Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съветски мобилни комплекси балистични ракети

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    В това изказване освен, очевидното негативно отношение към руското не виждам конкретни данни като технически възможности.
    Посочените суми доказват че дори по евтините бомби на "белите"значително са по-скъпи от ракетите, за които говорехме, която според мен е от порядъка ан 100 000 долара.
    Ако можеш покажи конкретни знания по темата ако ли не дебата е безинтересен .

    Comment


      #62
      miraco написа
      В това изказване освен, очевидното негативно отношение към руското .
      Хе хе хе, а всеки който ме познава знае че съм върл русофил. А ти оставаш с това впечатление защото си силно пристрасте и/или неинформиран.
      Впрочем за разлика от тебе аз посочих конкретни цифри за цената а ти си играеш на предположения.
      отделно дето оръжието на белите има КВО от няколко метра докато руското от няколко стотин, разлика на два порядъка.

      Comment


        #63
        Виж какво прочети си отговорите и кажи най после ако мажеш има ли по точен комплекс от класа на "Точка" и дай конкретни параметри. Ако не можеш и не знаеш просто кажи аз ще те насоча за да подобриш познанията си.
        По отношение на посочените от тебе цени на бомбите, извинявай да не си бил при сключване на сделката , че си толкова сигурен, а ако ли не поне кажи от къде черпиш информация с такава голяма достоверност искам и аз да бъда убеден в правотата и, другото е ланшен сняг.
        Бъркаш авиация, стратегически средства , ОМП и т.н., а темата тук е мобилни ракетни комплекси и дори и да не те познавам говори за тях , а не за каквото на ум ни дошло.Ако искаш да се представиш може на л.п. и аз ще отклекна възпитано.Благодаря.

        Comment


          #64
          това че никой друг не е направил подобно нещо би трябвало да ти говори че нещото си имам адоста недостатъци (посочени от мене).
          А това че другите люде са си избрали други начини за поразяване а целите също би трябвалода ти говори нещо.
          Относно ценат : не не съм бил на сключването на зделката, но си я пише в специализираните издания, същотака е посочена в официалният сайт на американските ВВс, както и цените на куп други неща, акто и годишната издръжка на въпросните неща.
          И за разлика от тебе аз посочих данни. А ти не.
          Относно обърквацията: очеизвадно ти си зле с понятията и се базираш на партенките разказвани от тате когато е бил на две ракиии и една бира.

          Comment


            #65
            !
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #66
              Позабавих отговора си понеже исках да не отговаря с общи фрази като опонента си.
              Некомпетентността в дадена област не е порок.
              Запознах се с темите активирани от Гаден Годжи и установих, че има добри познания относно флота.
              Чудесно адмирации за това. Но човек е устроен така, че не може да знае всичко и когато се стреми до блесне на всяка цена понякога става смешен, примерно с използуване на нецензурен и язвителен изказ на мисълта си.
              Дискусията която се заформи е не разискване на най дори методи за водене на бой и използване на най добри оръжия за това, а просто мобилни ракетни комплекси и то руски -просто така я е узаглавил този, който я е активирал и ако имаш нещо конкретно го кажи или просто чети какво пишат другите.
              В заключение ще посоча, не знам точната цена на ракетата на комплекса Точка, защото от литература това не се намира, но от сравнително точни източници знам и предлагам да се съгласиш, че е около 100 000 долара.
              Ако приемем че пусковата установка е примерно милион, пък дори и пет милиона долара моля те да сметнеш коя система като цяло е по евтина -самолет+бомба или ПУ + ракета и да приключим безмисленния дебат около това.
              С образователна цел в следващо изказване ще ти посоча други образци оръжие от този вид съизмерими по качества с това но за сега толкова. Благодаря.

              Comment


                #67
                Само с образователна цел за да покажа че в цял свят се отделят много средства за разработане на такъв вид оръжие, което говори че не е безмисленно.Благодаря.
                И ако си коректен събеседник би казал -"Добре де не бях прав".Пак благодаря.

                Comment


                  #68
                  A ако с образователна цел се беше нау4ил да 4етеш щеше да видиш 4е това на което си сложил снимки е споменато от моята скромна персона още в пост номер 60. и 4е за разлика от руското творение това е УНИВЕРСАЛНО оръжие поради защото може да използува разли4ни видове боеприпаси, някой от които НУРС репективно евтини.
                  Ина4е съжалявам но на "сравнително то4ни " изто4ници не вярваме, или сиказваш 4е не знаеш или посо4ваш изто4ник.

                  =========================
                  Уау, впе4атлени сме от приложеният материал. Единственнкоетоме смущава е 4е й няма ама абсолютно нищо общо с разглеждана тема, дори за посо4ените от мене доводи, защото:
                  цените за за ракети (едно на ръка 4е 60% за въздух-въздух) а аз говоря за бомба, после ако не ти е известно самолетът не е оръжие за еднократна употреба, те самолетите обикновенно си кацат обратно като си свършат работата. поради което цената на бойн амисия се смята с цената на 4ас полет, в която цена е вклю4ено гориво, пилот, цената на сама разпределена на ресурса и т.н.т.
                  Отделно дето самолетите на белите хора могат да носят по пове4е от една бомба и по същество са универсални оръжия, за разлика от разглежданата ракета.
                  Last edited by Gaden Gogi; 13-05-2006, 09:55. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                  Comment


                    #69
                    Sigurno trqbwa da spomenem и това 4е ATACMS има КВО от 25 м, което ве4е е достатъ4но за поразяване на то4кови цели, отделно дето далекобойноста му е доста по-големи4ка от тази на То4ка.

                    Comment


                      #70
                      Много по-лесно и културно бе да кажеш "Добре де не бях прав" вместо сърцераздерателни изповеди.
                      Четейки статистиката на брой мнения в сайта вероятно се стремиш към първенство и за това в някои отговари не си твърде прецизен.
                      И последно моля те не отговаряй със злъчни забележки аз не желая такъв дебат в който докато не ти каже някой че си най-великия няма да се спреш.
                      Ако се смяташ за най-знаещ признавам ти го повтарям не съм срещал по компетентен по темата.Благодаря.

                      Comment


                        #71
                        Гоги, я се дръж културно (ако въобще ти е възможно, в което се съмнявам², изключително дразнещ си. Това го казвам и като лично мнение (затова и пиша от моя си акаунт), и като член от Съвета.
                        XV mile the sea brode is
                        From Turkey to the Ile of Rodez...

                        Comment


                          #72
                          Ами като не знаеш кажи си го бе,
                          И о4еизвадно аз СЪМ прав до толкова до колкото приведените от мене факти са верни, а ако ти имаш някакъв проблем с това то тогава би трябвало да се консултираш със съответният вид специалист, било очен лекар, било психиатър. като ти гледам съденията относно форумните статистки би трябвало и към децки педагог да се обърнеш.

                          Comment


                            #73
                            С последния си пост, Гоги си заслужи бан за 3 месеца.
                            Форумен Правилник

                            Comment


                              #74
                              На вашето внимание предлагам ракетен комплекс SS26

                              Основни характеристики
                              Ракетен комплекс 'Искандер'
                              -
                              Разработчик КБ машиностроене г.Коломна
                              Температурен диапазон , °С -50...+50
                              Срок на експлуатация, години 10, в това число 3 години в полеви условия
                              Ракета
                              Количество степени, бр. 1
                              Стартова маса на ракетата, кг 3800
                              Тегло на бойната част, кг 480
                              Далечина на стрелбата, км 50-280
                              Максимальна высочина на траекторията, км 50
                              Време за подготовка на пуска от готовност ¹1, мин 1
                              Тип БЧ Кассетная (54 боевых элемента), осколочно-фугасная,проникающая
                              Пускова установка
                              Маса с ракетите, кг 42300
                              Колесна формула 8x8
                              Количество ракети 2
                              Екипаж, хора 3
                              Last edited by miraco; 13-05-2006, 14:06. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                              Comment


                                #75
                                Gaden Gogi написа
                                4е кой казал 4е са безполезни? ама не и с тази БЧ, а ина4е искаш ли да сметнеш колко десетки ракети ще трябва да пуснеш за да изкараш една полоса от стреоя поен за едно денонощие?
                                за тази цел конструкторите са измислили касетна бойна част: всички съветски и руски ОТРК са предвидени за работа с такава.

                                ===
                                упс, сега това да не се приеме като заяждане с човек дето не може да ми отговори; само пояснявам. а искандера е явно много сериозна ракета, след като няколко страни не искаха да позволят на сирийците да я купят.

                                Пилот, 30 метра за такова голямо нещо си е направо смешно малко. целта на класифицираните по НАТО като СС23 ракети в БГ не е била да ударят Одрин според мен; нашата армия не е нападала цивилни обекти и едва ли би започнала такава практика в края на 20ти век. по-скоро са били малко показване на мускули, макар да се писа във вестниците, че всъщност сме имали ядрени бойни глави (купени от държавата, но на съхранение в съюза; явно още ги притежаваме в този случай).

                                Comment

                                Working...
                                X