Съобщение

Collapse
No announcement yet.

24 века

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    24 века

    Антични проблясъци, първа част:

    Проблясъците са без коректорска намеса, запазени са правописа и стила, премахнати са само авторите, източникът е преди всичко божествените Л.С.-та:

    -----------

    А да ти се намира някоя свободна , с изглед към
    морето ... , че знае ли човек , Рим е опасен град .

    -----------
    Уважаеми, изпращам ти тези 50 сц като дар и следната

    молба. Нека твоята конница се разходи по полята на

    Африка. Ако успееш да ми доведеш син или дъщеря от рода

    на Пулхериите ще ти платя 500 сц за всеки от тях. И по

    полята на Нумидия няма да чуеш стъпките на римските

    легиони

    ------------

    Дъщеря ми, заедно с богата зестра и дарове, както

    подобава на бъдещата съпруга на фараона, ще се отправи

    тези дни към Александрия. Разбира се, новината, че не

    можете да ми помогнете я разплаква, което може да забави

    придвижването й.
    А дали фараонът няма да е склонен да размисли, ако му

    предложа не само да купя от него един легион, но и да

    платя веднага дългът на Росций ?


    ---------------

    кво ще кажеш за писмото на Ростата ))) викам си тия ЛСта

    няма само ти да ги четеш я

    -----------------

    1 Отправить войска из Тракии в македонию, вместе с 2 -мя легионами Цар на Азия. Буде встретят войско на Квинт Есенций принять бой.

    2 Еще раз предложить пограничным с македонией варварам - Тракийцам и мизийцам по 500 у.е. для совместного нападения на Македонию

    3 Обратиться к цар на Египет дабы он занял Киренаику.

    В случае победы над армией Квинт- Есенция пленных римлян в роби НЕ ПРОДОВАТЬ. От республиканските настроины солдаты отпускать в Рим вместе с знамя на легиони.

    Экономичен приказ само к вечеру --- работа кипит.

    ---------------

    Вие, водещите, явно здраво сте прегърнали идеята за двете лица на Янус и не пропускате случаи да си противоречите.

    -----------------

    #2
    Все се каня да пусна част от моите ЛСта за да се оцени още повече красотата на божествения гений.

    неуморна си, хей, :cry: , не мога вече, та, за флота, ще видим тая работа, имоти от хана, мисля че е баня, другото беше акведукт и няма как да е твой, трето, кви са тия глупости дето си наговорила на грей за легиона си, пазя си заповедта, в която поръчваш от първи ход, ха ма ха, ти му викаш помощен, тои се чуди как се отзовал в африка, бива ли така?


    -Ще ми продаде ли царят на Египет един легион ?

    -Отчаян съм, че не мога да помогна, кога е свадбата?

    -Дъщеря ми, заедно с богата зестра и дарове, както подобава на бъдещата съпруга на фараона, ще се отправи тези дни към Александрия. Разбира се, новината, че не можете да ми помогнете я разплаква, което може да забави придвижването й.
    А дали фараонът няма да е склонен да размисли, ако му предложа не само да купя от него един легион, но и да платя веднага дългът на Росций ?

    -И да пратите египтяни където си щете и разни хора да ни обявят война, абсурд, фараонът отива на лов за хипопотами към горните прагове на Нил и не може да получава поща няколко дни!

    - Към горните прагове на Нил няма хипопотами.
    Искрено желая на фараона успешен лов и да внимава особено...казват, че убийци дебнели навсякъде, не само в Рим
    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

    Comment


      #3
      от хана... баня, хи, хи, хи, библиотека "Мистика, Класика, Етика" просто!

      Comment


        #4
        Мълчи, че ще пусна и онова за бъркането в носа :imperial:
        "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
        Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

        Comment


          #5
          " А да ти се намира някоя провинцийка ... " е мое умозрение ,
          как да не се похвали човек

          Comment


            #6
            Аз се влюбих в онова за полята на Нумидия Поля, насред пустинята....
            "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
            Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

            Comment

            Working...
            X