Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска народна армия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Kaквото и да се приказва преди армията беше по боеспособна въпреки някои не желани фактори.

    Imperial написа
    Още един такъв намек и изхвърчаш от форума, завинаги. Първо и последно предупреждение.
    Изселените са били предимно помаци и др. А не че българските турци са такива.
    Last edited by white_world; 30-10-2005, 17:36. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

    Comment


      #47
      Eто нещичко от мен
      турската армия състав
      4 армии
      9 корпуса
      2 мех.корпуса
      1 пех. дивизия
      15 бронирани бригади
      18 мех. бр.
      9 пех. бр.
      въоражение
      400 ф-104г
      40 ф-104с
      над 200 ф-5а
      165 ф-4
      стотици ф-100
      През 1985 пристигат 5 еталонни ф-16,а първият произведен в турция полита през окт. 1987.Едва ли през 1989 ф-16 са щели да бъдат хвърлени в бой /това важи и за миг-29.
      www.bgnauka.com/forum ТУК Е ИСТИНАТА!!!

      "...защото езикът на селянина му е даден, не за да плещи, а за да лиже ботуша на господаря...и ако той не лиже този ботуш, който трябва, този език следва да бъде изтръгнат....

      Comment


        #48
        Гоги, какво стана със 127-мм броня на танка? Щеше нещо да постваш?
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #49
          Ами нали не я искахте?

          Comment


            #50
            Gaden Gogi написа
            Ами нали не я искахте?
            Че как? Нали щеше да доказваш, че нищо не разбираме и като доказателство да постнеш това? Или се отказа? Ако е така - няма проблем, аз не държа непременно на тия работи
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #51
              M48A5 Patton



              Обаче тук http://www.globalsecurity.org/milita...in0535/ch1.htm бронята е показана с други данни.
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                #52
                Колкото до "война с Турция" ето какво знам аз:
                За война директно с Турция едва ли би могло да става въпрос. Като членка на НАТО, Турция се е числяла към враговете. Военните първенци по това време са разработвали планове с колегите си от Варшавския договор при евентуална агресия от страна на НАТО да бъде струпано огромно количество войски към Турция - по море от СССР и по суша през България. Струпани на границата, за нула време да опукат Турция и Гърция, където пък щяло да има натовски войски (да не се отплесвам пък на полската граница какви планове е имало!). Таааа...мисълта ми е, че при евентуален такъв конфликт се предвиждало струпването на 850-900 ядрени глави в района! Представяте ли си ?!?!!?
                Лудница...
                Но разкажи със думи прости на тях, на бъдещите хора, които ще поемат поста ни, че ние храбро сме се борили!

                Comment


                  #53
                  Vintersorg написа
                  ... Таааа...мисълта ми е, че при евентуален такъв конфликт се предвиждало струпването на 850-900 ядрени глави в района! Представяте ли си ?!?!!?
                  Лудница...
                  Ъъъъ? "Струпване" на "ядрени глави"? Дали е това, което си мисля, или имаш друго нещо предвид с това странно съчетание?
                  Колкото за плановете - Балканите при всички случаи са периферен театър на военните действия, главните събития биха се случили на територията на двете Германии.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #54
                    Имам предвид да се съсредоточи такова количество ядрени ракети. При използването им сещаш се какви биха били последиците.
                    Да...периферен театър, но въпросът беше за Турция и затова обърнах внимание тук.
                    Колкото до централен фронт, имало е планове при евентуална агресия на НАТО да се направи клин от соц армии който да прегази Германиите и да излезе на Ламанша. Доколко е било възможно, не знам...
                    Но разкажи със думи прости на тях, на бъдещите хора, които ще поемат поста ни, че ние храбро сме се борили!

                    Comment


                      #55
                      Имам предвид да се съсредоточи такова количество ядрени ракети. При използването им сещаш се какви биха били последиците.
                      Това откъде го предполагаш? Защото "850-900 ядрени глави" (разбира се, зависи какво се разбира под "ядрени глави" (какви? колко мегатона?)) на мен ми се виждат твърде много - за унищожаването на инфраструктурата и по-голямата част на населението на Балканския п-ов и Турция едва ли е необходимо толкова (а и няма кой знае какво значение над определено количество).

                      Колкото до централен фронт, имало е планове при евентуална агресия на НАТО да се направи клин от соц армии който да прегази Германиите и да излезе на Ламанша. Доколко е било възможно, не знам...
                      Сигурно все донякъде биха стигнали, но няма никакво значение - още в първите няколко часа ще заиграе ядреното оръжие, а тогава ходът на наземната офанзива ще е маловажен.

                      Comment


                        #56
                        Stрува ми се че всички много надценявате ядреното оръжие, за гражданското население може и да е много опасно но за една модерна армия не особенно, те. на предвижването на армията то няма да окаже особенно въздействие, друг въпрос каква полза ще има след ядрените удари по административните и промишленни центрове.

                        Comment


                          #57
                          Согласен с Gaden Gogi, для гражданского населения Европы взаимные ядерные удары были бы катастрофой, а для армий это было бы только усложняющим боевые действия фактором. Конечно, потом солдаты страдали бы от действияя ядерного оружия, но свою задачу они выполнили бы...
                          Так я открою секрет , без ядерного оружия силы Варшавского договора дошли бы до Ламанша за 3 дня, с ядерным оружием 6-7 дней.
                          Это не мои домыслы, а реальные военные планы.
                          "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                          Comment


                            #58
                            Така или иначе при всички положения НАТО и Варшавския договор щяха да стигнат до някакво споразумение на масата за преговори преди да е назрял подобен конфликт. Целта им щеше да е да предотвратят евентуалния ядрен сблъсък, особено пък на територията на Европа, със всички възможни средства и компромиси. Погледнете само какъв беше натискът на САЩ и Европа върху Индия и Пакистан преди няколко години, когато положението между двете ядрени държави взе да се напича. Накратко и на двата блока им е ясно, че от такава война победител неможе да има. Като се има предвид колко жестоко пострада целия континент само от едно изтичане на гориво от Чернобил, което ветровете разнесоха на запад, може да си представите какви щяха да са последствията от взривяването на един АЕЦ или пускането на атомна бомба някъде над Европа.
                            А сблъсъкът между България и Турция не е било възможно да остане просто локален конфликт и със сигурност щеше да се разрастне и да доведе до много неприятни последствия.

                            виталий написа
                            без ядерного оружия силы Варшавского договора дошли бы до Ламанша за 3 дня, с ядерным оружием 6-7 дней.
                            Это не мои домыслы, а реальные военные планы.
                            Виталий, откъде го знаеш този "секрет"?

                            Иначе темата е много интересна, ще се радвам ако я продължите.
                            Last edited by Warlord; 30-11-2005, 11:00. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                            (\_/)
                            (°_°)
                            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                            Comment


                              #59
                              Аааа "мръсотията" от Чернобил няма почти нищо общо с тази ото ядреното оръжие, иде реч за съвсем различни изотопи с различен период на полуразпад, а термоядреното оръжие изобщо си е много чист вид.
                              А иначе не е въпросът за колко време ще се стигне до канала а какво ще се прави когато това стане.

                              Comment


                                #60
                                Не съм съвсем съгласен с теб, Виталий. Не надценявам твърде много ядреното оръжие - всичко зависи от концентрацията. Ядрените оръжия първо биха направили необитаеми големите градове и второ, биха унищожили промишлеността и голяма част от траспортната инфраструктура. Особено в Европа, където концентрацията ще е особено голяма, т.е., вероятно ще има поне по една бойна глава за вески по-голям град, да не говорим за промишлени, инфраструктурни и т.н. възли и центрове.
                                Това би обезсмислило каквато и да е "победа на оръжието", но също така би забавило твърде много каквото и да е настъпление на мобилните войски - те се движат именно по пътищата и използвата за снабдяването си съществуващата инфраструктура или тази, която могат да изградят.
                                Второ, пряк ядрен удар върху колона на мобилните сили ще й нанесе много големи щети, а по фронтовете на настъпващите сили на варшавсик ядоговор със сигурност ще бъдат нанесени такива удари - както със стартегическо, така и с тактичеко ядрено оръжие. Ефектът от концентрираното излъчване се проявява в рамките на часове (а да не забравяме, че осве нкласически термоядрени и водородни бойни галви, със сигурност ще се ползват и различни "мръсни" бомби - неутронни, да речем) върху живата сила, така че ще имат шанс само тези, които са зад бронята на транспортни средства достатъчно добре защитени от ОМП (и които не са попаднали под директните удари). Да не говорим за ефекта от подобни удари върху тиловете и снабдителните линии на настъпващите армии.
                                Трето, електромагнитният ефект хич не бива да се подценява, защото той ще извади от строя по-голямата част о телектрониката и вероятно напълно ща наруши комуникациите за определен период, което със сигурност ще е сериозна допълнителна пречка пред каквото и да е настъпление на армията.
                                Виталий, подобни планове сигурно е имало - за бързо достигане на Ла манша. Доколко реалистични са, обаче е друг въпрос, още по-малко, доколко осъществими са в условията на ядрена война (а полето на бойни действия - Германия, ще бъде определено една от най-интензивните зони на ядерни удари). Впрочем, дори и без ядрени оръжия три дена не биха им стигнали за нещо повече от преодоляване на отбраната в Германия - вероятно до Ламанша биха им трябвали поне 10-15 дена. В условията на ядрен конфликт... едва ли въобще някакви организирани сили биха стигнали до там. Поне според мен.
                                Тъй или инак, основният проблем си остава колко време ще оживеят победилите войски, дори и да стигнат до Ламанша .

                                Comment

                                Working...
                                X