Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Тук мисля че се намираха любители на Sword of the Stars, така че това може и да ги заинтригува. Кикстартър проектче за тактическа походова с шестоъгълници игра, симулираща наземните сражения от играта, т.е. а ла PG. Явно са доста напред с разработката, защото обещават готовност до края на годината (има алфа-версия на свободен достъп). Предполагам, че ще е достатъчно обикновена игрица, но може да притежава известен чар. Не знам как се справят с ИИ-то (съществен момент). От рекламното им клипче не ми хареса едно нещо: картите са ръчно рисувани, а не базирани на готови шестоъгълници. Споменават го като плюс, но е очевиден минус. Да, визуално може и да е добре, но автоматично означава или проблеми с редактора за нови карти или липса на такъв.

    И това (във връзка с линка, който pnp5q е привела под моя пост): Buzz Aldrin's Space Program Manager.
    Last edited by gollum; 12-09-2013, 13:05.

    Comment


      #77
      Излязла е нова игрица за ВСВ, този път от полски създатели (създателите на Time of Fury/Time of wrath), първата в тяхна серия за кампаниите на ВСВ, естествено, посветена на Полската кампания от полска страна . Играта е на полски (засега)ы но вероятно ще я пуснат и на други езици. Тук има някои и друг скрийншот. Играта е походова, полково-ниво, в PG-стил, добре изглежда.

      Comment


        #78
        Попаднах на една мноооого приятно направена РПГ игрица: Card Hunter - класическо РПГ. Като модел е онлайн безплатна браузърна (на Флаш), като стилистика е много добра (красиво и смислено направена, идеята е да симулира реално събиране на маса с приятели и гейм-мастър - естествено, в рамките на възможна единична или мултиплейърна игра), геймплея се състои от стратегическа карта с локации (куестове и места за набиране на герои/закупуване на снаряжение) и много приятни тактически сблъсъци. Всичко е базирано на "карти" с възможни действия, като "дека" с карти за всеки от персонажите на играча се съставя чрез оръжията и екипировката, които му се дават (всяко изделие има собствен набор от карти с действия, способности и възможности), целия запас от карти за цялото сражение се съставя от картите от всички предмети, на всеки "ход" играчът получава на случаен принцип "ръка" от част от тези карти, като до две неизползвани се запазват за следващия ход. Всяка "карта" е действие - движение, нападение, защита, магия.
        В бой могат да се водят до трима персонажа (от набор от три базови типа: воин, паладин и маг, съответно от три базови "раси" - джуджета, хора или елфи), противниците са най-различни - от коболди до дракони.
        В играта има възможност за заплащане (допълнителни предмети и злато - те.. игрова валута), но спокойно може да се играе и без нея.
        Едно материалче за играта от RPS.

        Пак тия дни попаднах на още една игра от подобен тип (но вече не е безплатна, но пак е он-лайн браузърна): Scrolls. Доста хитро измислена, макар и простичка наглед. От създателите на "Майнкрафт". Едно превю от RPS.

        Comment


          #79
          Малка абстрактна игрица: http://www.divoshi.com която може да бъде играна безплатно онлайн. Играта е базирана на шаха (твурде далечен роднина), като освен походов походов вариант, може и да се играе в реално време. По думите на създателя й, той се е опитал да създаде вариант на шаха, който да наподобява повече сражение и по-малко игра. Доколко е успял, проверете сами. Лично на мен играта ми е доста забавна. ИИ-то е сериозен противник, когато се настрои на висока трудност.

          п.п. Авторът на играта е обявил награда от 50 $ за всеки, който успее да го победи он-лайн
          Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

          Comment


            #80
            Currently, I don't think there's a more interesting Kickstarter project than The Mandate. When I first saw footage, I w…


            Звучи доста обещаващо, преди време бях споменал, че на този етап по-скоро бих играл някакво сериозно космическо RPG, отколкото поредния клонинг на MOO.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #81
              Дали няма да начешем джойстиците



              За основната игра Лукас и Биолеар са похарчили къмто 200 милиона, изпитвам сериозни надежди това да е това което си мисля.
              Ето малко официално инфо:
              http://starwars.com/news/star-wars-t...ming-soon.html
              Играта вече май е достъпна.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #82


                In an I-don't-recognise-my-life-anymore moment, Frontier invited me to their offices to be the first person to play Eli…


                май май ще предпочета тази пред Star Citizen
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #83
                  Imperial написа Виж мнение
                  In an I-don't-recognise-my-life-anymore moment, Frontier invited me to their offices to be the first person to play Eli…


                  май май ще предпочета тази пред Star Citizen
                  Геймплея и сензорите в кораба приличат едно към едно с любимата ми игра на всички времена "Privateer". А дано.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #84
                    Не знам, аз още не съм попаднал на нещо, което да ми допадне повече от Descent: Freespace.
                    Тук гледам говорят за топлина и прочее, обаче нищо подобно не се забелязва в самата игра - поне в показаното. Стандартното гонене от 3 м разстояние.

                    Comment


                      #85
                      Нов космически кикстартер
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        #86
                        Демо на новия "мотор" за стратегически игри, който ще се използва в три нови игри на "Стардок" (GalCiv III, Star Control и още трета неизвестна засега).

                        Comment


                          #87
                          Красив трейлър
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            #88
                            Играта ще е красива (аз си я набелязах още перди известно време точно заради стила: мисля че и двете ми дъщери ще й се изкефят (може би дори повече, отколкото на "Машинариум" и "Ботаникула")), а създателите си пишат, че са се вдъхновявали от филмите на Миазаки (личи си от стилистиката). Като геймплей ще е простичка: нещо средно между приключение, платформър и простичко РПГ.
                            Last edited by gollum; 07-02-2014, 12:16.

                            Comment


                              #89

                              Нещо ново от Сид Майер, "Отвъд Земята", продължение на цивилизационната серия? Предвидено за тази есен.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                #90
                                Задава се идеалната игра.

                                It’s a first-person space RTS in which you stand on the bridge of a space ship, use a tablescreen to command your fleet, and then watch the resulting battle play out through your space windows.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X