Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крепостите в България от Античността до 20 век

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Имам приятел, който се занимава професионално с 3D анимация. Наскоро се върна от Гърция, където работи за тамошна телевизия. В момента основава фирма, още е в началото и е на оцеляване, но е много навит. Преди време споменах някъде из форума, че сме се захванали с подобен проект. Но сме на етап събиране на база данни. Това, което намирам тук е невероятно. Ще му предам общата ни идея. Това, което аз мога и правя е, да сканирам материалите и ги подготвям в подходящ електронен вариант.
    А това, да се захване първо темата за крепостите е по-добре от древната ни история, където нещата са още доста спорни.
    Благодаря ви за постоянно попълващата се информация. Като си взема цифров фотоапарат и по голям хард, ако позволите ще сваля необходимото и предоставя на вниманието ви за корекции предварителен вариант. Като начало сайт, а защо не CD или DVD.
    Ще се консултирам с приятеля, и най-вероятно на предстояща обща среща можем да обсъдим подробностите.


    P.S.
    За крепоста около Елена, ако ме насочите мога да помогна. Имам приятел от Еленския балкан и май се досещам къде е. И за Еркесията ще се поразровя. Нали съм от Ямбол, а тя минава на има-няма 15 км.
    ??? ИСТИНАТА ???

    Comment


      #47
      За такъв голям проект колкото повече хора помагат, толкова по-добре.

      Comment


        #48
        Брей ние както сме тръгнали да използваме професионалисти що не се стегнем да направим някое образователно предаване или поне рубрика в някое такова за средновековните български крепости и защитни съоръжения?Поне труда на аниматора ще бъде възнаграден пък и хората ще да понаучат нещо.
        ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

        Comment


          #49


          Преди седмица се купих книгата "Крепостно строителство по българските земи" написана от Петър Балабанов, Стефан Бояджиев и Николай Тулешков. Авторите са направили доста въстановки на различни крепости. При удобен случай ще сканирам и пусна някои илюстрации от нея.
          НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

          Comment


            #50
            Звучи добре. Идеята ми беше да се направи нещо като виртуален музей. Не знам обаче дали иняма да заема прекалено много място.
            Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

            Злобата крепи човека, а мързела го грози!
            (собствен патент)

            Comment


              #51
              От Българска военна история през Средновековието 10-15 век, стр. 90 и 93

              Лардея и Ловеч
              Attached Files
              We don't see things as they are, we see them as we are
              ---Anais Nin----

              Comment


                #52
                Сега като ги гледам тези скици и ме хваща яд защо не си е купих тази книжка.Най-скоро време ще поправя грешката си.Някъде в Пловдив има ли е или до София ще трябва да се разкарвам?
                ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                Comment


                  #53
                  Araslan написа
                  Сега като ги гледам тези скици и ме хваща яд защо не си е купих тази книжка.Най-скоро време ще поправя грешката си.Някъде в Пловдив има ли е или до София ще трябва да се разкарвам?
                  Не знам. В София последно съм я виждал на Коледния Панаир на книгата в НДК
                  We don't see things as they are, we see them as we are
                  ---Anais Nin----

                  Comment


                    #54


                    Тази книга си я купих още предното издание с твърди корици. За съжаление първата част която се разказва за войните на България 7- 10 век не е преиздавана.
                    НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                    Comment


                      #55
                      Batko Charly написа
                      Отдавна ми се върти една мисъл в главата. Повечето наши крепости от ранното средновековие до падането на второто българско царство са разрушени. Има обаче останки достатъчни за да се направят схеми по които да се направи виртуална възстановка.

                      Какво мислите по въпроса? Има ли навитари?

                      Отлична идея!!!
                      Отдавна ми се върти из главата, и не само за крепости, но нямам нито компетентност, нито нищо....

                      Comment


                        #56
                        Елемаг написа


                        Тази книга си я купих още предното издание с твърди корици. За съжаление първата част която се разказва за войните на България 7- 10 век не е преиздавана.
                        Аз тази книга я имам, обаче навремето в Университета не ксерокопирах Първи том-за това ме е яд още. Обаче тъй като имам приятели в Университета ще я взема от библиотеката и ще я ксерокопирам
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          #57
                          Парабелуме а ние ще намажем ли нещо
                          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                          Comment


                            #58
                            :rock: :tup: :twak: Ето ви изгледчета от крепоста на Кракра Пернишки в град перник !
                            Много хубаво място !
                            Attached Files

                            Comment


                              #59
                              Елемаг написа


                              Преди седмица се купих книгата "Крепостно строителство по българските земи" написана от Петър Балабанов, Стефан Бояджиев и Николай Тулешков. Авторите са направили доста въстановки на различни крепости. При удобен случай ще сканирам и пусна някои илюстрации от нея.
                              Купих си книгата тази седмица. Макар и доста скъпа (25лв.), книгата си заслужава парите. Вътре има събран доста материал за крепостите от траките до Видин през Сръбско-турската война. Добро попадение :tup:
                              We don't see things as they are, we see them as we are
                              ---Anais Nin----

                              Comment


                                #60
                                Бре бре а от къде мога си е взема тази книга?Някъде от някоя верига книжарници в Пловдив?!Впрочем последната ми придобивка е тази на Йотов за снаряжението и въоръжението на българската воиска от ранното средновековие.Там има карти и като гледам имало е доста укрепени селища по нашите земи
                                ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                                Comment

                                Working...
                                X