Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Гледахме, мнооо сме доволни, баталиите са малко като на забързан кадър, драмата е ала 30-те години, кво му е дарт вейдър не е ясно, болни амбиции и се цупи, гледа като натровен, но иначе...КУЛТ
    Attached Files

    Comment


      #62
      И аз го гледах сега...

      Comment


        #63
        Тъй, тъй...
        И аз се прежалих...
        А така исках да не ходя да гледам Стар Уърс. Честно, не обичам хората с галактически уродливости на главата си, не одобрявам плъзгащите се врати на борда на космически кораби и не вярвам в светещи мечове, които придават на биещите се с тях вид на подскачащи светулки в размножителен период...Всъщност, научната фантастика не е моята сила. Още повече, че бъдещето в Стар Уърс хич не дава желание да се живее в него - добрите носят църковни одежди и сандали /а това, това не е бъдеще, това е Античността!/, лошите дишат тежко и силно под маските на хокейни вратари от НХЛ и най-мъдрия сред най-мъдрите има вид на гремлин. Да се разберем, аз, на някакъв тип с зеленикава и начумерена глава, нямам му вяра още от времето на историята с принца и жабата, дето излезе принцеса. Без да броим, че трябва да си малко тряснат в главата за да имаш желание да живееш в космоса, където е толкова пълно с нищо, че почти ще повярвам, че съм в София /само дето от космоса поне се вижда слънцето.../
        И при това хората около мен обожават този филм. Някои дори дойдоха на примиерата с цялата колекция от джунджорийки на Джедай. Намирам го малко ужасяващо, между нас казано, да отидеш за 5ти път за да наблюдаваш специално цвета на обувките на Дарт Вейдър...Ето защо толкова много ми се искаше да не ходя да гледам Стар Уърс ! Само че, се ла ви, както съм си лесна за манипулиране като крава без никаква самоличност, оставих се да ме завлекат. Но в крайна сметка не ми пукаше толкова, колкото си мислех - никой не ме разпозна, бях скрита под маската на Дарт Вейдър.
        "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
        Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

        Comment


          #64
          Е, и аз гледах пиратско копие на STAR WARS и ме изкефи, скоро разбира се, ще го гледам и на нормален екран. Изкефи ме по-скоро поради носталгичната нотка за отминалата младост, която изпитвам, спомняйки си 4, 5 и 6 серия
          Гледах и Hitchhiker's guide to the galaxy. Всичко беше добре, докато филма не завърши с хепи енд , нещо, което съвсем не е в духа на Дъглас Адамс.
          Знам, че е работил по сценария, преди да почине и се надявам, че този край е добавка на последващия сценарист.
          "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

          Comment


            #65
            Аз довечера за първи път ще гледам 4ти епизод. Някой може ли да ми каже с две думи какво става и как свършва серията ?
            "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
            Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

            Comment


              #66
              "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

              Comment


                #67
                mellisa написа
                Аз довечера за първи път ще гледам 4ти епизод. Някой може ли да ми каже с две думи какво става и как свършва серията ?
                Ех..младо фермерско момче мечтае за приключения.....намира ги под формата на 2 уникално смешни робота (единия играе добрия негър - щото според един расистки виц в Междузвездни войни няма негри, тъй като действието се развива в бъдещето ) Та така ...значи добрия негър го играе робот, ама не умира накрая. За това пък умира добрият бял учител (като малък май даже ревах на това първият път :cry: ) Има един зверещ се китеник, с много як патрондаш. Хан Соло от нашия форум и от Криле също участва. Него го играе Харисън Форд на млади години, или пък нашия Хан Соло играе Харисън Форд на млади години - вече не знам - объркващо е...обаче корабът им е много як!
                Принцесата има много смешна прическа и се цупи решително когато стреля с бластери, доколкото си спомням на Вейдър тук не му се виждат обувките така добре както в следващата серия....
                Накрая на филма има една фамозна сцена с въздушен бой която е дала на Холивуд един закон и направи репликата "Use the force" абослютен култ. Законът е, че във всеки въздушен бой сниман от тогава насам лошите задължително трябва да са със затъмнени стъкла на шлемовете и да не плямпат много много освен "ърргххх" или "пшшшшф" по канала за връзка, докато на добрите герои винаги им показват лицата особено когато техен приятел е свален.
                Накрая естествено всичко е ок, добрите побеждават и са наградени по такъв начин, че на всекиму става ясно, че комунистите няма как да не бъдат и те победени....
                Last edited by albireo; 23-05-2005, 20:54.
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  #68
                  Гледах Годзила и трябва да ви кажа, тази комедия е велика! Не ми хареса много това, че през целия филм валеше и че накрая сцената с яйцата бе като тази на Алиен, но освен тези дребни недостатъци, филма ме накара 2 часа да се смея с глас.

                  И да ви кажа, каквото и да мислят някои от вас, размерът има значение!
                  "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                  Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                  Comment


                    #69
                    albireo написа
                    .......................
                    Накрая естествено всичко е ок, добрите побеждават и са наградени по такъв начин, че на всекиму става ясно, че комунистите няма как да не бъдат и те победени....
                    А тоя филм беше еднакво добре приеман като пропаганда и от двете страни на желязната завеса.... защото като се говори за Империя то в СССР имаша предвид ИМПЕРиализма а в запарния свят имаха предвид Империята на Злото СССР и Китай - то затова и униформите на имперските офицери имат известна прилика с куртката на Мао. Само не разбрах защо имперците говореха перфектен бритиш инглиш а Великобритания всъщност е толкова верен съюзник на САЩ
                    А към Мелиса: Ако имаш възможност гледай и дигитално възстановеното копие и оригинала - и открий разликите :tup:
                    may the Force be with you

                    Comment


                      #70
                      А бе Вие кой филм сте гледали? Междузвездни войни 3? Явно сме гледали различни филми с едно и също име. Филмът е слаб, сюжетът изтъркан и препускащ. Само ефектите са много добри. Дано не направят Индиана Джоунс 6!

                      Comment


                        #71
                        Моите любими филми са:
                        Индиана Джоунс (цялата трилогия)
                        Смотаняци (и двете части)
                        и След утрешния ден :tup:

                        Comment


                          #72
                          Сега попаднах на тази тема и доста се посмях, особено в частта за "Звезни войни". Направих си и важен извод - да не искам ръката на Мелиса, ще сме странна двойка:


                          Иначе напоследък киното съм го занемарил, наблягам на кеча(знаете, в него е гювеча). Е не се въздържах да изгледам "Непростимо" за пореден път. Все си мисля, че по-добър уестърн просто не може да се направи. Това сигурно е щото с Клинт сме връстници(да не се бърка с мръсници, особено дърти).
                          Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                          Comment


                            #73
                            Ти с този белобрад аватар къде си тръгнал чиято и да е ръка да искаш (освен на баба Лили)? Гледай си старините по-добре Или си смени аватара...

                            Аз пък онзи ден по не знам каква пътечка попаднах на темата "Какви жени харесвате" - то голям купон било тук навремето, да не използвам някоя по-силна дума :lol:

                            Comment


                              #74
                              Hans Delbruck написа
                              Направих си и важен извод - да не искам ръката на Мелиса, ще сме странна двойка:
                              Моля, моля, странна двойка, определено, но какво расово потомство биха дали личностите от двата аватара - историк, който намира в причината на всяка война едиповия комплекс.

                              Вчера гледах Оливър Туист на Полански, мрачен и жесток филм, който следва строго оригинала на Д., но няма претенциите за касов хит и успех. Полански верен на себе си, макар и малко по-слаб отколкото в Пианистът.
                              "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                              Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                              Comment


                                #75
                                "Ало, ало", "Обувката на Маниту", "Васко да Гама от село Рупча"
                                "Списъкът на Шиндлер", "Рихард Зорге", "Зелената миля", "Усещане за жена", "Властелинът на пръстените", макар че третата част я посмачкаха май

                                Comment

                                Working...
                                X