Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска народна армия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ОК, значи статията няма нищо общо с истината. Последно - имало ли е ядрени заряди в България или не?
    Аз лично се обърках, защото 1951 цитира по-рано доклада на ЦРУ, според който е имало 3 бази, а сега отрече статията в К. Правда, според която е имало 3 бази.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      три хранилища, не бази. две от тях - в стара планина, третото го видяхте.
      да, в България са съхранявани тактически ядрени боеприпаси - за ТР и ОТР, както и авиобомби.
      няма как на този етап това да бъде доказано с документи и изявления, защото: са секретни, съответно под клетва.

      Comment


        Dinain, много лесно се объркваш
        Общата постановка разказана в оригиналните статии от "Комсомолска правда" е вярна. Тоест, че е имало в България ядрено оръжие, че е имало три склада и така.
        Конкретиката обаче е приказка от 1001 нощи. :tdown
        Секретни бази на Боровец, скрити руски военни градчета, изсичане на борчета на които руснаците са драскали и други подобни...
        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

        Comment


          Пропуснах да сложа някой саркастичен емотикон, затова се е получило двусмислено.
          Всъщност цялото отклонение за съветското ЯО в България се оказа излишно, защото се върнахме точно в точката, от която тръгнахме. Както каза тогава Голъм, много слухове, много "един човек ми каза", твърди доказателства - нула.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Dinain написа
            Всъщност цялото отклонение за съветското ЯО в България се оказа излишно, защото се върнахме точно в точката, от която тръгнахме. Както каза тогава Голъм, много слухове, много "един човек ми каза", твърди доказателства - нула.
            Твърди доказателства има
            Разходи се до някои от бившите складове.

            Иначе ако изпаднем в софистика трябва да признаеш, че няма твърди доказателства и в не наличието на ядрено оръжие.
            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              Мда, макар че това не променя нещата - оставаме в зоната на здрача
              При възможност ще се разходя до складовете, макар че ме съмнява там да намеря някакво "твърдо доказателство". Може би захвърлена опаковка от тактическа ядрен заряд с щампа "Сделано в СССР".
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Според мен, слуховете че в България е имало ядрено оръжие, се захранват от очевидния факт, че България е подготвяна да го използва. Има складове, пилотите на МиГ-23 са обучавани да го използват, има и ракети способни да го носят. Нищо изненадващо за най-близкият съюзник на СССР. На въпроса съхранявало ли се е ядрно оръжие в БГ - твърдо не - ИМХО. Дали е имало имитатори за обучение - най-вероятно да. Дали ако все пак, временно е имало ядрено оръжие в България, дали то е било под български контрол - твърдо не. Мисля, че е очевидно защо.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Dinain, предлагам ти следното нещо.
                  Има една книга - Ракетните войски на България. Доста е дебела, струва 12 лева, може да си я купиш он-лайн от този сайт - http://www.book.store.bg/c/p-p/m-800...r-todorov.html
                  Купи си книгата и я прочети.
                  След това правим следното - ако книгата не ти е харесала имаш от мен черпене в размер коричната цена. После, ако след като си прочел книгата не почнеш да си казваш "Хм, може и да сме имали ядрено оръжие в България...." имаш още веднъж черпене в размер цената на книгата.

                  Имаме ли сделка?
                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    Тая история с ядрено оръжие на територията на България явно е спорна не само за форума: http://www.temanews.com/index.php?p=...d=156&aid=4101

                    Струва ми се, че има ли категорични опровержения на бившо военно аташе, значи е имало нещо

                    Comment


                      1951, няма проблем, ще си купя книгата при първа възможност, което ще е след около 3 месеца. В интерес на истината съм я виждал по сергиите, но преди това ми беше попаднал един бълвоч "Ракетите" от Георги Гергинов, която беше толкова бездарно написана, че ми се отщя - сметнах че е нещо подобно.

                      Колкото до вярването, аз не съм заявил твърда позиция. В зоната на здрача съм, както писах, подобно на Амазон - ако е имало съветско ЯО на съхранение в НРБ, то в никакъв случай не е било под български контрол. Бях писал по-назад че подаряването на готово атомно оръжие би било световен прецедент, поне доколкото ми е известно.

                      Апропо, за черпенето също няма проблеми, тогава ще е сезонът на форумните срещи и без това. :gathering

                      ОТ
                      Какво е положението с американското ЯО в Турция, Италия, Германия и други страни? Под чий контрол е било?
                      /ОТ
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Страната(израел) има над 4000 съвременни танка и бронирани машини, както и над 2000 бойни самолета и вертолета
                        динейн ти явно си осведомен по въпроса интересуваме имаш ли престава колко танкове и бойна авиация има в момента в Българската армия.Искам да направя сравнение с Израел понеже е държава с горе долу почти същото население.
                        те имат 200000 редовна армия а нашата е едва 45000 и там служат мъжете по 3 години а нашите няма и година май.търсих информация за нашата армия но не можах да намеря данни за това колко авиация танкове боен флот има в момента след проведената реформа.

                        Comment


                          Тук има хора, които са много по-добре запознати с БА. Наскоро беше споменато че боеспособните самолети са 5-6.
                          Онзи цитат горе не знам чий е, но съвременните израелските танкове са около 3600, ако броиш за такива и М-48, М-60, Т-54/55, Т-62 и Центурион, които са приблизително половината от тях. Посочената бройка самолети и вертолети ще е по-реалистично да се раздели на 4.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Това са филми за БНА качени от мен в сайта clip4e.com

                            tova e obeshtanoto film4e-medicinsko osigorqvane na tankoviq batalyon v nastypatelniq boj
                            Tova sa oshte dve ka4eni ot men filmi ot BNA:



                            Надявам се да ви харесат,постарах се докато ги кача и очаквам коментари.
                            Българската Армия е в сърцата ни.
                            http://vbox7.com/play:eb638c1e
                            http://vbox7.com/play:f18d542d

                            Comment


                              pecheneg написа
                              динейн ти явно си осведомен по въпроса интересуваме имаш ли престава колко танкове и бойна авиация има в момента в Българската армия.
                              Според "АКТУАЛИЗИРАН ПЛАН ЗА ОРГАНИЗАЦИОННО ИЗГРАЖДАНЕ И МОДЕРНИЗАЦИЯ НА ВЪОРЪЖЕНИТЕ СИЛИ", който напълно свободно може да се прочете на на този адрес в момента България разполага с 160 танка, 32 бойни самолета и т.н.
                              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                              Comment


                                Не ми се вярва да имаме толкова малко бронетранспортьори.Та в БА БТР-60 са повече от 300 пък да не говорим за МТ-ЛБ които са още толкова,пък в тоя сайт искараха всички машини на пехотата 300
                                Българската Армия е в сърцата ни.
                                http://vbox7.com/play:eb638c1e
                                http://vbox7.com/play:f18d542d

                                Comment

                                Working...
                                X