Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Е, Куросава е ясен, то кой ли не е гелдал негови филми . На мен ми е сред любимите режисьори. Напоследък попаднах на два-три филма на Такеши Китано и бих казал също, че са доста добри.

    Comment


      #32
      Аз Акира Куросава не знам някой от този форум да го познава лично. Като режисьор много хора са запознати с филмите му. Изразявайте се малко по-коректно.

      Comment


        #33
        Страх и отвращение в Лас Вегас и КинДзаДза
        http://thirdreich.boinaslava.net/

        Comment


          #34
          М.Найт Шаямалан. Да се чуди човек кой от филмите да посочи първи.

          Comment


            #35
            gollum написа
            Е, Куросава е ясен, то кой ли не е гелдал негови филми . На мен ми е сред любимите режисьори. Напоследък попаднах на два-три филма на Такеши Китано и бих казал също, че са доста добри.
            Аз съм фен на 4те сезона

            Иначе...Много шум за нищо, версията с Емма Томпсън, Кенет Брана, Дензъл Уошингтън, Киану Рийвз...
            Някои го предпочитат горещо, Гражданинът Кейн, Списъкът на Шиндлер, Аз пея под дъжда? /Singin in the Rain /, Сънсет Булевард, Животът е хубав, Пианистът /упс, това може да се брои за военен филм май.../, Психо, Color Purple, Изборът на Софи, Доктор Живаго, Танцуващият с вълците, Амадеус, The French Connection, Отвъд Африка, Полет над кукувиче гнезно, Малтийският сокол, Кръстникът /всички части/, Мулан, Цар Лъв, West Side Story, From Here to Eternity, На източния фронт нищо ново...
            "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
            Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

            Comment


              #36
              Ами много са ама ето някой: Междузвезни войни но старите епизоди, Индиана Джоунс, Обществен враг, Парламентьора, За мишките и хората, 6 чуство, Смотаняци (всичките части) и др. пародий и др.
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                #37
                Такааа,
                ...за мое изумление все още никой не е споменал "Горчива Луна"! Бива ли така!
                Към него ви добавям и "Дух Куче", "Тайни и Лъжи", "Дим", "4 сватби....", "Английският пациент", "Апартаментът", "Priest"
                ...засега стига
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  #38
                  Имам билети за премиерата на Star Wars: Revenge of the Sith. Инетресно ми е дали ще е на нискотата на номер 2...
                  "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                  Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                  Comment


                    #39
                    А, според мен е несъмнено това, че ще е от нискотата на всички нови серии. Инак в България са го превели "Отмъщението на ситите" и с Воланд много се забавлявахме върху това обстоятелство. Макар че отмъщението на гладните без съмнение би било по-страшно .
                    Албирео, като гледам какви филми изреждаш заключавам, че явно вкусовете ни за кино са доста близки . Но никак не си падам много по съставянето на списъци - винаги забравям или пропускам нещо.
                    Last edited by gollum; 11-05-2005, 12:06.

                    Comment


                      #40
                      Хора, малко повече уважение към носителя на няколко оскъра Клинт Истуд. Някой спомена последния филм, но къде забравяте филм като Непростимо(най-добрият уестърн лично според мен). Между другото някой ще ми каже ли защо Гражданинът Кейн е толкова популярен филм, аз не съм го гледал и ми е интересно дали не е просто клише(нали знаете как всеки харесва Ал Пачино, но не знае защо)?
                      Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                      Comment


                        #41
                        Е, аз мога да ти кажа кои филми на Ал Пачино ми харесват - "Справедливост за всички", да речем, или пък "Революция". За Клинт Истууд съм съвсем съгласен - и според мен това е най-добрият уестърн. Много хубави са му и останалите режисьорски филми, които съм гледал - "Нощем в градината на доброто и злото", "Реката на тайните".

                        Между другото, към списъка (колкото да започне да се оформя )бих добавил "Записки под възглавката" на Гринауей; всички филми на Алмодовар, които съм гледал (т.е., почти всички); "Пет вечери", "Незавършена пиеса за механично пиано" на Н. Михалков; "Андрей Рубльов", "Огледало" - любимите ми филми на Тарковски.
                        Сега ме подсетиха и за друг един любим режисьор - Люк Бесон - "Последната битка", "Голямото синьо", "Леон" и други (както се казва ).
                        Last edited by gollum; 11-05-2005, 13:58.

                        Comment


                          #42
                          Темата при Клинт Истууд за Бледия ездач е с тематично завършване в Непростимо. Лошото е, че незнам как се превеждат другите му филми от тази тема на български
                          Проблемът на форума :damnyou:

                          "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                          Паисий Хилендарски

                          Comment


                            #43
                            Вчера гледах един добър филм - "Мотоциклетни дневници". Става въпрос за Е. Гевара и това как и защо се превръща от лекар-лепролог в революционер. Добре е направен и си струва да се гледа.

                            Comment


                              #44
                              Scarface с Ал Пачино беше класика, както и "Жега" и т.н.

                              Comment


                                #45
                                Много ми харесват:
                                "Апартаментът"
                                "Американски прелести"
                                "Невероятната съдба на Амели Пулен"
                                "Животът е прекрасен",
                                както и някои от споменатите от други по-горе филми.

                                Comment

                                Working...
                                X