Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Annual Academy Awards

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Хана написа
    :sm113: Хе-хе, пазете се, аз съм агент къв-беше-там, тази, която се справи с Ханибал Лектър
    Всъщност не, тя не го залавяше, не помниш ли края на филма ... "Аз ще вечерям с един приятел"
    Всъщност, филма не е сред тия, които ми харесват, независимо от брилянтната игра на г-н Хопкинс. Но направих теста няколко пъти и почти всеки път излизаше г-н Лектър накрая.

    Ханс написа
    Честно казано форума явно привлича извратеняци или просто превръща хората в такива.
    Аз като правех експерименти да отговоря почтенно на въпросите за дами постигнах същият резултат, което ме кара да си мисля, че ако отговориш на тези за джентълмени ще излезеш един стандартен Ханибал Лектър.
    Интересното е, че мислех като теб, докато не разпратих теста на разни приятели. И там имаше съвсем други резултати, като например дон Корлеоне, или съответно за жените разни други, като например Ерин Брокович. Така че ... но пак е странно, най-малкото е озадачаваща поредицата от резултати в тази тема. Определено ...
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #17
      Само Голъм, Камерер и Ханс се оказаха Ханибали-Канибали, това не са всички на този форум все пак
      Аз се оказа че съм някаква персона, която даже не познавам, но отзивите са много ласкави. По-назад цитирах.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #18
        Dinain написа
        Само Голъм, Камерер и Ханс се оказаха Ханибали-Канибали, това не с всички на този форум все пак
        Аз се оказа че съм някаква персона, която даже не познавам, но отзивите са много ласкави. По-назад цитирах.
        Това е защото не си бил достатачно дълго облъчван от този форум, ако повториш теста след няколко месеца 100% ще си канибал.
        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

        Comment


          #19
          Hans Delbruck написа
          Това е защото не си бил достатачно дълго облъчван от този форум, ако повториш теста след няколко месеца 100% ще си канибал.
          Само няколко месеца? Вие сте по-вредни от Чернобил бе?! :aaa:
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            #20
            Не че вярвам на такива тестове, но ако има нещо, което свързва горепосочените канибали, освен че им се е паднал Ханибал Лектър, е някаква общност на интересите, нали така? А това сходство в интересите вероятно се отразява и в избора на отговорите на някои въпроси. :sm186:

            Динайн, на ушенце един приятелски съвет от мен (другите да не четат ):

            Беж да те няма от този форум бързо, от 2 месеца сигурно си минал на месце алангле, ама след 1 година ще папкаш дробчета от медицински сестри.

            Comment


              #21
              Ммм, а ти, Хана, знаеш ли всъщност какво е добро за човека, а? А?
              Дали е по-добре да е човекоядец или жертва? И аз не знам
              Така че ...
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #22
                Камерер написа
                Ммм, а ти, Хана, знаеш ли всъщност какво е добро за човека, а? А?
                Дали е по-добре да е човекоядец или жертва? И аз не знам
                Така че ...
                Е, че жертвата е привлекателен образ само в някакви мазохистични идеологии ("Подай и другата буза") - то е ясно. Ама и да минеш през живота като човекоядец в преносния смисъл на думата - надали и това е образец за подражание, макар и законът на джунглата понякога да го налага. Въпрос на приоритети. Ако най-любимият човек на света си си ти самият, ако ти е най-важна победата на всяка цена - да, но ако по-важни са ти човешките отношения, приятелството, любовта - нещата изглеждат по друг начин. Вероятно истината е някъде там ... по средата

                Comment


                  #23
                  Абе тя темата вече не е актуална, освен туй е безобразно оспамен, което е и обичайната съдба на темите ми
                  ох горкият аз, виждам ли сълза в очите на публиката? Не! Дявол да ви вземе.
                  но тъй като няма смисъл да отварям нова тема може дабъде променено само името. Което ме връща към въпроса

                  Ето го и таз годишният списък с номинациите:
                  Get the latest news about the 2024 Oscars, including nominations, winners, predictions and red carpet fashion at 96th Academy Awards Oscar.com.


                  Главна мъжка роля -

                  Поддържаща мъжка роля -

                  Главна женска роля -

                  Поддържаща женска роля -

                  Режисура -

                  Най-добър филм -

                  Сценарий -

                  Адаптация -

                  и добавям

                  Музика -

                  Кинематография -

                  Костюми -

                  За ой най-голям срам не съм гледал повечето от номинираните филми и ще ми е трудно да дам каквито и да е предположения. Изключение е единствено кинематографията(операторско изкуство), където съм гледал 4 от 5 филма и планирам да гледам петият. За сега май се скланям към The Illusionist, но той страда от много слаба режисура, а това вреди в тази категория.

                  Ако погледнем цялостно на година не можем да сме възхитени, а това се преднася и върху наградите. Лично аз почти не виждам нещо което ярко да се откроява. Май Волвер и Тайдленд да са най-интересните неща. Сигурно пропускам нещо, но това което е по списъка на номинациите хич не ми помага. Много средна работа.
                  Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                  Comment


                    #24
                    Хм този път и аз не съм гледал почти никой от тия филми.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #25
                      А аз защо препоръчвах "Babel" ?

                      Comment


                        #26
                        Indigenes го чакам да се появи от месеци! От филмите съм гледал горе-долу 1 от всяка петорка, но те толкова се повтарят, че няма значение. 50% съм ги гледал на практика

                        Искам да вметна една приказка за Blood Diamond. Този филм оставя впечатлението, че всички - от посления актьор до режисьора, са се занимавали с проекта през почивните дни и то когато не ги е мързяло. Абсолютно бездарна игра. Нереалистични персонажи, идиотски диалози, слаб сценарий, клишета през 5 минути. Ако сте на вълна приключенски филми, екшън и пукотевица в екзотични местности - става. Но не се връзвайте на наивните опити за драма. "Lord of war" поне не се вземаше толкова насериозно и избиваше на комедия. А ако искате сериозен филм за африканските трагедии, вземе "Хотел Руанда" или "Sometimes in April". И двата са много добри.

                        Като стана дума за Лио и се сетих за The Departed. Вече го обсъждахме този филм, но няма как - убеден съм че ще спечели нещо. При толкова номинации е като да попълниш няколко хиляди фиша за тотото. Отврат. Щом филми като "Посейдон" се номинират за Оскар, какво остава за Скорсезе, ако ще и под формата на полуфабрикат.

                        Little miss Sunshine се очертава да е откритието на годината. Независима продукция със символичен бюджет, но явно е нещо свежо. Ако някой го е гледал да се обади.
                        Last edited by Dinain; 04-02-2007, 01:51. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          #27
                          "Блъд Дайъмънд" все пак си е хубав приключенски филм, изпъква на фона на общата помия, която изсипват индустрията и жанра напоследък (пример: "Библиотекарят" :aaa: :wo-oh: ). Африка е магична земя и от там винаги изскача "нещо ново".
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            #28
                            Todor Pavlov написа
                            А аз защо препоръчвах "Babel" ?
                            А де, защо го препоръчваш? Гледах го преди седмица-две. Ми не ми хареса. Разказва история -добре. Прави го нелинейно - супер. Взели са някакви готини актьори - ми пак добре. Не са заели никаква позиция - интересно. Теглим чертата и какво получаваме отдолу? Нищо.
                            Абе не ми хареса и това си е. За да е нещо един филм, трябва да е повече от сбор от съставните си елементи, а този не е.

                            По-важното е че гледах El Laberinto del Fauno, който хич не е приказка. Изобилието от символизъм не успя да спаси туй нещо. Провалят го героите, дървени са, даже каменни. И са дялкани. Дел Торо не трябваше да става режисьор, а скулптор. Там дялкането на камък е удачно, макар и не винаги.
                            Персонажите дразнят, отрицателните най-вече.
                            Така и не е изяснено кое е водещето - детската история или тази на Испания. Едното е напавено значително по-старателно от другото, но пък остава извън фокус. Другото гълта време, но е недодялано.
                            За сюжетните дупки няма какво да споменавам, никога не съм им отделял прекалено внимание.
                            Много ме подразни монтажа. Прекалили са с това транзиитиране на сцени. Можеха да го запазят само за приказните сцени и ефекта щеше да е много по-добър.
                            Малко за насилието. Аз не съм някакъв фен, а и не се впечатлявам особено, когато е необходимо съм му привърженик, когато е излишно ме дразни. Тук ми се струва излишно.

                            Ами филма си струва да се гледа не защото е хубав, а защото не е.
                            ________________________________________

                            Нещо дето е за новини, ама...

                            В рамките на София Филм Фест(1-11 март) ще гостува Вим Вендерс. Естествено както подобава на подобно събитие ще бъде издадена книгата му "A Sence of Place", сигурно ще прочете някоя лекция.

                            Иначе Вендерс е по известен с филмите си Der Himmel über Berlin, Buena Vista Social Club, The Million Dollar Hotel, The Soul of a Man(все не намирам време за него) и т.н.
                            Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                            Comment


                              #29
                              80th Annual Academy Awards

                              Тъй като наближава голямото събитие (24.08.2008 г.), се сетих за тази тема. Разбира се, ще пусна списък на номинациите в основните категории, но ако е възможно, нека заглавието на темата бъде променено (по очевидни причини).

                              Пускам списъка, но не ми се занимава да търся българския превод на заглавията на номинираните филми, а и не съм сигурен, че всички са преведени.
                              С удебеляване отбелязвам фаворитите според допитването на IMDb, а с курсив ще отбележа личните си предположения. Където няма удебеляване, категорията не е попаднала в анкета. Където няма курсив, Ханс няма предпочитания.
                              Бързам да се извиня с това, че практически не съм гледал основните претенденти (There Will Be Blood, Sweeney Todd, No Country for Old Men, Juno...), тоест гадая.


                              Главна мъжка роля:

                              George Clooney - Michael Clayton
                              Daniel Day-Lewis - There Will Be Blood
                              Johnny Depp - Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street
                              Tommy Lee Jones - In the Valley of Elah
                              Viggo Mortensen - Eastern Promises

                              Поддържаща мъжка роля:

                              Casey Affleck - The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
                              Javier Bardem - No Country for Old Men
                              Philip Seymour Hoffman - Charlie Wilson's War
                              Hal Holbrook - Into the Wild
                              Tom Wilkinson - Michael Clayton

                              Главна женска роля:

                              Cate Blanchett- Elizabeth: The Golden Age
                              Julie Christie - Away From Her
                              Marion Cotillard - La Vie en Rose
                              Laura Linney - The Savages
                              Ellen Page - Juno

                              Поддържаща женска роля:

                              Cate Blanchett - I'm Not There
                              Ruby Dee - American Gangster
                              Saoirse Ronan - Atonement
                              Amy Ryan - Gone Baby Gone
                              Tilda Swinton - Michael Clayton

                              Пълнометражен анимационен филм:

                              Persepolis
                              Ratatouille
                              Surf's Up

                              Художествено оформление:

                              American Gangster
                              Atonement
                              The Golden Compass
                              Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street
                              There Will Be Blood

                              Операторско майсторство:

                              The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
                              Atonement
                              The Diving Bell and the Butterfly
                              No Country for Old Men
                              There Will Be Blood

                              Костюми:

                              Across the Universe
                              Atonement
                              Elizabeth: The Golden Age
                              La Vie en Rose
                              Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street

                              Режисура:

                              The Diving Bell and the Butterfly
                              Juno
                              Michael Clayton
                              No Country for Old Men
                              There Will Be Blood

                              Пълнометражен документален филм:

                              No End In Sight
                              Operation Homecoming: Writing the Wartime Experience
                              Sicko
                              Taxi to the Dark Side
                              War/Dance

                              Монтаж:

                              The Bourne Ultimatum
                              The Diving Bell and the Butterfly
                              Into the Wild
                              No Country for Old Men
                              There Will Be Blood

                              Чуждоезичен филм:

                              Beaufort
                              The Counterfeiters
                              Katyn
                              Mongol
                              12

                              Грим:

                              La Vie en Rose
                              Norbit
                              Pirates of the Caribbean: At World's End

                              Музика:

                              Atonement
                              The Kite Runner
                              Michael Clayton
                              Ratatouille
                              3:10 To Yuma

                              Песен:

                              Once
                              Enchanted
                              August Rush
                              Enchanted
                              Enchanted

                              Най-добър филм:

                              Atonement
                              Juno
                              Michael Clayton
                              No Country for Old Men
                              There Will Be Blood

                              Визуални ефекти:

                              The Golden Compass
                              Pirates of the Caribbean: At World's End
                              Transformers

                              Адаптиран сценарий:

                              Atonement
                              Away From Her
                              The Diving Bell and the Butterfly
                              No Country for Old Men
                              There Will Be Blood

                              Сценарий:

                              Juno
                              Lars and the Real Girl
                              Michael Clayton
                              Ratatouille
                              The Savages

                              Ако някой има собствени предположения...
                              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                              Comment


                                #30
                                Не знам, Ханс, дали ще е подходящо тук да обсъждаме и самите филми (ти ще си кажеш като титуляр на темата). Аз съм, така да се каже, подготвил за гледане повечето, но, разбира се, времето за това никога не стига. Засега гледах "Percepolis" (преди време гледах с дъщеря си (при това на кино, голяма рядкост за моя милост) "Рататуй", но за него няма какво особено да се обсъжда) и ми допадна. Интересен е като стил и доста смислен, поне според мен. Хареса ми.
                                Вчера гледах и "No country for old men", но трябва да си призная, че не останах кой знае колко впечатлен. От една страна си е типичен филм на братята Коен, което е и хубаво и лошо - т.е. съчетава известен стремеж към странността, което когато се случи да е странност на погледа, ми допада (или поне е интересно). От друга страна, става въпрос за определена стилистика на съчетаване на гротескно с хумористично, където балансът в дозировките трябва да бъде много внимателно премерен (поне за мен, де), защото иначе се получава гледаем буламач, който оставя леко неприятен привкус.
                                Филмът не е лишен от известна оригиналност в подхода към структурата и разказа и е умерено интересен за гледане. Но пък и не предлага нещо особено като история, донякъде е разкъсан и неясен отвъд основната нишка. Малко ме подразниха и бандитите-мексиканци, използвани като някакъв пълнеж (напомниха ми за мисълта на Пратчет за предназначението на стражата в разните фентъзи романи - да се появи пет минути след началото, да нападне главния герой при голямо числено превъзходство и безславно да изгине).
                                Образите ми се видяха общо взето убедителни, но нищо особено, включително и Хавиер Бардем (не знам дали грешката е у мен, но не видях нещо кой знае какво в играта му - не че беше зле, но не беше нещо повече).
                                Тук-таме имаше по някоя не лоша размяна на реплики... и това е. Ако се замисля за добри моменти, мога да наброя може би три-четири, но не повече. Общо взето филм, който става за гледане, но не много повече от това.

                                Надявам се до края на седмицата да изгледам поне още два-три, ама да видим.
                                Last edited by gollum; 26-02-2008, 15:07.

                                Comment

                                Working...
                                X