Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Униформите

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Така.ТВВ ме шашна със снимките. Започвам от горе надолу. Моята снимка няма какво да я коментирам-тя е ясна. Двама кавалеристи с две различни саби-руски образец.
    Следващата снимка ме изуми, защото пича на снимката е с щик за Турски Маузер обр. 1890 или 1903 не може да се определи по канията, защото и двата модела имат еднакви кании-значи снимката е правена след Балканската война и явно сме преоборудвали няколко полка трофейни турски маузери-това е интересна тема за обсъждане и изследване.Знае се, че след балканските войни ние приемаме на въоръжение частично турските Маузери.
    Следващата снимка-мнооооооооооооо хубава-Вижте навущата на войникът ни-невероятно красиви са-аз такива за първи път виждам.Той е въоръжен с пушка Манлихер М 1888
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #32
      Това е нов термин в униформите: парадни навуща

      Comment


        #33
        Показвам ви малко от моята колекция от рисунки на униформи:
        Първата е на английски лейтенант,втората не мога да я позная ако някой знае каква е униформата да пише.3 тата е от 1938,а 4 тата на конен ескадрон.
        Attached Files
        Pro Deo fide et Paria

        Comment


          #34
          Втората е на ингилизин отново. Пушката е Хенри-Мартини обр.1871 година, а за униформата каква е-мога само да гадая.
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #35
            Няма нужда да гадаеш, то отдолу си пише: Queensland Mounted Rifles. Излиза че е от Австралия, някаква конна гвардия.

            Comment


              #36
              То и аз видях че пише нещо, ама нали съм си кьорХасан какво да правя.
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #37
                Parabellum написа
                Така.ТВВ ме шашна със снимките. Започвам от горе надолу. Моята снимка няма какво да я коментирам-тя е ясна. Двама кавалеристи с две различни саби-руски образец.
                Следващата снимка ме изуми, защото пича на снимката е с щик за Турски Маузер обр. 1890 или 1903 не може да се определи по канията, защото и двата модела имат еднакви кании-значи снимката е правена след Балканската война и явно сме преоборудвали няколко полка трофейни турски маузери-това е интересна тема за обсъждане и изследване.Знае се, че след балканските войни ние приемаме на въоръжение частично турските Маузери.
                Следващата снимка-мнооооооооооооо хубава-Вижте навущата на войникът ни-невероятно красиви са-аз такива за първи път виждам.Той е въоръжен с пушка Манлихер М 1888

                нали ви казах бе хора - на моя щик от маузер на каниата върху кожата има номер 8 които е "западен" тоест не е турски а български!
                ТБТ

                Comment


                  #38
                  E не съм видял че пише отдолу нещо.
                  Last edited by Imperial; 31-01-2005, 21:15. Причина: елементарен правопис
                  Pro Deo fide et Paria

                  Comment


                    #39
                    Някой може ли да помогне с рисунки на униформите на Бронираната бригада?
                    Can't talk! Got to Shoot!

                    Comment


                      #40
                      Ами аз имам снимка на дядо ми, той е служел в Бронираната бригада-типична немска танкистка униформа-нищо особенно
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        #41
                        Parabellum написа
                        Ами аз имам снимка на дядо ми, той е служел в Бронираната бригада-типична немска танкистка униформа-нищо особенно
                        Проблема е че не знам даже и тя как изглежда. А си спомням че някъде из едно списание "Оръжеен магазин"(отпреди около 10 години) се мотаеха рисунки на нашенски униформи, на които имаше една такава, за която пишеше че е на мотострелковак от бронираната бригада. Всъщност по-скоро такава ме интересува(ако разбира се въобще е имало моторизирана пехота към Бронираната бригада, а това не е измислица на некой заблуден журналист)
                        Can't talk! Got to Shoot!

                        Comment


                          #42
                          :sm100: Третата и четвъртата снимки на Дадга са от музея на Академията на МВР. Те са на полицейски командири от пешата полиция и от конния ескадрон. Униформите са оригинални и аз съм ги намерил и подбрал лично от Киноцентъра. Нагайката и петлиците са абсолютен оригинал и са много редки. Особено петлиците, са по заповедта от 1938 г., която после е попроменена, т. е. побългарена. Ако някой иска да ги види, да заповяда в Академията в Младост 4. Има и други униформи и народни благини!

                          :mike: Ето една снимка от тази заповед за униформа на старши полицески командир:tup:
                          :rock: А това е знака на моторизираната полиция, който е много по-различен от този в заповедта, но е по технологичен(по лесен за изпълнение) и затова е въведен в униформите.
                          Attached Files
                          Last edited by танкиста от Харков; 22-02-2005, 11:43.
                          От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                          Comment


                            #43
                            В състава на Бронираната бригада 1943-44 е имало и моторизиран полк. По немски маниер неофициално са ги наричали панцергренадири. И аз търся снимки, униформи и знаци на Бронираната бригада.
                            "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
                            Предизборна програма

                            Comment


                              #44
                              трудовак написа
                              В състава на Бронираната бригада 1943-44 е имало и моторизиран полк. По немски маниер неофициално са ги наричали панцергренадири.
                              Точно рисунка на техните униформи търся. Имам си ревелски шваби(в 1/72) и някой ден мисля да опитам да ги префасонирам на въпросния полк
                              Can't talk! Got to Shoot!

                              Comment


                                #45
                                снимки имам 3-4, обаче нещо не мога да подкарам скенера :1087: :1087: Довечера пак ще пробвам, засега ще снимам една с фотоапарата, ама май нищо не става....

                                А иначе, това е кепето от Бронираната бригада /посмачкано/, а пък униформата е на капитан от Бронеизтребителната рота от Бронираната бригада /да, знам, че зиг-загът по пагона означава кавалерия, но то май на моторизираните части се е гледало малко като на наследници на кавалерията/
                                Attached Files
                                На нож!

                                Comment

                                Working...
                                X