Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новости на ''Вимпел''

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Одзава за кораби ли да пиша или за сражения - кое ще се хареса повече на читателите?
    П.В.

    Comment


      #32
      Ами каквото и да напишеш, все ще го сложим. Давай за сражения-например вземи нещо от Европейския театър за ВСВ. Примерно Средиземноморието.
      Просто искам формата за описанието на корабите да е една за всички.
      Иначе Шерлок в момента се записва в университета, а на мен монитора ми изгоря-така че следващата ниовост ще е след месец. Реда като гледам ще е този:
      1. Японските самолетоносачи тип "Шокаку", спомагателните хидроавиотранспорти, останалите японски самолетоносачи.
      1А. "Венгард" със суперлативи и снимки с танци (без разгащвания по време на танците) на горната палуба.
      2. Българското флотценце (милинкото, то). В този ред на мисли, моля изпращайте ми каквито снимки или схеми имате на Бг коритата. От зората на флота до сега. Ще пиша за всички-от парни катери до крайцера.
      Разбира се първо ще постна писанията тук да ги пообсъдим преди да ги кача на "Вимпела". Мислех да постна и в "Криле", ама като гледам няма смисъл. То и тук и там все сме си едни и същи.

      П.С. Сетих се. Не помня с кой обсъждахме класификацията на "Надежда"-авизо (крайцер 4-ти ранг, торпедна канонерка или минен крайцер). Даже в "Клуб Океан" за 125 г. от създаването на флота имаше и такава статия. Но съвсем не съм съгласен с трактовката там-писали англо-саксонците торпедна канонерка, значи това сме построили. Смятам че нещата са къде по-сложни. То сега не знаеш крайцер ли е или БПК, пък за тогава още по-малко.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #33
        Да не забравите да напишете и за Ютландската битка. Тя ми е много интересна.
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          #34
          То като знам кои са танцували на горната палуба на затлъстялата кралска яхта наречена Венгард странно защо линкор, разгащвания надали е имало Одзава
          А къде отекоха американските крайцери дето беше обещал? Една самичка Пенсакола се мъдри там.
          А и една скромна поправка - БПК не е крайцер ми си е жив есминец
          Can't talk! Got to Shoot!

          Comment


            #35
            Той имаше предвид че явна разлика между крайцер , есмине и БПК сега няма, някой есминци са по-големи от крайцери примерно (и са от една държава)

            Comment


              #36
              Gaden Gogi написа
              Той имаше предвид че явна разлика между крайцер , есмине и БПК сега няма, някой есминци са по-големи от крайцери примерно (и са от една държава)
              Да. Това е идеята. Руснаците например си мислели че построили БПК (Болшой Противолодочный Корабль) проект 1135.Б, примерно и от Jan's Defence Ships аучили, че това било ракетен крайцер тип "Креста" 2. А някои умни глави го пишат "есминец", не че някога се е планирало да се използва като ескадрен миноносец. Макар за "универсалност да има редовните 8 ПКР.
              Та затова като пиша какъв клас е кораба аз винаги се съобразявам с това какво са мислили строителите, а не умните глави на други места.

              Thunderchief написа
              А къде отекоха американските крайцери дето беше обещал? Една самичка Пенсакола се мъдри там.
              оради желанието на форумната публика ще напишем Бг флота (редно си е, все пак сме и българи). А крайцерите на САЩ са втори в класацията. Ако нещата с Бг коритата вървят бързо, мога да понаписвам нещо и за крайцерите. Ти имаш ли любимец. Ако нямаш някакви особени предпочитания мисля да карам както ми харесат-да речем "Де Мойн", "Омаха", "Нови Орлеан" и прочие. Но може и да се пообъркат.
              Last edited by Odzava; 16-07-2005, 12:26. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                #37
                Имам - Салем и Нортхампън

                Одзава, не че си диря да се заяждам, обаче руската класификация (ако не бъркам) върви така

                Сторожевой Корабль - фрегата (цитираната от тебе серия 1135, по НАТО - Кривак)
                Большой Противолодочный Корабль - той и есминец примерно 956
                Крейсер - примерно 1144(Петър Великий и компания)

                Не че има някакво значение.
                Гоги няма държава с есминци по-големи от крайцерите. Даже Спрюънс са със същите размери като крайцерите, защото крайцерите са правени на техния корпус
                Can't talk! Got to Shoot!

                Comment


                  #38
                  Гръмотевичко а защо не погледнеш колко са големи Тикондерога и колко Орли/Арли Бърк?

                  Comment


                    #39
                    Gaden Gogi написа
                    Гръмотевичко а защо не погледнеш колко са големи Тикондерога и колко Орли/Арли Бърк?
                    Ето ти извадчица да не съм голословен
                    Длина: 142 м
                    Ширина: 18 м
                    Водоизмещение: 8.300 т
                    ЭУ: 4 газотурбинные установки General Electric LM 2500-30, 2 линии вала, 100.000 л.с. на валу
                    Скорость: 31 узел
                    Вооружение: Standard Мissile; Harpoon; Tomahawk ASM/LAM; шесть торпед Mk.46 в двух 3-х трубных ТАТА; одно орудие Mk.45 калибра 5"/54; два 20-мм ЗАК Phalanx CIWS
                    Авиация: Отсутствует. Установлена электронная система LAMPS III для координировани противолодочных действий.
                    Экипаж: 23 офицера, 300 л/с
                    Ввод в строй: 4 июля 1991 г ("Arleigh Burke")

                    Основные ТТХ Ticonderoga class

                    Длина: 173 м
                    Ширина: 17 м
                    Осадка: 9.5 мВодоизмещение: 9.600 т
                    ЭУ: 4 газотурбинные установки General Electric LM 2500; 2 линии вала, 86.000 л.с.
                    Скорость: 30 узлов
                    Дальность плавания: 6.000 миль (на скорости 20 узлов)
                    Вооружение: 2 ПУ Mk.26 (с CG 47 по CG 51) или 2 УВП Mk.41 (с CG 52 по CG 73) - общий боекомплект 122 ракеты (в типовом варианте загрузки: 80 ЗУР Standard Missile (MR), 16 ПЛУР ASROC, 26 КР Tomahawk ASM/LAM); два 3-х трубных 324-мм ТА Mk.32 (торпеды Mk.46); 2 артустановки Mk.45 5-inch/54 caliber; два 20-мм ЗАК Phalanx close-in-weapons systems; две 25-мм артустановки; четыре 12.7-мм пулемета
                    Авиация: два SH-2 Seasprite (LAMPS) на CG 47-48; два SH-60 Sea Hawk (LAMPS III)
                    Экипаж: 24 офицера, 340 л/с
                    Принятие на вооружение: 22 января 1983 ("Ticonderoga")

                    Mисля всякак се вижда че крайцера е по-голям и като водоизместване и като размери. Ама здраве да е на всеки се случва да сбърка.
                    Can't talk! Got to Shoot!

                    Comment


                      #40
                      А като се пише за кораби от 19вц и началото на 20 по коя класификация ще се върви Armored, cruiser, belted cruiser - British
                      Броненосен крайцер - руска
                      П.В.

                      Comment


                        #41
                        Така-така, ама след 90-та година. А преди това-бардак. Ето една страничка за Руския ВМФ. Имал съм в предвид проекта 1134Б. Не Кривака. Но все е тая. Той пък е строен като Пограничен кораб. Ама без значение какво пише отпред прочети му тактическото назначени.
                        Узнать подробнее о домене в магазине доменов RU-CENTER.

                        Пък при подводниците какво е :rock:

                        De Ruyeter написа
                        А като се пише за кораби от 19вц и началото на 20 по коя класификация ще се върви Armored, cruiser, belted cruiser - British
                        Броненосен крайцер - руска
                        Ами аз се придържам и смятам, че така е коректно-класификацията на страната за момента на влизането в строя. А после при описанието на службата на кораба може да се упомене в какво е прекласифициран:
                        Например японската "Чихая" е построена и воюва като "авизо", а след това преди ПСВ става канонерка втори ранг.
                        Last edited by Odzava; 18-07-2005, 12:05. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                        Неизвестен руски адмирал

                        Comment


                          #42
                          Е в моят джейнс друго пише, но в момента не ми е под ръка.

                          Emi prowerihmе от USS Oscar Austin (DDG 79), са 9,200 tons (9,347.2 metric tons) full load, dooosta малка разлика
                          Last edited by Gaden Gogi; 18-07-2005, 12:58. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                          Comment


                            #43
                            Незначителна наистина, и все пак крайцерите си остават по-големи 9.589 метрични тона(Ticonderoga Flight II от CG-52 Bunker Hill, до CG-73 Port Royal)
                            За размери пък да не говорим
                            Can't talk! Got to Shoot!

                            Comment


                              #44
                              Големината на кораба се мери с водоизместване не с габарити.

                              Comment


                                #45
                                Gaden Gogi написа
                                Големината на кораба се мери с водоизместване не с габарити.
                                E мисля вече да показах, че и що се касае до водоизместването пак не си прав че есминците са по-големи от крайцерите
                                Не че има грам какво да е значение
                                Can't talk! Got to Shoot!

                                Comment

                                Working...
                                X