Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крепостите в България от Античността до 20 век

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61


    Аз моята я взех с малка отстъпка, защото някои страници ми се повтарят (но пък никоя не липсва), и затова се води "дефектна"
    Last edited by dibo; 05-02-2005, 15:04.
    We don't see things as they are, we see them as we are
    ---Anais Nin----

    Comment


      #62
      gstg написа
      :rock: :tup: :twak: Ето ви изгледчета от крепоста на Кракра Пернишки в град Перник !
      Много хубаво място !
      14 години съм живял в Перник-там завърших Гимназия.Тази крепост я знам като петте си пръста.
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #63
        dibo написа
        Купих си книгата тази седмица. Макар и доста скъпа (25лв.), книгата си заслужава парите. Вътре има събран доста материал за крепостите от траките до Видин през Сръбско-турската война. Добро попадение :tup:
        Това означава, че и аз ще си я взема.
        ще трябва да си направя списък с книгите които ще си купя :sm100:
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #64
          От Българска военна история през Средновековието 10-15 век, стр. 108, 111 и 114:

          Просек, Констанция и Варна.
          Attached Files
          We don't see things as they are, we see them as we are
          ---Anais Nin----

          Comment


            #65
            От Българска военна история през Средновековието 10-15 век, стр. 114, 126 и 127:

            Каварна, Мънияк и Боруй (дн. Стара Загора)
            Attached Files
            We don't see things as they are, we see them as we are
            ---Anais Nin----

            Comment


              #66
              От Българска военна история през Средновековието 10-15 век, стр. 133, 147 и 150:

              Мелник, Асенова крепост, Цепина
              Attached Files
              We don't see things as they are, we see them as we are
              ---Anais Nin----

              Comment


                #67
                От Българска военна история през Средновековието 10-15 век, стр. 154, 165 и 166:

                Калиакра (1), Агатопол (2), Ктения, Твърдица
                Attached Files
                We don't see things as they are, we see them as we are
                ---Anais Nin----

                Comment


                  #68
                  Никой нищо ли не намери за шуменската крепост - тя е сравнително добре запазена, дори е с ркеонструирана кула, едната стена и 2 порти ?!?

                  Comment


                    #69
                    Колкото повече си мисля, все ми се струва, че трябва да се направи пълна възстановка поне на една. И дигитална да е, пак е добре.

                    Comment


                      #70
                      Ами като се замисля само Видинската крепост е оригинална. Само тя може да претендира за автентичност
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        #71
                        Точно понеже няма автентични, трябват възстановки. Да се възстанови поне частично атмосферата. Детайлите създават усещането

                        Comment


                          #72
                          Крепостта във Видин е сравнително запазена в оригиналния си вид - добре, че са решили да я направят затвор (поправете ме ако греша, но това си спомням), че да остане нещо на мен слабостта са ми непристъпните малки крепости из планините, ако ще правите възстановка, ще е добре да е на нещо по-малко известно, но по-интересно като архитектура и разположение

                          Comment


                            #73
                            От Българска военна история през Средновековието 10-15 век, стр. 174, 184 и 191:

                            Пловдив, Велбъжд, Русокастро.
                            Attached Files
                            We don't see things as they are, we see them as we are
                            ---Anais Nin----

                            Comment


                              #74
                              skycycle написа
                              Крепостта във Видин е сравнително запазена в оригиналния си вид - добре, че са решили да я направят затвор (поправете ме ако греша, но това си спомням), че да остане нещо на мен слабостта са ми непристъпните малки крепости из планините, ако ще правите възстановка, ще е добре да е на нещо по-малко известно, но по-интересно като архитектура и разположение
                              Аз знам няколко такива крепости, които все още не са бутани то иманяри даже.Едната е била римска, защото има римски път и римски мост, може би е служела като станиця за смяна на конете-незнам, но пък се намира буквално на п....ка си майчина .В сърцето на Стара планина :rock: .До нея няма път и това много ме кефи
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment


                                #75
                                Определено трябва като дойдеш в Шумен да се видим да поразказваш малко Прати ЛС или мейл - не знам как да се разберем с теб и с miro

                                Comment

                                Working...
                                X