Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Това, което наистина много дразни, е пренебрежението към всякаква логика, което вървеше през целия филм. И то нарочно пренебрежение, все едно създателите на филма са казвали: ако сте мислещ човек, мястото ви не е в салона и точка.

    Вероятно и преводът е замазал сума ти неща и по традиция беше слаб. Но да се присъединя към Голъм - като цяло това беше може би най-слабият и безидеен епизон. Но пък са се целели вече в друга публика, на децата над 6 и под 15.
    Личи си, че са нямали идея какво да правят, извън тази на прекъсване на връзките с предишните серии, то героите го повториха и те няколко пъти, да не би някой да не схване посланието. Като че ли са си знаели, че сценаристите няма да се справят и режисьорът се е опитал да свърже няколкото плакатни сцени с някакво действие помежду им.
    Има някаква слаба вероятност в следващата серия да започнат нова история, но е малко вероятно тя да има някаква идея или свързаност на действието.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        кало написа Виж мнение
        Иначе - Базата имаше щит, който я пазеше от удари от орбита.
        захранван от перпето мобиле? смешното беше че тайната база имаше врата цял декар...тъпня, но правят серизони крачки да изчистят глупостите, някъде мипопадна че целрта е да изкарата "старата република", което да е е хубаво и тумно, война е все пак. но за д аняма шок и отдръпване на публика се прави постепенно.

        Comment


          gollum написа Виж мнение
          Гоги, ти за траекторията си седнал да се притесняваш... а концепцията им за бомбардировачи не те ли смути - хем беше баш в началото .
          е там целият епизод е отвъд всякакви дебилизми, гравитацията е последна грижц, това как монголоидната героиня диша в космоса е дори забавно...Лея на по-късен етаппоне може д аима някакво идеяи за 'силата"
          иначе да се чудиш империята защо ги строи тези корби който всеки галфон може сам д абутне....а останалата флота стои отстраниз а фон и гледа.
          Впрочем на някой направи ли му впчеатление че хлядолетният беше доста малък в сцената на островаз, може да са го натъманявали за да се събере, но беше забележимо малък.


          Иначе ми правят впечатленеи такива неща защото филмът по дефиниция е бозав, но можеше все пак сериозна боза д аопитата да направят.

          Comment


            Gaden Gogi написа Виж мнение
            ...д абутне... отстраниз а фон...
            Обожавам френския език, макар и в българска транскрипция.
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              И все пак, свободно падащи бомби в космоса...
              историята с бомберите е тъпа, да. но не са свободно падащи бомби, а магнитни, насочващи се към корпуса на големия кораб.

              Comment


                Е, и магнитни да са (нещо, което по никакъв начин не става ясно във филма, т.е. е спасяващо обяснение след това), това не решава проблема (предполага се, че от каквото и да са направени корабите във вселената на SW, от същото са и малките кораби, т.е. въпросния бомбардировач). Да не говорим, че сцената разчиташе на гравитацията и за друго - падането на дистанционното.
                Но това е малък проблем - готов съм да пренебрегна всичките тези глупости (SW никога не е разчитала на някаква особена "логичност" в това отношение, макар че по-рано все пак имаше някаква цялостност, поне дотолкова, че да не те изкарва от филмовата магия, ако мога да се изразя така), макар че дразнеха. Филмът ми беше скучен и не ми хареса по други причини - нямаше история, която да разкаже, липсваше му свързаност и логика на това ниво, а то е по-важно от разните технически (или тактически) детайли. Постъпките на героите нямаха нито вътрешна мотивация, нито логика, последиците от тях - също. Сякаш наблюдаваш марионетки, принудени да изиграят клоунада - телата им се движат под действието на струните, но лицата им си остават безизразни, ако ми позволиш това сравнение. Нямаше един персонаж, за чиято съдба да ми пука или с когото да мога да се идентифицирам по някакъв начин. Интересното е, че с "Rogue one" не беше така, т.е. при всичките му слабости, имаше история, цялостност и герои, в които можеш да повярваш без да е необходимо кой знае какво съзнателно усилие.
                Не разбирам от кино, така че трудно мога да посоча защо у мен се създаде това усещане. Бих допуснал, че сценарият е бил слаб - останах с чувството, че е писан от много различни хора, като всеки е добавял от себе си по нещо, без да се съобразява с останалите, за да се получи подобна несвързана бъркотия. Подобни проблеми имаше и предния епизод от основната сага, но не в такава степен, т.е. определено беше по-гледаем.
                Факт е, че филмът е финансово успешен и има много хора, на които им допада, така че проблемът си е лично мой (макар да смятам, че популяризирането на подобен тип филми не ми се струва нещо хубаво). Но не вярвам пак да отида да гледам нещо от тая поредица. Все пак, това са приказки за забавление, а когато последното липсва и е заместено от скука - не си струва.

                ПП Попаднах на едно ревю, в което доста по-добре е изразено това, което при мен беше само някакво неясно усещане (защо филмът не ставаше).

                Comment


                  Много добро ревю, благодаря, не го бях виждал.

                  Не е важно, но все пак може би изисква някакъв отговор. Кало, магнетизмът работи по свои закони и както ти посочи Голъм, това твоето не е обяснение. Освен това - силата на магнитното поле пада с квадрата на разстоянието. Това говори ли ти нещо?
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Отдавна не съм се изказвала, без да познавам произведението, но това интервю /макар и бидейки добро/ си плаче за резюме: "pure adventure aestetics", както казва автора на едно място - и това е всичко. Стана ми ясно, че продуцентите са разпоредили нещо като "да има `резистънс`, да има `ордер` (от тях да мине - може да не е ню) - да, според мен специално са сложили `ордер` в угода на текущи моди без никаква връзка със ЗВ. Всъщност, едва ли не очаквам в последната част хелметите на резистънса да са такива:
                    Click image for larger version

Name:	CiQB_NfWUAESXbO.jpg
Views:	1
Size:	56.1 КБ
ID:	554239
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      messire Woland написа Виж мнение
                      Много добро ревю, благодаря, не го бях виждал.

                      Не е важно, но все пак може би изисква някакъв отговор. Кало, магнетизмът работи по свои закони и както ти посочи Голъм, това твоето не е обяснение. Освен това - силата на магнитното поле пада с квадрата на разстоянието. Това говори ли ти нещо?
                      Споделих какво е обяснението на сценаристите. Между другото, гравитация в самия "бомбардировач" има, така че е нормално дистанционното да падне. Иначе - навлизаме в абсурдно обсъждане - каква сила на магнитното поле, когато става дума за филм със звуци в космоса, невъзможни светлинни мечове, за Силата - да не говорим .
                      Оставам на мнението, че новият епизод беше свеж и сред най-добрите в сагата - заради сюжета, заради героите и мотивацията им, заради изненадващите повратности. Това не се и понрави на голяма част от феновете на сагата - главно ония, дето се обличат като клоуни по разните комик кон-и. Инфантилното им IQ все се надява на безкрайна сага с безкрайни едни и същи сценки и комиксово ограничени типажи.
                      В този план - изобщо не мога да се съглася, че филмът нямал история. Напротив, имаше - хубава, мрачна, със съвсем малко светлинка накрая. И с допълнителни сюжетни линии, рисуващи по-пълноценен свят.

                      ПП - Разбира се, на фона на 1-3 епизоди не е трудно да направиш добър филм. Те бяха такива откровени боклуци, при това в много планове, че дори актьори като Юън и Натали стояха нелепо във всяка една сцена от тях.

                      Comment


                        Гледах Florida Project (2017). Викам си - брех, тоя пич Шон Бейкър има интересен поглед върху нещата, я да му изгледам и другия филм...

                        Tangerine (2015)

                        Интересен поглед има, да

                        Comment


                          Хан Соло бива, този дето го играе не става обаче, повечето време беше нахилен като идиот, независимо какво става наоколо. Останалите бяха добри. Естествено всичката СВ боза присъстваше, ама то си е такава поредицата Ландо ме накефи

                          Comment


                            Филма "Лето" на Серебренников - Цой жив! - много приятен, според мен много добре са представени атмосферата и чувствата, препоръчвам.

                            И поредната добре направена производствена драма - "Само смелите" (Only the Brave) - този път за горски пожари.
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment


                              Поредната нискобюджетна фантастика, която удря Холивуд в земята - Ъпгрейд - киберпънк, задължителен.
                              Имайте предвид обаче, че е от автора на "Пила" - някои сцени са си... натурално кървави.
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                Абе мен нещо не ме грабна. То верно че е с $5 млн бюджет, но и играта ми идваше малко дървена. Попревъртах го на места.

                                Comment

                                Working...
                                X