Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съветски мобилни комплекси балистични ракети

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    miraco написа
    Средно отклонение от точката на попадение 250 м.
    при такова СКО някой питал ли се е защо са ни изтрябвали?

    Comment


      #47
      При използуване на касетъчни бойни части това отклонение на далечина 70 километра е чудесен резултат.Примерно унищижава една полоса на противниково летище или някаква друга дивизионна цел.

      Comment


        #48
        впрочем съкращението не е СКО а КВО, ка да е с токова лека бойна 4ас бая зор ще видиш докато унищожиш полосата, освен това за целта ти трябва бетонобойна а не касетъ4на БЧ.
        Идеята беше 4е подобен род оръжия имат смисъл само с бойна 4аст с накакъв вид оръжие за масово поразяване,каквито ние официално си нямаме., за конвенционална едно 4е е прекалено скъпа друго доста нето4на.

        Comment


          #49
          Мисля че тази оценка е малко пресилена, но от друга страна това средство беще средство на съществуващите преди дивизии и тогава е било адекватно на обстановката.Сега дивизии няма и не знам вече на какво подчинение е и какво предназначение има в армията ни от НАТО.

          Comment


            #50
            и какво то4но и е пресилено на оценката?4е при ЛВО 250 м е трудно да целнеш полосата? или 4е ще и направи шещо? или се надяваш да унищожиш някакви машини? в укритията? или дежурните?
            Друг въпрос колко зор ще ти е да се дотъркаляш на 70 км от каквато и да било цел, отделно дето съвременните РЗСО имат същата далекобойност и то4ност при съвсем други цени и огнева мощ.

            Comment


              #51
              Добре де съгласен съм, но нито ги защитавам нито ги оплювам. Просто това са ни разрешили да си оставим, не че нямахме далеч по добри.
              Такава ни била съдбата, а може би е оставено, че да има все пак нещо по интересно да мине по жълтите павета та да радва генерали и народ.

              Comment


                #52
                Мой роднина е участвал в стрелби със "Скъд" - уж е старо оръжие, но ракетата паднала на 30 метра от целта, която е била палатка Тъй че ракетните комплекси съвсем не са безполезни - ако се пуснат няколко Точки по летище, ще се нанесат значителни вреди. В краен случай Одрин е голяма цел...
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #53
                  4е кой казал 4е са безполезни? ама не и с тази БЧ, а ина4е искаш ли да сметнеш колко десетки ракети ще трябва да пуснеш за да изкараш една полоса от стреоя поен за едно денонощие? за същите пари (ако им ги дадеш) турците сами ще си направят нужното коли4еств дупки. А ина4е да стреляш с такова по Одрин, хубаво, ще оцелиш и какво? ще бутнеш някоя съботетина. 4удо голямо, РЗСО-то ще свърши дале4 пове4е работа за по-малко пари.

                  Comment


                    #54
                    Не разбирам някои термини на Гаден Годжи като ЛВО 250м и РСЗО.
                    Честно не знам какво искаш да кажеш, но за Одрин не говори така той и едно време си е бил обикновен град, но ако в него е съсредоточено голямо армейско обединение не се разсъждава, че е сбор от съборетини, така че всяко оръжие си има логиката и мисля че и за това е така.
                    Ако РСЗО е някаква специална разузнавателно диверсионна част, то такива подразделения не влизат в открити боеве с крупни подразделения, а само за диверсионно разузнавателна дейност и десанти в тила.Благодаря.

                    Comment


                      #55
                      Ако РСЗО е някаква специална разузнавателно диверсионна част
                      За диверсия става, за разузнаване не съм толкова сигурен
                      РСЗО е Ракетна Система за Залпов Огън (като "Град", "Ураган", "Небелверфер"...)
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        #56
                        КВО е кръгово вероятно отклонение, демек то4ностс.
                        А я ме светникак ще изнамериш къдет о4но се намират въпросните няколко кашика насред Одрин? И като се стовари едно такова 4удо и отрепе да кажем 20 тур4ета (ако стоят на куп4инка и куп4инките са много 4е да оцелиш поне една) на кой ще му пука особенно (освен на близките на войни4етата)???
                        Просто при КВО 250 м има смисъл само от БЧ (това е бойна част) с оръжие за масово поразяване, за конвенционално ти трябват най-много 10 м.

                        Comment


                          #57
                          Спора за турчетата е безмислен.
                          Ако си в състояние би ли цитирал някой друг комплекс, не само руски с автономна система за управление с по-голяма точност и мислиш ли че такъв съществува. Мислиш ли че случайно но този името му е Точка.
                          Тези метри - 250 не са задължителни - те са вероятни и до колкото съм чел обикновенно точността му е под 50 м.

                          Comment


                            #58
                            Мога да ти цитирам много комплекси, само дето те вече са свалени от въоръжени по причини които вече ти посочих, а именно че нищо не струват без оръжия за масово поразяване, което пък малко армии биха използували (ако предположим че разполагат с него). За точноста: хубаво ама в бумагите пише 250, иначе партенки и ние сме слушали много. Но дори да предположим 50 м, какво точно ще поразиш и колко ракети ще ти трябват за целта? За подобните ракети: има и Искандер, пак руска приумица, а белите хора си правят управляеми бомби,които предвид че планират могат да пуснати на дистанция по-голямаот далекобойността на въпроснат ракета при това с точност на порядък по-висока, на дистанция също на порядък по-висока, а гъвкавостта на използуването и стойността на боеприпаса са направо несравними.

                            Comment


                              #59
                              Не ми е известно от къде черпиш тази информация, но цитирай ми поне един коплекс все пак защото иначе си говорим за ланшния сняг.
                              Би ли се поинтерисувал дали управляемите бомби които използува авиацията са по-евтине от такава ракета за която говорихме.
                              Последно искам да ти напомня че Точка е огнево средство на дивизията, а ти намесваш безразборно авиационни, стратегически и може би спътникови средсва, които естественно са по - ефективни но са и по скъпи.
                              Все пак по-компетентно бих желал да посочиш поне един комплекс с предназначение "дивизионно огнево средство" или "средство с тактическо предназначение" с по-голяма точност пък дали е на бели хора или на черни е без значение.Чакам.

                              Comment


                                #60
                                Онест Джон,Литъл Джон, Ланс,Плутон (ако и първите две да са НУРС). все неща свалени отдавна от въоръжение поради споменатите от мене причини.Впрочемсега се използуват разните разнообразни ракети които може да изстрелва MLRS.
                                Относно това кое към къде било причислено: ами това си е решение на всяка отделна армия и зависи от нейната концепция, това че руснаците са решили така си е тяхна работа и може да се обясни с провилът на техните ВВС, в частност слабите им ударни възможности.
                                А иначе 908 кг ЪАБ струваше 162 000$ повреме на последната война срещу Сърбия, + по 15 000$ на час полет за самолета. при това може да се поразяват цели на значително по-голяма дистанция и с по-висока точност, отделно дето подобен комплекс е универсален.

                                Comment

                                Working...
                                X