Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Униформите

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    И в двата случая лъже завалията
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      Съвсем прави сте, мнооого далече от истината...
      На нож!

      Comment


        Я дай бързи показания-да не идвам у вас.Много са ти кратки постовете, а ти си едниственият човек тук където разбира то униформи!
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          Ама заповядай! В това горкото нещо няма нищо оригинално. Даже не е и копие - просто компилация от нови неща. Даже и висулката си е от новите, дето са от оплетено пласмасово въже тип "къди ми е простора". Ето как изглежда официалната униформа от царско време /каквато се претендира, че е тази.../

          На нож!

          Comment


            А някой може ли да идентифицира тези петлици? Обикновена "бойна" унифорна от ВСВ, офицерска - но тези петлици за какъв род войски са? Подложката е черна, отгоре малинова... лилавикава... нещо такова. И какви трябва да са пагоните? С малинова на цвят основа? Или черно-малинова? Или??
            Attached Files
            На нож!

            Comment


              Леле каква прилика с немските петлици... тц тц тц... Чакай да погледна в моята книга за униформите от ВСВ и ще ти кажа какво означава тоя цвят.

              Comment


                :nworthy: Ето два знака от български полицейски униформи.

                Първият е кокарда от полицейска жандармска униформа обр.1881 г
                Втората е петлик на полицейски командир от обр.1938 г.
                Attached Files
                Last edited by танкиста от Харков; 06-07-2005, 14:41.
                От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                Comment


                  ъъъ... господин Танкисте, я да питам малко извън темата - кой е ?генерал? от полицията Цветан Груев /в смисъл, има ли наистина такъв/, верно ли е бил началник на царската охрана? Туй може да е той... /а разбира се, може и да не е.../
                  Attached Files
                  Last edited by kapitan; 06-07-2005, 15:14.
                  На нож!

                  Comment


                    Е, аз си нямам цяла униформа, а само копче с короновано лъвче.
                    Прави ми впечатление обаче, че доста са се постарали на детайлите на лъвчето.
                    Изображението не е много добро, защото чавръсто го копирах на скенера.
                    Attached Files

                    Comment


                      Galahad написа
                      Е, аз си нямам цяла униформа, а само копче с короновано лъвче.
                      Прави ми впечатление обаче, че доста са се постарали на детайлите на лъвчето.
                      Изображението не е много добро, защото чавръсто го копирах на скенера.
                      И аз така започнах. Намерих копче (първата снимка) и после малко по малко закачих разни други неща към него
                      Attached Files
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        kapitan написа
                        А някой може ли да идентифицира тези петлици? Обикновена "бойна" унифорна от ВСВ, офицерска - но тези петлици за какъв род войски са? Подложката е черна, отгоре малинова... лилавикава... нещо такова. И какви трябва да са пагоните? С малинова на цвят основа? Или черно-малинова? Или??
                        Да не кажа голяма глупост но аз мисля, че малиновият цвят е цветът на Военната Полиция! :sm186:
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          Не, въобще не е глупост... Също така е и на някои от шефските полкове... Звъннах тук на един много много видял и знаещ човек, но и той не можа да ми каже на прима виста, ще погледне разни устави и други буквари и след няколко дни ще ми каже. :tup:
                          На нож!

                          Comment


                            .
                            Last edited by ; 21-03-2006, 07:19.

                            Comment


                              За Капитана

                              :sm186: Не съм чак такъв специалист по униформите, но доколкото знам в проекта на Заповедта за униформите на полициата от 1938 г. е обсъждана и предложена генералска униформа за длъжноста Генерал от полицията. После обаче по някакви съображения, военните длъжности не се възприемат и остават гражданските. Така се появяват униформи на старши и младши полицейски командири. Тази от твоята снимка, като че ли е на старши полицейски командир (равнява се на полковник от армията). Ще проверя в Архива на МВР за този генерал от полицията ??? Цветан Груев. Не съм чувал това име. Външното обкръжение на двореца се охранява от Дирекцията на полицията. А личните охранители на царя сигурно се знаят.
                              На мен ми е известно, че Началникът на Криминалния отдел на Дирекция на полициаята (милицията) от 1937 до 1947 г. Кисьов е бил произведен в чин генерал през последната година. Имаше и снимка с такава униформа. След което, заедно с по-голямата част от отдела си, отива да види как изглежда отвътре остров Персин (Белене). Само за две години. По ранен генерал не ми е известен. Длъжността Директор на полицията се е равнявала на такова звание в армията, но си е останала гражданска. След 9.9.44 се възприема съветската система и има вече генерали.

                              :nworthy: Последната снимка е много интересна. Имам няколко подобни от паради през различни години. Има ли повече подробности около нея или някакви надписи и приписки на гърба, които могат да я датират?:rock:
                              Last edited by танкиста от Харков; 08-07-2005, 12:32.
                              От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                              Comment


                                Много благодаря!!! :tup: :tup: За съжаление, нищо не е надписано или датирано... Само малката снимка, с шинела, на гърба й пише Цветан Груев, подначалник V²²² полицейски участък /а годините на раждане и смърт ги имам от негов некролог, но самите дни и месеци не ги пише, само годините/

                                Тази в дясно е интересна. За съжаление, също не е датирана. Явно е или пролетно, или есенно време. Мътна е, защото е и относително рано, слънцето очевидно е ниско на Изток, като им гледам дългите сенки...

                                Както и да е, на нея полицаите носят почти всички възможни неща за глава: фуражки, каски М16, каски М36, както и особени шлемове с пика отгоре и емблема отпред - все още не съм виждал такова нещо наживо, та даже и на добро фото... Интересни къси саби! Не кортици, а някакви къси саби... Някой има ли такава да покаже?
                                Attached Files
                                Last edited by kapitan; 08-07-2005, 13:22. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                                На нож!

                                Comment

                                Working...
                                X