Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    А помните ли по телевизията един английски сериал, който се казваше "Да г-н. премиер"? Знам, че това не е филм, но не мога да се сдържа да не го спомена.
    Truth will save the world

    Comment


      #17
      Снощи попаднах на последния Индиана Джоунс, този с Граала и кръстоносните походи. Малко се отклонявам, но има една сцена в един немски танк и се зачудих какъв тип е точно въпросната машина. Ако някой знае, може ли да ми каже ?
      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

      Comment


        #18
        Мисля че въпросната машина е британска, а не немска (те собствено немците почти нямат танкове през ПСВ).

        Comment


          #19
          "В името на отца" наистина е номер 1 и в моята класация- страшен филм със страшна музика ( за пръв път харесах шиниъд заради този филм)...
          Иначе за последно се впечатлих от "A million dollar baby "- филм БЕЗ хепиенд .....КАк да не се накефиш- до последно си мислех, че ще измислят начин..."Seven" също е готин , ама по ме радва "Мълчанието на агнетата " като трилър.......

          Comment


            #20
            gollum написа
            Мисля че въпросната машина е британска, а не немска (те собствено немците почти нямат танкове през ПСВ).
            Ами при положение, че действието се развива през 1938, филъмт е пълен с нацисти и даже има сцена с Хитлер, според мен не става въпрос за ПСВ. Но пък сериозното производство на танкове започва по-късно, та се зачудих дали и в избора на танк няма сериозен анахронизъм.
            "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
            Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

            Comment


              #21
              Е, те нали уж тоя танк го бяха придобили от някакво местно кралче, та ставаше въпрос за "антика" от ПСВ .
              Впрочем, намерих го - танкът си е от ПСВ и е британски. Може би е Mk V или VI, или някакво тяхно развитие.
              Attached Files

              Comment


                #22

                Английски, MkV
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #23
                  Всъщност, възможно е да става дума и за сащианско производство на британският Mk VIII (а и въобще машината май е реставрирана и нагласяна специално за филма , защото май нито една от оригиналните машини няма подобен купол, а и на танка във филма са махнати бордовите картечни гнезда). На снимките съм дал кадър от филма, уви, не особено ясен и още две картинки на този модел британски танкове.
                  Attached Files

                  Comment


                    #24
                    Мерси.
                    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                    Comment


                      #25
                      Брей пак изкривихте темата. Тц тц тц. И за приказките на Андерсен да си говорим пак ще стане въпрос за танкове.

                      Comment


                        #26
                        Жега; Обичайните заподозрени; Изкуплението Шоушенк;
                        Рзплата - с Мел Гибсън - брутална черна комедия :1087:
                        Shut me down! Machines making machines! How perverse!

                        Comment


                          #27
                          олеле.... а къде остана например Бялото слънце на пустинята..... Волният ездач.... Сиянието... Портокал с часовников механизъм.... Гражданинът Кейн.... Великият диктатор.... Броненосеца Потьомкин... Ех деца, деца... новото е добре забравено старо. А за японското кино колко мога да ви говоря - колко от вас познават примерно Акира Куросава
                          may the Force be with you

                          Comment


                            #28
                            Да ... филми хубави - много
                            Бялото слънце на пустинята е един наистина велик филм. А книгата чел ли си?
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #29
                              Доста интересна е също и поредицата на Тарантино - Kill Bill. На мен лично много ми хареса.
                              Truth will save the world

                              Comment


                                #30
                                Han Solo написа
                                колко от вас познават примерно Акира Куросава

                                Ще се учудиш

                                Ако ще говориш за японското кино изкарай нещо по-екзотично от най-известния им режисьор
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X