Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво искате да видите в сайт "Третия Райх"?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Batko Charly написа
    Дубре де, нещо от рода на "Ролята не Жената в 3а Райх" не вързва ли декиш?

    Какъв е нейния имидж? Маргинализирана ли е или възпята като юнашка майка на великите синове на Германия? Какъв е нейния принос? Каква е нейната роля в обществото и войската и административната система? Може ли да става въпрос за някква форма на емаципация в сравнение с Европа?

    Виж тука http://forum.boinaslava.net/showthread.php?t=4534 и особено моето мнение на 20.02.2005 там пише някаква по-интересна информация. Не е кой знае какво, но поне се надявам да ти помогне поне малко
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      #17
      albireo написа
      Еманципация??? Стига бе, там говорим за трите "К"-та ( Kinder, Kueche, Kirche) + 'оргиналния' нацистки принос в образа на майката, която ражда чистокръвни арийчета и получава някви кръстове-ордени за това.
      Еманципация - Блях !!!!
      Ми братчед, еманципацията си е немска концепция все пак...

      И понеже немците още оттогава правят много социално-демократични промени или даже въведения, що пък да не? Също така казах 'в сравнение с останалата Европа'. Имайки предвид, че 3а Райх наи-често е представен в отрицателна светлина, такива неща ако ги има е най-вероятно никога да не излезат наяве
      Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

      Злобата крепи човека, а мързела го грози!
      (собствен патент)

      Comment


        #18
        Имаше една интересна статия по въпроса в един от сборниците с материали, писани от бившите управници на Третия РАйх. Ще трябва да япотърся, защото вече не си спомням точно какво се казваше в нея (макар че общо взето се потвърждаваше това, което е написал и Албирео).

        Comment


          #19
          Вече съм ги видял че и прочел половината . Остана ми да прочета за Ото Кариус и Ернст Баркман. Манщайн моите поздравления. :tup:
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            #20
            Еманципация в Райха има. Хана Райч е един от примерите за това. Иначе становището за трите 'К' е вярно, но напеченото положение в края на войната променя доста плановете на нацистите за мястото на жената в обществото. В "тоталната война" всички са бойци. Не си спомням вече къде го бях чел, но някои смятат, че именно ролята на жената-боец в края на "хилядолетния" Райх представлява доста мощен тласък за еманципацията в Европа.
            http://thirdreich.boinaslava.net/

            Comment


              #21
              Абе дай нещо за нацисткото злато. Количество, местонахождение и т.н. Ако може-и карта с кръстче....

              Comment


                #22
                Защо ли ми се струва, че кръстчетата по картата ще са най-много в Швейцария и то в разни банки, където на човек с лопата се гледа с лошо око.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #23
                  А намерен ли е наистина? Защото доколкото знам неговите следи се губят. Е, в хаоса след сриването на Третия Райх той може и просто да е убит някъде и останал неразпознат, макар че това ми се вижда малко вероятно.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #24
                    Valo, майтапа на страна, и до днес не се знае къде е легендарната каса с диаманти и злато, изпратена на Ромел в Африка за делничните му покупки. Върти ми се в главата нещо, което бях чела за издирванията й, и резултатът бе или в Корсика или в Сардиния, но сега нямам никакъв спомен защо там...

                    Майнщайн, аз бих искала да прочета нещо за Weisse Rose и Neu Beginnen
                    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                    Comment


                      #25
                      Erich Von Manstein написа
                      Ето по какво работя аз в момента и се нуждая от помощ.

                      Показанията на Паул Хаусер (имам нужда от превод на три-четири страници и корекции в превода)
                      Битката при Кан (превод на 5 страници)
                      Българските Пантери (редакция)
                      Хронология на Холокоста
                      Ако е за английски или руски, мога да помогна, ако искаш пиши на ЛС.

                      Comment


                        #26
                        mellisa написа
                        Valo, майтапа на страна, и до днес не се знае къде е легендарната каса с диаманти и злато, изпратена на Ромел в Африка за делничните му покупки. Върти ми се в главата нещо, което бях чела за издирванията й, и резултатът бе или в Корсика или в Сардиния, но сега нямам никакъв спомен защо там...

                        Майнщайн, аз бих искала да прочета нещо за Weisse Rose и Neu Beginnen

                        Мелиске ето тук виж какво има за съпротивата в Германия мисля че ще ти свърши идеална работа - http://forum.boinaslava.net/showthread.php?t=5613
                        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                        Comment


                          #27
                          mellisa написа
                          Valo, майтапа на страна, и до днес не се знае къде е легендарната каса с диаманти и злато, изпратена на Ромел в Африка за делничните му покупки.
                          Някъде около 80-те години край бреговете на Норвегия леководолази бяха открили една немска подводница, която е пренасяла злато и произведения на изкуството, заграбени от нацистите. Няма начин това да е изолиран случай. Въпреки, че въпроса ми е зададен с шеговита нотка - питането ми е сериозно. Наистина, къде отидоха ценностите, картините и другите произведения на изкуството? По едно време се вдигна шум за "Кехлибарената стая", но нещо подозрително бързо заглъхна...

                          Comment


                            #28
                            Къде отидоха ли? .. Ами където отидоха и парите от бившите социалистически режими. Съсредоточени са в ръцете на определени хора, които ги "препират" и обслужват интересите на определн кръг от други хора.

                            Нима мислиш сериозно, че са на дъното на морето "Х" в някоя подводница или заровени до второто дърво от дясната страна на пътя, намиращ се на хиляда крачки от селото. Щом са били заграбени, то повярвай ми отишли са по предназначени - да обслужват интересите и да подкрепят идеите на някого.
                            Last edited by Neonix; 18-05-2005, 22:32. Причина: Ех тази палава клавиатура ;)
                            Dulce et decorum est pro patria mori

                            ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                            СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                            НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                            СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                            Comment


                              #29
                              Neonix написа
                              Къде отидоха ли? .. Ами където отидоха и парите от бившите социалистически режими. Съсредоточени са в ръцете на определени хора, които ги "препират" и обслужват интересите на определн кръг от други хора.

                              Нима мислиш сериозно, че са на дъното на морето "Х" в някоя подводница или заровени до второто дърво от дясната страна на пътя, намиращ се на хиляда крачки от селото. Щом са били заграбени, то повярвай ми отишли са по предназначени - да обслужват интересите и да подкрепят идеите на някого.
                              Звучи логично, но не знам....Затова и питам. Чувал съм за някакви солни мини, чиито входове са взривени. За Топлицкото езеро, за Валхензее и други такива места, които и до ден-днешен са посещавани от съмнителни "туристи", които надали търсят там баба си...

                              Comment


                                #30
                                Първо-сайта е много добър,отдавна търсех подобен на български.
                                *
                                По темата:
                                Бих искал да видя качена биографията на Ервин Ромел-Лисицата.
                                Търсих,но неможах да открия такава.
                                Успех!

                                Comment

                                Working...
                                X