Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новости на ''Вимпел''

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Новости на ''Вимпел''

    Сражението в пролива Суригао

    Тежък самолетоносач "Кага"

    Тежък самолетоносач "Акаги"

    Тежък самолетоносач "Сорю"

    Тежък самолетоносач "Тайхо"

    Леки самолетоносачи тип "Унрю"

    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    По въпроса с коментарите-никого не съм отрязвал. За всеки коментар - благодаря.
    По въпроса с ъпдейтите предлагам следната схема-всеки да пише за каквото си иска, после ми го праща, за да се спазва един стил на сайта все пак. Редактирам и връщам за оценка. Ако не се налага редакция-направо го пращам на Импера.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #3
      Благодарности за ъпгрейдите на сайта (отдавна чаках, ама сега известно верме не намирах достатъчно верме за да порчета каченото). Свършена е добра работа, а е ясно, че всичките тези материали се пишат върху прочетени книги, важното е аналитичната част да е на висота. Аз бих те помолил, Одзава (ако имаш време и възможност, разбира се), където има данни да включваш в описанието на самолетоносачите и данни като за колко време каква част от авиогрупата може да се вдигне във въздуха, какви запаси от авиационен бензин и авиобоеприпаси са складирани на самолетоносач от даден тип и евентуално какви са се носели на спомагателни кораби в рамките на авионосното съединение и други подобни данни.

      Comment


        #4
        Ам Гъл, каква е нормата за авиационното въоръжение, носено от самолетоносачите нямам никаква представа. Дори в специализираната литература за японските кораби не съм го срещал. Ще проверя за англичаните и американците. По опита от боевете обаче може да се твърди с голяма доза истина, че ако не се предвижда някаква специална операция (като да речем бомбардирането на линкори с 410 мм снаряди) за всеки самолет се полагат по 3-5 боеприпаса. Предполагам никой не е смятал, че самолетите ще преживеят третата атака.
        За обслужването на авиогрупата-мисля съм го писал в "Хирю". Японските ударни самолетоносачи могат да превъоръжат цялата си авиогрупа за 20 мин. Вдигането й във въздуха зависи от опита на пилотите.
        За сражението при Матапан-ОК. Само имам молба. Нека да е за следващата седмица. Имаче имам матереалите.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #5
          А който напира за Матапан може да си напише в гуглето "Матапан", само на първата страница излизат 5 резултата за битката.

          Comment


            #6
            Благодаря, аз всъщност затова и зададох този въпрос, защото никъде не намирам нищо конкретно по въпроса. Гоги изнесе подобни данни в една друга тема (за което му благодаря), но бяха само за два сащиански самолетоносача, а аз бих се радвал на повече и за други страни (за да има данни за сравнение). Инак всякакви нови материали ще са добре дошли - вярно, че чрез google може да се намери почти всичко, но друго си е когато имаме пред себе си аналитичен материал въз основна на множество изходни данни, та затова предпочитам да чета материали на сайт като "Вимпел" .

            Comment


              #7
              Мога да изровя данни за доста, включая за японските, ама не ми се занимава, тАка и така изводът ще е същият: 3-5 полета, а за превъоръжаването на ЦЯЛАТА авиогрупа за 20 мин, много ме съмнява, пък и има много условност, от сорта авиогрупата вдигната ли е на полетната палуба и т.н.т. Пример за такова превъоръжаване е Мидуей, там се налага японците да сменят въоръжението но далеч не на всички самолети. При потапянето на ПоУ също но тогава са сухопътни самолети.

              Comment


                #8
                Разбирам, че не ти се занимава, ще се радвам ако не ти е проблем да ми дадеш някакви линкове към места, където биха могли да се открият подобни материали.

                Comment


                  #9
                  Нищо съмнително няма в 20-те минути за ОБСЛУЖВАНЕ (зареждане с гориво и подкачване на боеприпасите), защото на японските самолетоносачи до Мидуей службата е организирана така, че самото обслужване се организира на хангарната и полетната палуби едновременно. На практика това дава възможност всички 55-60 самолета да бъдат обслужени едновременно. След сражението обслужващите постове от хангарната палуба са премахнати и предполагам времето ще нарастне до 30-35 мин.
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    #10
                    30-35 ама пропускаш че всичко първо трябва дасе свали на хангарната после пак да се качи горе, съмнява ме подемниците де имат този капацитет, пък и това не е цялата авиогрупа.

                    Comment


                      #11
                      Gaden Gogi написа
                      30-35 ама пропускаш че всичко първо трябва дасе свали на хангарната после пак да се качи горе, съмнява ме подемниците де имат този капацитет, пък и това не е цялата авиогрупа.
                      Бе Гоги, ти четеш ли какво съм писал. Именно премахването на постовете за обслужване на авиограупата от ХАНГАРНИТЕ палуби не налага свалянето на самолетите там. Само ще трябва да се качват боеприпасите.
                      По въпроса за числеността на авиогрупите-това е доста разтеглива характеристика поради честата промяна на състава. Но японските самолетоносачи са носили обикновено 54-61 самолета, като не броя тези като резерв (17-19 машини). те са в разглобено състояние и им трябват няколко часа за да бъдат подготвени за полети.
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        #12
                        ЧетА, чета, ама всичката авиогрупа не можеш я събра на полетната палуба ако извършваш и полетни работи, а имено това предполага терминът ПРЕвъоръжаване и подготовка за ПОВТОРЕН полет, т.е. правил си каквото си правил, кацнал си и се готвиш пак да отлетиш.

                        Comment


                          #13
                          Почваме нова серия ъпдейти с Шерлок. Сега е въведен ескортника "Чуйо"
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            #14
                            Ай ай кептън
                            Има вече и информация за още 2 ескортни самолетоносача, "Кайо" и "Шиньо" .
                            Така като ги чета ми изглеждат доста сериозна сила като за ескортиране на конвои, или са конвоирали голямо количество кораби наведнъж може би?
                            Update: качен е и тежкия самолетоносач "Хирю"
                            Last edited by Sherlock; 07-06-2005, 05:39.
                            knowledge is power

                            Comment


                              #15
                              Японския флот се опитва неистово да защити конвоите си и корабите наистина са горе-долу добри. Ама са малко. Виж американците пускат 100-200 ескортници.
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment

                              Working...
                              X