Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Униформите

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Интересна тема. И аз ще поровя и ако намеря нещо ще кажа. В момената се сещам за швейцарската гвардия на Ватикана. В САЩ използват части на морската пехота в парадна униформа (обещали са ми една интересна снимка - американски морски пехотинец в парадна унеформа с българското знаме... чакам я.) Германците, доколкото зная, намат обособени части. Интересни са (освен британските) гръцките, френските, италианските, които са с традиционни униформи, чакам информация за белгийските... Господи, в света има толкова много държави... Порови из руските сайтове - около президент. През миналата година Путин утвърди точни реплики на униформи от някогашните Семьоновски и Преображенски полкове (ако не се лъжа) като церемониални униформи за представителните части на т.нар. президентски полк.
    "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
    Предизборна програма

    Comment


      #62
      странности

      ето колеги една странна съвременна - преди1989 или малко след? българска камуфлажна униформа която доста ме зачуди . имате ли нещо да кажете за нея?
      другите 2 снимки са на Български шинел за който също нищо не знам Освен че е от 50-60 те г. въпреки че моделът ми изглежда по-стар, ама не съм специялист!Помогнете!
      Attached Files
      Last edited by pereto; 10-03-2005, 06:26. Причина: неточност
      ТБТ

      Comment


        #63
        Шинелчето е трудовашко - от 60-те, офицерско. Махнати са му петлиците и пагоните, а копчетата мисля, че трябва да са от жълт метал.
        "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
        Предизборна програма

        Comment


          #64
          dadga написа
          На съвременни церемониални части
          Гръцки:


          Руски:
          Новости, стенограммы, фото и видеозаписи, документы, подписанные Президентом России, информация о деятельности Администрации


          И морския пехотинец във Вашингтон с българското знаме
          Attached Files
          "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
          Предизборна програма

          Comment


            #65
            Пере, този камуфлаж ми мяза на Немски от Бундесвера.Може би нашият офицер го е взел от немско-някой му го е донесъл-малко ли тираджии сновяха из татово време по Европата.Това предполагам е станало, някъде към 88-89-то лето, когато на офицерите разрешават да носят камуфлажи, но се получава абсурдното нещо-България не произвежда такива дрехи и тогава нашето момче е помолило свой приятел да му донесе такова нещо.Просто гадая!
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #66
              не мисля че е немска всъщност плата отвътре си е Българскии , отвътре няма никакви надписи или печати ето вътрешността на кепето
              този от когото я взех каза че бил български "нато" камуфлаж и го е взел от някакви формирования от сорта на ОСО или некакви армеиски експериментални разработки от началото на 90те
              Attached Files
              ТБТ

              Comment


                #67
                за шинелчето

                То горкото е доста странно иначе отвътре има печатче 1960 или 1950 не се чете ясно , Калофер Хр. Ботев, а копчетата са си оригиналните - бакелит с зжезда отпред без надпис на гърба. Просто се чудех дали става за комлектовка на Бг униформа от ВСВ (пък ако ще и на трудови войски да е!) Тоя сивия цвят ми е странен въпреки че на клипа на СЛ Трифонов "Иовано Иованке" където уж правят въстановка на костюма от ПСВ (а всъщност е от ВСВ и каски имат М1936!!!!!) са точно с такива сиви шинели, с звездички по копчетата от бакелит, (аз копчета царски бакелитени иначе си имам вече, благодарение на приятел). Не че клипове следва да се ползват за инфо за подобни въпроси!
                Та такъв ми е дерта , де
                Last edited by pereto; 11-03-2005, 06:14. Причина: неточност
                ТБТ

                Comment


                  #68
                  малко нови снимки

                  е, да се върнем откъдето тръгнахме от снимките и униформите
                  горд съм с 3 нови попалнения (снимки само зажалост)
                  1 странен "опълченец"
                  2.Граничар 1933г,.(от рода ми , Варненско)отбележете унтерофитцерския нож, също и навущата и галошите!!!
                  Attached Files
                  Last edited by pereto; 11-03-2005, 21:42. Причина: объркване
                  ТБТ

                  Comment


                    #69
                    и последната

                    ето и последната и най-интересната
                    1. общ вид на пръв поглед нищо особенно...освен каските може би
                    2.И тук следва основния удар!!!!! :rock:
                    3. И присъдата е......(Парабел ти не помагай!)
                    4.други участници(йалко че не са бръкнали и те в кобурите) с шнурове за пистолети на врата и руска сабя
                    Attached Files
                    ТБТ

                    Comment


                      #70
                      и накрая

                      четвъртия от ляво на дясно на първия ред има колан с 2 езика(офицерски) които прилича май на този дето се чудех отдавна откъде е!!!
                      обърнете внимание на бакелитеното покритие на капсите
                      Attached Files
                      ТБТ

                      Comment


                        #71
                        за шинелчето

                        pereto написа
                        Тоя сивия цвят ми е странен ...
                        Хич да не ти е странен. Израснал съм между такива шинели. Баща ми беше офицер от Трудова повинност (по-късно, от 1969 г., Строителни войски). Вервай ми...
                        "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
                        Предизборна програма

                        Comment


                          #72
                          pereto написа
                          други участници...с шнурове за пистолети на врата и руска сабя
                          Много хубава снимка! Като се вгледаш в лицата - тръпки те побиват. Може би е правена на Северния фронт (1916-18 г.). Аз имам такава сабя, трофейна, с вензела на Николай Втори. Дядо ми я е домъкнал от Румънския фронт.
                          Ето го и него... (Обърнете внимание на турския колан)
                          Attached Files
                          "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
                          Предизборна програма

                          Comment


                            #73
                            Към Перето:
                            Пере снимките са страхотни-на първата снимка опълченеца е с Манлихер М88, твоят роднина е с Манлихер М95, след ПСВ вече е нямало значение кой какъв нож ще носи.
                            За втората поредица от снимки с многото хора не те разбрах за какво да си мълча?
                            Руската сабя е много хубава-аз имам същата, само че произведена в Златоустъ през 1877 година.
                            Към Трудовак
                            Снимката на дядо ти е супер-турският колан значи, че той е участвал в Балканската война.Какъв пистолет е носел?Виждам щатният шнур на врата му, но не виждам какво има в кобура?
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              #74
                              AAAA

                              абе Пара, ти хубаво ли разгледа най-увеличената снимка?не видя ли образа дето вади артилерийския Люгер от кобура?Мерника не те ли усъмни?
                              ТБТ

                              Comment


                                #75
                                Бря това е Артилерийският модел или се лъжа?
                                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                                Comment

                                Working...
                                X