Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Униформите

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Аз бях обещал, като си оправя скенера, да сложа снимки от Бронираната бригада. Ето ги:
    Attached Files
    На нож!

    Comment


      #92
      капитане, благодаря зя снимките. имам слабост към Бронираната бригада, а нямам нищо...
      "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
      Предизборна програма

      Comment


        #93
        уф преборих се и с другите 3
        Attached Files
        На нож!

        Comment


          #94
          kapitan написа
          А някаква представа за тези.. петлици, ако мога да ги нарека така...Те общовойскове ли са, или показват нещо повече, примерно чинове, излезли от ШЗО?
          Това, доколкото зная, е т.нар. приборно сукно. Различните родове войски имат различени цветове на приборното сукно. Този е на пехотата (като се отчете и цвета на пагонните кантове). Червено е приборното сукно и на кавалерията, и на генералния генералния щаб, а по-късно и на бронираните войски. Различни са обаче петлиците и цветовете на кантовете. В края на 30-те и 40-те год. например И кавалерията, и бронираните войски носят червено приборно сукно и сребристи пагони и петлици със зиг-заг, но с различни кантове: кавалерията - сребърен, броневаците - златисто жълт.

          BigDeal написа
          А нещо да кажете за съвеременните български униформи ?
          Ще съм благодарен ако някой пусне образци.
          Ето малко. Снимките са провени на изложението Хемус в Пловдив през 2004 г. Новите камуфлажни униформи и две офицерски
          Attached Files
          Last edited by трудовак; 15-03-2005, 00:24. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
          "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
          Предизборна програма

          Comment


            #95
            ww2 написа
            Съжалявам, че ще ви разочаровам, но в този кобур никога не е имало "Парабелум"....пистолета най-вероятно /90%/ е Валтер - Walther PP, по-малко вероятно - Берета /10%/ !
            Пускам ви снимка на Валтера /същия като сегашните / и снимки на оригинален български кобур за Парабелум...има разлика....
            колега, тук си прав, ноооооооооооооо забележи щатният шнур, който е на врата на дядото на Трудовака, това не е Валтер, нито пък Берета, те нямат приспособление за щатни шнурове, плюс това и за двата модела за които говориш се произведени през 30-те, а снимката на нашият герой е правена през ПСВ
            Така че загадката остава какво е оружието?
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #96
              Хора кво значи "Brunswick"
              Attached Files
              Pro Deo fide et Paria

              Comment


                #97
                dadga написа
                Хора кво значи "Brunswick"
                Ще се опитам да помогна, но доколкото това което си постнал са униформи от наполеоновите войни, ще се концентрирам върху този период - немският вариант е Braunschweig. Това е графство/херцогство (титлата на управляващия е била Duke), и една от многото германски държавици от края на 18 и 19 век. През наполеоновите е окупирано от франция (през 1809 ако не се лъжа) и включено в т.нар. Вестфалско кралство, управлявано от брата на наполеон. Поради тази причина и в този период, дворът на херцозиге е в изгнание и събира военен контингент от "брунсуиккци", които се бият за англия (но са различен контингет от т.нар. Кралски Германски Легион - King's German Legion, в който също се бият основно германци). След първата абдикация на Наполеон контингента е разпуснат, като на негово място Херцогът на Брунсуик създава национална армия на херцогството. По време на стоте дни тази "армия" участва в битката при Ватерло на страната на съюзниците. Числеността на контингента е приблизително 7 000 - 7 500 души, както следва - пехота, кавалерия и артилерия. Пехотата е съставена от - Авангарден (стрелкови) батальон, четири роти (две въоръжени с нарезни карабини и две с гладкостволни мускети) - този на единичната снимка със странната шапка е от тях; Лека бригада - един гвардейски батальон и три стрелкови батальона и Линейна бригада - три линейни батальона, като и двете бригади са били въоръжени с гладкостволни мускети. Униформата освен тази на Авангардния батальон е била черна с камбаноподобни кивери. Контингента е включвал и и кавалерийски полк от четири хусарски и един улански ескадрон, които са имали за емблематака наречената мъртвешка глава.Артилерията е включвала две 6-фунтови осеморъдейни батареи. Загуби при Quatre Bras - 800 души, при Ватерлоо - 600 души.
                "Fiercer than Fierceness itself!"

                Comment


                  #98
                  ето още снимки на кепе от бронетанковата бригада в момента се продава в еBay за 10 USD Item number: 6527653132
                  Attached Files

                  Comment


                    #99
                    и две снимки на войници с кепета на бронетанковата биригада
                    Attached Files

                    Comment


                      "Изпъченият офицер на снимката е със звание "капитан" и видно от пагона, е служив някой от шевските полкове.За съжаление знака не се вижда! Облечен е в строева форма, образец 1936 година.Според моето скромно мнение - най практичната и красива униформа на офицера от Българската армия за всички времена! Е, тук малко съм пристрастен и това не е много обективно!!! Колана е офицерски образец-орехов цвят.Плата е габардин,зелено-кафеникав на цвят, внасян от Англия.

                      В такива кобури успешно са носени и пистолети Валтер модел Р-38.Само пълнителя не е влизал в гнездото, защото са били изработвани за пистолет"Парабелум", или както е правилно да се нарече Р-08.Закрития кобур за показания на снимката пистолет "Валтер", модел РР/Polizei Pistole/, е много по различен!
                      Last edited by Kiefer; 09-05-2005, 14:57. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                      Comment


                        Здравей и добре дошъл! Радвам се да видя още някого със специално отношение към униформите! ..ааа... само един въпрос... за коя снимка става въпрос?

                        Да се върна на танкистките шапки - включително онази на снимката дето се е продавала, включително моята, която е точно същата като нея... Не знам защо, ама нещо не са точни... На всички снимки, които съм виждал, шапките в Бронираната бригада са по-високи, с по-дълбоко дъно... Дали тази на снимката и моята собствена не са ранно следвоенно производство?
                        Last edited by kapitan; 09-05-2005, 17:02.
                        На нож!

                        Comment


                          Здрасти! Снимката за която дадох мнение е #22.Аз съм любител на българската и немска военни фуражки и кавалерийско обмундирование.Имам известна "слабост" и към кобурите за пистолети и револвери, а това налага наличие на интерес и по отношение на това което се е носело в тях.

                          Comment


                            Ето тук има нещо, което е представено като униформа на офицер от бронираната бригада:
                            http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...533017565&rd=1

                            Comment


                              ...само дето е брат-близнак на моята униформа на скиор от пехотата Даже като се загледах, куртката и кепето са леееко различни на цвят. Най-вероятно Сбирщайн, куртка от едно, пагони от друго, кепе от трето... /при това кепето може и да е следвоенно производство, с тоя хастар.../. Нищо и половина.... ...и само да добавя, че моята може би не е точно на скиор от пехотата, има разлика в сравнение с онова в музея.. но може и да е... не знам, търсенето продължава
                              Last edited by kapitan; 23-05-2005, 10:04.
                              На нож!

                              Comment


                                :rock: Към Танковата бригада е имало и танкови егери. По модел на германците. Моя тъст, който е 20 набор, е служил като такъв. Всъщност това за танковите егери от него го знам. Имаше в мазето един много запазен шинел, с едни интересни петлици, като че ли подофицерски с червено и жълто. И малките знакчета на танк. И понеже казах на тъщата да не пипа шинела, тя взела, че за моя радост го изгорила. Абе, кеф!!! Щях и аз да я изгоря, но после реших, че сам съм си виновен. Като го видях шинела, просто трябваше да си го скатая по кашишки и да си го прибера. И сега щяхме да имаме оригинален такъв. Това се отнася и за всички находки които срещнем из страната и света. :wall:
                                Преди 3 г. на пазара в Търново, Джон Мънари си беше купил без пари една Маузерка от еднопатронните. Мисля, че беше кал. 10,5. Изключително рядка и много запазена. Всички цъкахме и я пипахме, а той я държи за цевта и не я пусна въобще. И така си я има още.

                                :nworthy: Драги колеги!!! Уважавайте тъщите си !!! Те постоянно мислят за Вас!!! Положително!!! :nworthy: :fire: И не им давайте да пипат вашите ценности. Инак - :fire: :rock: :twak:
                                От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                                Comment

                                Working...
                                X