтаж - Lee Smith - The Dark Knight

                          Костюми - Michael O'Connor - The Duchess

                          Грим - John Caglione, Jr., Conor O'Sullivan - The Dark Knight

                          Иначе искрено се надявам на награда за "В Брюж", повече от една няма как да е.
                          Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                          Comment


                            #43
                            Още никой не е пуснал номинираните



                            За най-добър филм са номинирани почти всички излезли през годината филми

                            Comment


                              #44
                              Тези двата са безспорни за мен:


                              Actor in a Supporting Role

                              Christoph Waltz in “Inglourious Basterds”

                              Visual Effects

                              “Avatar”

                              За останалите - нека да видим
                              We don't see things as they are, we see them as we are
                              ---Anais Nin----

                              Comment


                                #45
                                След като награждаването мина, аз да си кажа, че ме е яд за Das Weisse Band; заслужаваше да спечели в категорията за най-добър чуждестранен филм повече от El Secreto de Sus Ojos, макар че той също си струва.
                                A strong toun Rodez hit is,
                                The Castell is strong and fair I wis...


                                блог за средновековна балканска история

                                Comment

                                Working...
                                X