Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Питане

    Oтказа от играта от страна на Голъм и Воланд, което е естествено тяхно право и не подлежи на коментар, както и мнението на Хана
    Трябва да решим какво правим сега. Има няколко варианта:
    1. Да проведем нови избори за понтифекс и консул, като тук проблемът ще е дали ние с Мелиса като трибуни да сме сред избираемите или не. Да разпределим наново провинциите.
    2. Крилов да поеме позициите на Голъм, а заявилият желание за участие IzI - на Воланд.
    3. Въбоще да започнем почти всичко отначало.
    Моля Двуликият Янус, но и всички участници да кажат какво мислят.
    ме карат да ви приканя към поредния плибисцит...

    Съществуваха и изразени мнения, че водещите на играта не подхранвали с информация, подпомагали някоя отстраните или създавали "информационен хаос", което направо ни обезкуражава, говоря от мое и от името на грегорианус да продължаваме с любимата на нас и надявам се, приятна за вас игра...Както и да, това си е за наша сметка!

    И така, не сме почнали играта за да се отказваме...Надяваме се, че опразнените редици на сенаторите ще бъдат заети от нови играчи с намерение за по дълъг престой, държим на всекиго от вас и желаем да е забавлявате възоснова на правилата и вашата фантазия. Напомням ви, че дотук играта постигна не малко, разиграна беше почти в един ход цялата палитра от политически противоречия и интриги от втората половина на 1 век преди Христа в Рим...Съзнаваме, че моделите ни, предложени пред вас имат недостатъци, знаем, че много неща не знаем :1087: , винаги сме били благодарни за помощта ви, която и сме ползвали.
    Така че да решим:

    11
    Äà ïðîäúëæèì êàêòî äî ñåãà
    18.18%
    2
    Äà ïðîäúëæèì ñ êîðåêöèÿ â èíôîðìàöèîííàòà ñèñòåìà
    9.09%
    1
    Äà ïðîäúëæèì ñ êîðåêöèè â ïðàâèëàòà
    45.45%
    5
    Äà ïî÷íåì îòíà÷àëî
    0.00%
    0
    Äà ñïèðàìå, òîâà çà íèùî íå ñòàâà
    0.00%
    0
    Íå ìîãà äà ïðåöåíÿ
    27.27%
    3

    The poll is expired.

    Last edited by von Danitz; 14-04-2005, 10:52.

    #2
    По принцип не е моя работа да си изказвам мнението тук, защото се отказвам да играя. Все пак Даниц ми спомена да изложа накратко мотивите си, та затова ще го сторя, наистина съвсем кратко. Но преди това - благодаря на водещите за играта, която наистина бе интересна (и отдавна имаше нужда от форумна игра, уви, моите усилия да направя такава засега не са се увенчали с успех, което ми дава още по-малко правото да критикувам нечия друга, по-успешни работа).

    Аз лично, но това си е чисто мое мнение, виждам проблемите в прекалено високата степен на неопределеност както на игровия свят, така и на правилата. Това означава и твърде високо ниво на информационна хаотичност спрямо всеки следващ ход. Това не ми е по-вкуса, но пък е въпрос на преценка от страна на водещите (да не говорим, че това си е мое лично мнение). Няма да задълбавам в тази посока, защото играта сигурно ще продължи, а не е хубаво да издавам информация около ходовете на играчите така както ги виждам от моето положение.
    Малко по-висока степен на определеност на физическите особености и ограничения на игровия свят, както и ясно изброяване на игровите същности, както и на границите на техните действия, според мен биха подобрили играта значително и биха намалили твърде голямата поризволност на действията и решенията. Това са моите "препоръки", макар че тази дума е твърде силан и неточна .

    Comment


      #3
      Незнам дали въпросите са насочени към мен ...щото аз бях първия който предрече хаоса и се оттегли от него.

      Първо защо се върнах?
      Защото според мен идеята на играта беше страхотна, но изпълнението - безотговорно. Върнахсе по-скоро като второстепенна роля без да претендирам за рейтинги и спечелване на играта. Просто исках да завъртя една интрига който да напарви играта по-интересна и да бъда външният фактор вътре в самия рим който липсваше. В играния досега Рим няма нищо друго освен играчите - досега да бяха се появили такива реакци спрямо приетите закони че не само Република и Империя щяха да паднат, ами и комунизъм да дойде. Въпреки това законите бяха приемани от сенаторите и действаха явно само върху тях. Тъй като нямаше нито една отигранаот водещите външна реакция
      От друга страна когато текът в реално време обсъждания на съдбата на една държава не може да се разчита на новини само в края на хода. Последните новини обезсмислиха целия направен от толкова хора ход - разработване на планове, създаване на съюзи и проучвания. Легиони като сенки се движат насам натам незабелязани от никого - нормално при положение че в тази империя живеят само 12 сетанотир които дса затворени в зградата на сената. Досега иначе всеки би знаел кой колко легиона има и къде са те - това са 5000 въоръжени души все пак. Да не говорим за случаите когато играчите сами се изненадват от действията които са правили и са научил за тях в края на хода. както се оказа че Воланд е в Галия, без да е давал такива заповеди.

      Другото нещо е пълното невъзприемане от водещите на няколко напълно обосновани предложения за промени в правилата (поне от моя гледна точка ).

      На въпроса, защо тогава ти не направиш една добра игра?
      1. Такава игра изиства много време , както сигурно водещите са разбрали, защото аз отдавам всички тези неуредици именно на липсата им на време да следят и отговарят адекватно на игровите действия на играчите. Такова аз имам, но не се знае докога, затова досега не се наемах да правя игра ...както виждате иначе в архива стои Италия 1600 , която е напълно готова за игра.
      2. Въпреки първото съм склонен да пробвам.

      Ако трябваше да гласвам за горната анкета бих гласувал за спирането на настоящата игра и ако се започне нова то с пълна ревизия на правилата и концепция на водещите за техните функции в играта.
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        #4
        Уви, постът отгоре, отново ми напомня прословутата реплика от "Митрофан и Дормидолски" на Иван Вазов: "Не са ме питали, ама аз пак да кажа!"

        Крилов, ясно е , че ти си против тази игра, това не е тайна нито за мен, нито за който и да е непредубеден, но следящ форумните ти изяви през последните две седмици посетител на Бойна слава

        Да напомня ли какво последва след зерелищното ти двойно отказване

        За всякакви компютърни и настолни симулационни игри


        Доста оргинална идея, странно как пък никой до сега не се беше сетил за подобна игра :nworthy:

        Има дума за хора като теб, ама ми е неудобно да я споменавам, че и дами четат!

        Съзздаваше партии, изоставяяше ги, даваше експертни мнения нагоре-надолу, без изобщо да трябват на някого, правиш се на последна инстанция, мога да го оттдам на широко афиширания от теб произход, но злобеенето като:
        ами то вече и триумвират няма ...след като умря понтифекса ха ха ха
        Рим е в Криза и Анархия
        и предходното ясно намерение

        ...както виждате иначе в архива стои Италия 1600 , която е напълно готова за игра.
        2. Въпреки първото съм склонен да пробвам.
        , затворените партии с тайни инсинуации, подвеждането на играч като царя на партите с неигрояви средства и мотиви, от човек като теб, който всъщност не е много наясно кво го сърби, ме карат да ти обърна внимание да не разчиташ повече на каквато и да толерантност за празното ти и надуто бърборене!
        Last edited by von Danitz; 14-04-2005, 14:52.

        Comment


          #5
          Бях почнал да пиша един пространен отговор ...ама хора по-умни от мен ме спряха Живейте , О, Богове
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            #6
            Уважаеми дами и господа , потребители на " Бойна слава " , участващи в
            играта " ХII-те Цезари " !
            Рискувам да бъда един от първите , които ще се изкажат по възниклата
            ситуация . Член съм на форума от близо година, признавам , не особено акти-
            вно участващ във форумният живот .Когато за първи път , случайно , попад -
            нах на " Бойна слава " , ми стана ясно , че това е пространство ,където мога
            да намеря хора споделящи моите интереси - история , литература и прочее .
            Уникално за България място , особенно сега , когато повечето сънародници
            не се интересуват от наука . Самият факт , че сега губим време в подобни
            спорове - да я има или не една нет игра , ясно говори за форумната уникал -
            ност .
            Но , всъщност, това което ме привлече преди година да стана потребител
            беше идеята на този форум не само да се обсъжда , но и да се претворява
            историята - чрез подобен род игри . После дойде насладата от дебатите в
            отделните теми . Сега имаме този уникален шанс - подобна игра , вече
            стартирала , набрала сила , увлякла участниците си в света на миналото.
            Даниц и Грегорианус - нейните автори , вложиха много труд , време , уси -
            лия да я направят и задействат , да и вдъхнат живот . Стартирала и про-
            тичаща форумна игра ! Поклон момчета :nworthy: . Няма да бъда този ,
            който ще гласува за умъртвяването и . Затова и гласувах играта да
            продължи . Но тя не била съвършенна , имала недостатъци - който не е
            грешен , нека хвърля камъни . Аз , и вярвам повечето от вас , мои форумни
            приятели , продължавам да бъда сенатор в гордия стар Рим .
            Janus Pater , pax !

            Comment


              #7
              В 12те цезари участват доста неопитни и не добре запознати с подобен род игри участници, което доведе може би до много силното и наситено със събития начало. Днес ни се струва, като на един Цицерон, че светът ни свършва, но не е ли всеки край едно ново начало ?
              Нека се успокоим, да погледнем спокойно на нещата и след този бурен старт, донесъл ни толкова емоции, да продължим, с опита, натрупан до тук. Както казва и Кавафис, уважаван струва ми се от вас поет, по добре пътуването да продължи с години и да пристигнем богати с всичко, което сме научили по пътя...
              Информационната хаотичност, забелязана от Голум, бих нарекла по-скоро прекалена свобода. Аз лично имам чувството, че боговете в желанието си да ни дадат възможно най-широко поле на действие забравиха, че сме българи и още донякъде свързани със символиката на стадото. Дай му простор и му гледай сеира Може би трябваше да има малко по-здрави закони, неизменяеми от никого, които да са стабилна база. Имало е моменти, в които с първите инструкции в ръка и гледайки законите, които се гласуват, съм се чудела кое важи и кое не. Втурнахме се да изменяме и променяме и се изгубихме...
              "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
              Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

              Comment


                #8
                Мелиса , ако имаш претенцията , че си част от стадо - твоя работа . Аз пък съм си
                горд от българското стадо , аз и 16-те поколения мои предци , български , живели в
                Сърбия , Македония и Гърция , и руски овце , чиято кръв тече в жилите ми .
                Демокрацията си е демокрация - анкетата е затова - каквото си реши демоса . Пък и
                по-добре БГ овца , отколкото венецианска маска !

                Comment


                  #9
                  М-даа...

                  Е, време е и У-Янус да се изкаже на свой ред, след като А-Янус го направи. Идеята за симулационна игра ме тресеше много отдавна, в друго време, в друг свят, когато не бях и сънувал за "Бойна слава". Даниц даде тласък на тия мои безплодни мечтания и врезултат - ето ги "Х²² цезари". Надявам се играта да има бъдеще и да стигне до логичен и величествен завършек като истинска игра на стъклени перли, сред общите усилия и удоволствие на играчи и водещи. Въпреки някои не докрай идеални неща, които измислихме с Даниц, смятам, че това е възможно.
                  И нещо важно. Моите най-тежки, ниски и офицални метани за Неоникс (Неондорих Скорцени) за забележката му по системата за изчисляване жертвите на бойното поле. Съответните поправки ще бъдат въведени възможно най-скоро, за да не мрат напразно храбреците на Рим, Германия и Партия
                  Луд на шарено се радва - цивилен блог

                  Comment


                    #10
                    Кайзер, какви са тия страсти, какво е това чудо? Игра е все пак, давайте да не прекаляваме . ПАк намесихте България и разни такива народностни качества...

                    Comment


                      #11
                      И като си помисля, Кайзер, че поне веднъж имах желание искрено да ти стисна ръката и да ти кажа, °добре изречено, съгласна съм !°
                      Моите почитания за 16те поколения, на които си наследник, но респектът, който заслужават те не се предава автоматично или по наследство, уважанието е нещо, което се заслужава и изгражда от всеки човек наново, ден след ден. А се губи за секунди. И за него не се съди от една веницианска маска или белобрад генерал.
                      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                      Comment


                        #12
                        Извинявам се официално , че допуснах намесата на лични пререкания при обсъждане-
                        то на темата . Но и не намирам да съм засегнал нечии раними чувства . При все ,като
                        джентълмен приемам , да кажа - напомнянето , на Голъм за напълно уместно .
                        Милиса - това за ръкостискането , е не мога да не се почувствам поласкан .

                        Comment


                          #13
                          Хм. Тук има анкета. Хванете и гласувайте без навлизате в излишни въпроси, какво ще кажете, а? Даниц си е задал питанията и предполагам очаква отговори, а не дискусии за престарели генерали, венециански маски и маЦки, защото тук аз съм най-дъртия. Личните неуредици си имат красиви начини за решаване.

                          Comment


                            #14
                            Oooo, не! Само не дуел. Стига толкова убийства и смърти!

                            Нека разума надделее! Аз ви призовавам към малко повече толерантност един към друг.

                            Дали утре ще има германски вожд за мен е без голямо значение. Все пак в играта основните са сенаторите, а моят персонаж е за да направи играта по-интересна. И за да се забвлявам естествено! (.. хей ти, от последния ред, не смей да хвърляш домати ). Може и да има недостатъци в правилата на играта! Добре, помогнете да се отстранят в движение. Нима това е най важното. Забавлявайте се бе хора!
                            Dulce et decorum est pro patria mori

                            ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                            СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                            НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                            СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                            Comment


                              #15
                              Има анкета и е добре и останалите, които не са гласували да се поинтересуват и да кажат мнението си - все пак за играта в която участват става дума. Само 7 души гласували ... малко е, айде по-енергично.
                              Аз самия гласувах с "не знам" за да виждам резултата от анкетата.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment

                              Working...
                              X