Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска народна армия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    А който не го мързи да провери на ген. Коцалиев наблюденията по темата. Мисля, че бяха публикувани някъде 1991 г.

    Comment


      Хайде сега, щом uzi71 не иска да пише по дадена тема, по каквито и да е причини, то той има пълното право на това. Освен това не виждам да е тръгнал да защитава някаква определена позиция, та да "му верваме" за каквото и да било. Това прави подмятането ти, Bojilov, абсолютно не на място.
      Хайде да се държим малко по-малко заядливо, нещо напоследък само саркастични подмятания и заяждания из форума.
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        И днес безстрашен и суров
        в единния варшавски строй
        щом свирне бойната тръба,
        готови сме да тръгнем в бой!

        .... или нещо подобно !!!
        това е часта която се различава от истинската "Велик е нашият войник"

        Comment


          Sir Gray написа
          Хайде сега, щом uzi71 не иска да пише по дадена тема, по каквито и да е причини, то той има пълното право на това.
          Има право,ако беше замълчал и този му пост го нямаше.В момента в който каже дори и една думичка в защита на дадена теза-тя вече може да се използва срещу него :mhehe:
          Освен това не виждам да е тръгнал да защитава някаква определена позиция, та да "му верваме" за каквото и да било.
          Айде бе...
          Тя позицията е точно и ясно дифинирана-
          нещата съвсем не бяха такива каквито ги описват по медиите.
          Ейго и яз сега ще тръгна да доказвам че Земята не е кръгла,не няма да говоря нищо за 4 слона,кита,че е поска и т.н.-просто ще кажа,че тя не е кръгла и оттук насетне ще спра,защото едикойси устав,закон или незнамквоси ме спира.
          Просто мразя мъглявото подхвърляне на такива неща,неподплатени с нищо.Не мислиш ли че за подобни дебати си има кръчми?
          В които военните сядат и си шушукат нещоси,и обясняват как нещо е така,но не казват "защо е така"-сочейки лозунга на стената на който една миловидна женица със забрадка си е сложила пръстче върху устните и отдоле пише "Не болтай!"
          Sir Gray написа
          Това прави подмятането ти, Bojilov, абсолютно не на място.
          И що да не е на място?
          Аз смятам форумите,като място за обмяна на мнения и дискусии,които обаче при това се доказват.Ако човек има да каже нещо-той просто го казва.Ако няма какво да каже-нека не го казва.
          Такива мнения "изказани с половин уста",не помагат по никакъв начин на дискусията."Абе не е така,но няма значение-нещо ми пречи да се обоснова,защо не е така (закон,правилник,устав,незнамквоси).Не мислиш ли?

          Comment


            Боилов, забележката ми по темата беше относно годината на събитията. Колкото до изнесеното в медиите - не съм съгласен, че едните /т.е.ние/ са били само лоши, а другите - само невинни душици и потърпевши. Всички си имаха трески за дялане и милицията и изселниците. Радващото е това, че в крайна сметка всички участници проявиха благоразумие и не се стигна до това което се получи в бивша Югославия.
            ПП - Причините поради които не искам да пиша НЯМА да ги обяснявам.

            Comment


              uzi71 написа
              Колкото до изнесеното в медиите - не съм съгласен, че едните /т.е.ние/ са били само лоши, а другите - само невинни душици и потърпевши. Всички си имаха трески за дялане и милицията и изселниците.
              Знам,че такава ти е тезата-то е ясно,само че ми се ще да чуя и какви трески са имали изселниците.За "нашите"-от "лошите" медии съм се наслушал достатъчно...
              Давай,давай...
              Мога и да се съглася с тезата ти-но нека има достатъчно аргументи за това-не мислиш ли?

              Comment


                Пич, никого не съм делил на "наши" и "ваши", нито пък медиите на "лоши" и "добри".
                Така, че моля не преиначавай думите ми. За всеки нормален човек израза "няма да пиша по темата" означава, че съм приключил с това.

                Comment


                  нещата съвсем не бяха такива каквито ги описват по медиите.
                  Това може да означава всичко, никаква теза не е. Кои медии? Тогавашните, сегашните? Кой вестник, радио, тв? И как въобще описват събитията? Аз не знам. И дори тези имагинерни медии като имат някаква собствена версия, една от многото, то как знаеш с какво точно в нея не се съгласява узи71, при положение че нищо не е казал?
                  Това, че ти подразбираш от този ред някакво твое си значение (което на мен ми стана, като незапознат със събитията и цялата "митология" около тях, ясно чак след още 2-3 поста) по никакъв начин не означа, че и узи71 е имал същото впредвид. Прочети там в онази тема за дискусиите относно вменяването на смисъл в чуждите думи.
                  Но както и да е, ще разчистя тези постове, няма смисъл от тях. Тя май и темата е такава.
                  XV mile the sea brode is
                  From Turkey to the Ile of Rodez...

                  Comment


                    Е вече има и теза-не можеш да ме хокаш.
                    не съм съгласен, че едните /т.е.ние/ са били само лоши, а другите - само невинни душици и потърпевши. Всички си имаха трески за дялане и милицията и изселниците.
                    Ето ти теза.
                    ще разчистя тези постове, няма смисъл от тях
                    Напълно съм съгласен.
                    Просто говорех,че трябва да се има куража "като кажеш А,да кажеш и Б"

                    Comment


                      Ето ти теза.
                      ОТ - това не е теза, а факт

                      Comment


                        По БНА бъркали се ако офицера е с фуражка а не с кепе или каска.
                        Българската Армия е в сърцата ни.
                        http://vbox7.com/play:eb638c1e
                        http://vbox7.com/play:f18d542d

                        Comment


                          Спомени от близкото минало и преразказ на случилото се около и след публикуването на материалите за ядреното оръжие в България в "Комсомолска правда" преди близо 12 години.

                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            адиус на полета до 300 км. Впрочем и то може да се нарече тактическо с доста голямо преувеличение. Защото може да застраши, изхождайки от далечината на удара, само две натовски държави - Турция и Гърция.
                            някой трябва да обясни на Горан Готев що е то "тактическо" ядрено оръжие.

                            Comment


                              Статията е тъповатичка, като повечето от тази поредица.
                              Но пък показва от къде тръгна всичко. Преди тези статии в "Комсомолска правда" нямаше нито дума за ядреното оръжие в България.
                              След тези статии, които между впрочем нямат нищо общо с истината, почна да се говори и нещата бавно, но сигурно започнаха да излизат.
                              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                              Comment


                                За мен е логично да има тактическо ядрено оръжие в НРБ.Се пак сме били една от границите на Варшавския договор,граничим с Турция и Гърция които са към НАТО.СССР и НАТО са разполага ли своите ракети във всички страни съюзници.СССР е направила точно това вкарала е ракети в БНР.
                                Българската Армия е в сърцата ни.
                                http://vbox7.com/play:eb638c1e
                                http://vbox7.com/play:f18d542d

                                Comment

                                Working...
                                X