Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КОНСУЛСКИ ЕДИКТИ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    писмо от Секст Росций :
    " Макар и някои римляни , без Сенатско разрешение да потьрсиха помоща
    на варварите германи и парти , то Рим никога не е забравял божественната си
    отреденост . Относно посочените сфери на влияние - че нима влиянието не озна-
    чава взаимна изгода , тьрговия и т.н. Рим няма намерение да воюва с онези дьр -
    жави , които са ни познати партньори , а само с нищожните дьржавички пречещи
    на нашето благосьстояние . На когото и патрициите да отредят Севера , ако вьобще има разум моето предложение да бьде прието ,то аз вярвам , че той с радост
    ще си сьтруднича сьс славният германски крал , от името на Сената ! Пакс ! "

    Comment


      #47
      Kaiser написа
      ... на сфери на експанзия ... "
      Думите са важно нещо сенаторе и понякога издават мислите. :sm229:

      :horse: П.П. Простете за мърсотията, която направи вестоносеца ми - може да дойда в Рим да я изчистя.
      Dulce et decorum est pro patria mori

      ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
      СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
      НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
      СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

      Comment


        #48
        Експанзия кьм дьржавиците , влияние над приятелите Чети внимателно
        Неоникс , Кайзер все още правилно си подбира речника
        Та там сьм написал и нещо за сьвместно делене , ама пусти германи ,
        писмеността изглежда още им е неразбираема , но виж от коне разбират ... Пьк и там се казва " варварски земи " , тоест терито-
        рии , без дьржавна власт призната от Рим , а теб и Боговете са те
        признали

        Comment


          #49
          Флавия Росция , представяща фамилията Росций в Рим :
          Патриции ! Пред вас се изправя една крехка девойка , която Съдбата натовари с
          нелеката задача да представя един от древните родове тук , в Града . Вярвам , че
          баща ми Секст Росций скоро ще умиротвори Витиния , нашата нова източна провинция , която брат ми Апий Росций покори в прослава на Отечеството . Дото-
          гава върху немощните ми плещи ще легне товара да защитавам неговата позиция
          за панримски мир изразена в прочутите му 5 точки , а тя благородни , си остава непроменена . Мир между римляните , мир със съюзниците , единство в името на
          общото благо ! Призовавам за пореден път диктаторите да се вразумят и да приемат мъдрите идеи !
          Vesta Genetrix , pax !

          Comment

          Working...
          X