Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бомбардировките Върху София и Англия(Лондон) През ВСВ..?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Бомбардировките Върху София и Англия(Лондон) През ВСВ..?

    Някой да знае нещо по въпроса за Бомбардировките през Втората Световна Война над София и Англия (Лондон)..Трябва ми текава тема по История в училището, а колкото и да търсих тук никъде не намерих добра и изчерпателна информация за това...! Ще бъда благодарен ако някой се отзове и ми разясни... 10х...Трябва ми голяма Темичка която да разкажа на учителката и да ми пише мин. 5 хихих....Чакам някой да се отзове...! :tup:

    #2
    Kолко голяма темичка?
    Last edited by dibo; 12-01-2005, 22:14.
    We don't see things as they are, we see them as we are
    ---Anais Nin----

    Comment


      #3
      Виж в Ретросалона на Форум Криле.

      Comment


        #4
        Glenn Miller написа
        Виж в Ретросалона на Форум Криле.
        Tоест
        We don't see things as they are, we see them as we are
        ---Anais Nin----

        Comment


          #5
          Тази тема мъничко не трябва ли да е в раздела за ВСВ?
          Огромна е темата наистина и доста хора знаят нещо по въпроса.

          Comment


            #6
            Ами голяма темичка като за 6-ца в училище....!!! :tup: хихих.....трябва ми за днес...! Непуснах темата във раздела за ВСВ защото счетох че тук и е по-доброто място...!!!

            Comment


              #7
              О, за днес вече се съмнявам че ще се отзове някой, всички са на работа в момента.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Imperial Friedrich написа
                О, за днес вече се съмнявам че ще се отзове някой, всички са на работа в момента.
                Е ако де отложих го до другиден /Понеделник!/

                Comment


                  #9
                  skate написа
                  Ами голяма темичка като за 6-ца в училище....!!! :tup: хихих.....трябва ми за днес...! Непуснах темата във раздела за ВСВ защото счетох че тук и е по-доброто място...!!!
                  Бележкарин
                  Добре де но аз не разбирам какво по-точно те интересува. Темата е голяма и ако може да зададеш питането си по-точно мисля че ще бъде по-лесно на онези които искат да ти помогнат. Какво точно те интересува - въздушната война жертвите управлението през това време регентството... щети... ? :sm186:

                  Comment


                    #10
                    Erich Von Manstein написа
                    Бележкарин
                    Добре де но аз не разбирам какво по-точно те интересува. Темата е голяма и ако може да зададеш питането си по-точно мисля че ще бъде по-лесно на онези които искат да ти помогнат. Какво точно те интересува - въздушната война жертвите управлението през това време регентството... щети... ? :sm186:

                    Амииии....Бомбандировките над Англия /Лондон/ и София през Втората Световна Война... :fire: нз то4но за жертвите,щетите,може и самолетите който са у4аствали във тия бомбандировки и снимки ако има да привлека внимание със тях на у4ителката ще е срахотно...надявам се някой все пак да ми даде то4на тема за това.... 10х....

                    Comment


                      #11
                      skate написа
                      ...надявам се някой все пак да ми даде то4на тема за това.... 10х....
                      Свържи се с Иван от "криле" това е Иван Бориславов виж му и страничката http://www.retrohangar.com
                      Там има доста по темата
                      Last edited by Han Solo; 16-01-2005, 19:46.
                      may the Force be with you

                      Comment


                        #12
                        Skate,
                        Отиваш също така на www.krile.net. Влизаш в раздела Ретросалон. В темата за снимки има доста снимки на немски английски, американски, че даже и на български самолети участвали в събитията, погледни и другите теми в раздела със сигурност ще изкочи нещо. Ако се оправяш с руския ето ти един линк http://www.airwar.ru/history/aces/ac..._bulgaria.html с информация за българските асове от периода. Качествени снимки на самолетите на RAF, както и инфо за битката за Британия има на сайта на RAF - www.raf.mod.uk. Успех щото доста ровене те чака ако не си почнал и като изкараш шестицата :love63: :f_cheers: :sm191: Да вземеш да се похвалиш!
                        Can't talk! Got to Shoot!

                        Comment


                          #13
                          Я помогнете и на мене тогава както е тръгнало :tup: Аз питах на едно място но още нямам отговор и реших тука да пробвам

                          Я ми кажете какви са загубите за гр. София след бомбардировките тоест загуби на населението и разрушени сгради, може ако искате и знаете да сложите какви самолети участват в цялата операция "Пойнтбланк" от страна на съюзниците и от наша страна? Тази информация я искам защото скоро ще слагам тази операция в нашата енциклопедия, а нямам достатъчно информация. Иначе пък ако има други желаещи с повече информация нека те да я сложат.
                          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                          Comment


                            #14
                            Shelenberg написа
                            Я помогнете и на мене тогава както е тръгнало :tup: Аз питах на едно място но още нямам отговор и реших тука да пробвам

                            Я ми кажете какви са загубите за гр. София след бомбардировките тоест загуби на населението и разрушени сгради, може ако искате и знаете да сложите какви самолети участват в цялата операция "Пойнтбланк" от страна на съюзниците и от наша страна? Тази информация я искам защото скоро ще слагам тази операция в нашата енциклопедия, а нямам достатъчно информация. Иначе пък ако има други желаещи с повече информация нека те да я сложат.
                            Maшини участници от наша страна

                            Gustav(Bf-109G)
                            D520
                            Епизодични полети с АВИА В-534 Доган, с тоя биплан със закрита кабина и картечници с винтовъчен калибър май е свалена поне една крепост
                            не си спомням дали първите ни стрели Bf-109E4 са участвали
                            Can't talk! Got to Shoot!

                            Comment


                              #15
                              Thunderchief написа

                              не си спомням дали първите ни стрели Bf-109E4 са участвали
                              Участвали са.Михаил Григоров сваля два П-38 с Е-4 в един въздушен бой, но му признават само един свален самолет.
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment

                              Working...
                              X