Съобщение

Collapse
No announcement yet.

НАГРЪДНИ ОТЛИЧИТЕЛНИ ЗНАЦИ В БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    WW2 нищо не отрича, само ви предупреждава да не хвърляте голяма сума за неща, които са ментета. Аз по принцип нямам нищо против репликите, особено добре направените такива, стига обаче да бъдат предлагани като реплики и разбира се, стига да са базирани на реално съществували неща. Ако такива значки едно време не са правени и никой никога не ги е носил, то за мен те попадат в графата "фентъзи" заедно с разните там мечове на Крал Артур, Ел Сид и т.н.т. и нямат никаква историческа стойност (но биха могли да имат художествена).

    Comment


      #62
      Български летец с полски пилотски знак

      Както е известно, в периода 1936-1939 г. контактите между България и Полша в сферата на авиацията са доста интензивни. През 1937 г. от Полша са доставени 24 самолета (12 разузнавателни и 12 изтребителя), през 1938 г. са доставени още 14 самолета. Последната доставка от Полша е през август 1939 г. (30 от общо поръчани 42 изтребителя)
      В тези контакти са участвали и мнозина български летци. Един от тях е Л.Кондаков (на снимката), удостоен с полски пилотски знак.
      Любен Кондаков е роден през 1915 г. в Сливен. Подпоручик (1937), поручик (1940), капитан (април 1944). Служил: Учебен орляк (1937), 2 арм. орляк (1938), Въздушни школи (1939), Изтребителен полк (1940).Уволнен 1944 г. (Загинал във въздушен бой на 17 април 1944 г.)

      TVV написа
      само ви предупреждава да не хвърляте голяма сума за неща, които са ментета.
      Аз започнах с уговорката, че не съм нито колекционер, нито познавач...
      Нито имам намерение да хвърлям каквато и да е сума, нито да натрапвам мнение. А и не бих давал оценки на сайтовете, които някой посещава, най-малкото защото не е моя работа...
      Attached Files
      Last edited by трудовак; 31-03-2005, 11:04.
      "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
      Предизборна програма

      Comment


        #63
        не виждам нищо лошо в това да се дават оценки на сайтове, дори и тези оценки да са критични. Ако не греша, целта на темата е да бъде научено колкото се може повече за нагръдните отличителни знаци, независимо от това дали това е от гледната точка на колекционери или не. В такъв смисъл, ww2 и капитанът просто разграничават истински съществувалите едно време значки от фалшивите съвременни интерпретации. Разбира се, всички, вкл. аз, капитанът и ww2 ще се радваме, ако такива красиви и богато украсени нагръдни знаци е имало наистина, но само желанието ни едно нещо да съществува не бива да ни подвежда и да вярваме сляпо в нещо, просто защото ни се иска то да е вярно.
        Надявам се темата да продължи за значките, но просто се налагаше да вметна обяснение, за да няма недоразумения и обидени.

        Comment


          #64
          Виж, трудовак, предположих къде си могъл да видиш "диамантените" ценности, затова така го написах, без да влагам ни най-малък намек, без да искам да те обидя, засегна или каквото и да било друго....даже ми беше весело къде точно си погледнал....ако се дразниш, това със сайтовете ще го махна !
          Реакцията ти обаче е толкова ненужно рязка, че непредубеден читател би заподозрял някаква твоя "commercial connection" с тия сайтове...в което няма нищо лошо разбира се...
          Просто исках да кажа, че "диамантените" пилотски значки и орлета никога не са съществували, а са съвременна измислица, както съвсем уместно ги определи TVV - нещо като меча на Крал Артур или ятагана на Крали Марко, т.е. дори не са и качествени реплики а само фантазии и нямат никаква колекционерска стойност, освен като дамски брошки...

          Comment


            #65
            Само едно уточнение. Летецът-изтребител Любен Кондаков е "уволнен" на 17 април 1944 година в бой с имащи огромно числено превъзходство американски изтребители.

            /в "Офицерския корпус" така ги водят - уволнени... Ама кой пенсиониран, койубит от народния съд, кой летец загинал във въздушен бой или кой офицер убит на фронта... всички Уво 44, Уво 45 :lol: :lol: Дано да направят пруработено издание, където да коригират това.... И пропуснатите хора... И многото грешки... :lol:/

            трудовак написа
            Капитане, благодаря за снимките. Аз обаче виждам различни орлета... или съвсем съм окьоравял. Увеличавах я, взирах се - различни... Обърни внимание на ъгъла на крилата - на двата знака са почти на една линия, докато на третия (с монограма) са под ъгъл, с издигнати краища. Даже ми се струва, че върху две от орлетата има нещо. Да не е коронка, да не са с този знак ... друг орел (?) Съвсем се обърках. Май белята се взех, добре си ми беше да се гледам само картинки...
            Сигурно си прав, не съм се взирал много. Виждал съм и такова орле, само с коронка отгоре, но може би то е чуждестранно, не съм сигурен.
            На нож!

            Comment


              #66
              kapitan написа
              Дано да направят пруработено издание, където да коригират това.... И пропуснатите хора... И многото грешки...
              Не вярвам, за жалост, това някога да стане. Чувал съм, че книгата е правена по щатните разписания, а те далеч не винаги са отразявали действителното състояние. (Много офицери са водени на един щат, а са служили другаде, при производствата също има големи разминавания между датата на "старшинството" и датата, на която са връчени пагоните.) И все пак това е един сериозен труд, положен от един единствен човек. А през това време (и досега !) сума организации и служители (историци, архивисти и пр.) усвояват бюджети...

              Ще коригирам информацията по-горе, надявам се не възразяваш.
              "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
              Предизборна програма

              Comment


                #67
                още едно полско орле

                интерестното е ,че пилота е награден и с полски орден и войнишки ордени за храброст
                Attached Files

                Comment


                  #68
                  Български летец с хърватски пилотски знак

                  На снимката (от 40-те год.) е полковник Георги Дреников (1897-1980) с хърватски пилотски знак(на Независимата Държава Хърватска, 1941-1944). Летецът продължава да носи българската пилотската значка (обр. 1916), която е получил при завършване на летателното училище през 1928 г. (Източник: Един живот за България от Ив. Дреников, София, 2002)
                  На снимката личат и германските значки на пилот от Луфтвафе и на безмоторник (клас С – най-високия).
                  Attached Files
                  "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
                  Предизборна програма

                  Comment


                    #69
                    Квалификационни знаци за безмоторни летци

                    Началото на българското безмоторно летене се отнася към 1925-1926 г., когато в ДАР са построене два безмоторника ("Майор Векилски" и "Поручик Топракчиев") и на летище Божурище е основано Дружество за безмоторно летене. След 1935 г. в България е възприета германската методика за обучение на безмоторни летци, системата за оценяване и присъждане на квалификационни знаци. Полагат се три изпита ("А", "В", "С") за придобиване на съответната квалификационна степен. Всяка степен дава и право за носене на знак - знакът е кръгъл с стилизирано изображение на бяла чайка на син фон. За степен "А" чайката е една, за "В" - две, за "С" (най-високата) - три.
                    На снимките:
                    Германско временно свидетелство за безмоторен летец, издадено на 12.8.1935 г. на Г.Дреников за положен изпит "С" и придобита немска значка на безмоторник ¹ 6303
                    Българско временно свидетелство за завършен изпит по безмоторно летене ¹ 96/43 г., издадено на Кирил Дреников (син на летеца, тогава на 13 години) за издържан изпит "В" и "право да носи безмоторна значка с две чайки".
                    Знаци за безмоторни летци (има и българска значка, на която освен чайките е и сигнатурата LZ, но не мога да я намеря)
                    Attached Files
                    "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
                    Предизборна програма

                    Comment


                      #70
                      знак на бронеизтребителите

                      В Бронираната бригада, структурирана по немски образец, съществува и традицията подразделенията да имат свои опознавателни знаци. За Бронеизтребителната дружина това е изображение на окръжен с венец щит, в който има приклекнала фигура на средновековен български стрелец с лък, готов за стрелба. Знакът се поставя върху превозните средства на дружината. (Източник: К.Матев. Автомобили...1935-1945.)Такъв е (но без венец) и нагръдният знак на бронеизтребителите.
                      Attached Files
                      "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
                      Предизборна програма

                      Comment


                        #71
                        Полицейски знак

                        :sm100: Пускам знак-кокарда на Моторизираната полиция по приетия образец по заповедта от 1938 г. В самата заповед, знака е малко по-различен, но поради по-простата изработка е разпространен този. :nworthy:

                        :1087: Ако някой може да покаже снимка на която се вижда този знак, ще бъда много-впечатлен. :nworthy:
                        Attached Files
                        От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                        Comment


                          #72
                          За ОТЛИЧНА СТРЕЛБА

                          Знаците са въведени към края на 80-те години. Вече се обръща все по-голямо внимание на точността на стрелбата на отделния войник - индивидуално и в малка група, а не само на залповата стрелба на пехотната верига. Разработено е специално „Положение за стрелбата в пехотата” (1892). С войниците годишно се провеждат 12 упражнения по стрелба, на които всеки изстрелва 56 патрона. Тези, които имат над 36 точни попадения, получават знак „За първоразрядна стрелба”. Ако покрият този норматив и през втората година, се удостояват със знак „За отлична стрелба”. Отличните стрелци носят специална нашивка на ръкавите на мундира. Най-добрите в призовата стрелба получават и предметни награди – часовници, които могат да носят на верижка „в службата и в строя”. Получилите знак за „За отлична стрелба” го носят заедно със знака „За първоразрядна стрелба”.
                          На снимката: младши унтер-офицер с пълен комплект отличия за добър стрелец (1890 г.)
                          Attached Files
                          "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
                          Предизборна програма

                          Comment


                            #73
                            Днес съвсем случайно видях една книжка за българските значки от 1878 до настоящето, с автор Боян Савов, която той сам продава по еВау. Книжката е тъничка и изданието не е добро качество, както авторът сам е признал, но моят въпрос към вас е относно съдържанието й. Някой виждал ли я е и знае ли доколко е добър справочник? Освен нея не мисля че изобщо има някаква друга информация за нагръдните знаци в Българската Армия (като изключим тази тема). Ще побързам да кажа че не познавам Боян Савов и че пускам това мнение просто защото мисля че би било от интерес за хората които активно пишат в тази тема, а моите интереси засега поне не включват значки, освен разбира се от любопитство.

                            Comment


                              #74
                              То май са само две книжките за българските военни отличителни знаци. Със сигурност мога да кажа, че на V.Petrov. "Bulgarische Armeeabzeichen. 1883-1993" не е добра. Освен че е черно-бяла и с лошо качество на илюстрациите, няма никакви обяснения, но има доста грешки. (Например знакът "Бойни коли" е отнесен към 1930 г., първата парашутистка значка - с големия парашут - към 1936 г. И в двата случая в посочените години не е имало сформирани такива части, тъй че едва ли е имало и техни значки. И пр.)
                              Изданието на B.Savov не познавам - може ли да бъде намерено някъде, освен чрез еВау ? Хубаво - лошо, ще трябва да се погледне.
                              "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
                              Предизборна програма

                              Comment


                                #75
                                Предполагам, че можеш да влезеш във връзка със самия автор и да го питаш. Ето линк към книжката в еВау, там просто отиди на "Ask Seller a Question" за да му зададеш въпрос, който ще му бъде пратен по и-мейла:
                                http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...523416943&rd=1

                                Comment

                                Working...
                                X