Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПЛАН НА БОМБОУБЕЖИЩЕ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Къде пък е това кафене??? Разбирам да са противогази, фенери, химически истории.... но знамена, за първи път чувам за знамена в бункер! Първо, никой никога няма да развява знамена в бункер, безпредметно е. Второ, едва ли ще съхранява знамена и подобни в бункер, тъй като и без това бункерите на София са били изключително тесни за толкова население... Трето, немците нямат отношение към бункерите в София, те са български и са за населението. Просто смятам, че някой /кафеджията/ си е измислил история

    ... а къщата на Попа е била на един известен столичанин... архитект Момчилов май беше... После е немска легация, после нотариат /това време вече и аз го помня :mhehe: /
    На нож!

    Comment


      #17
      малко офф-топик, ама не се сдържах - настина, да развяваш знаме в бункер е направо нов връх в областта на героизма и войнската доблест - все едно някой чиновник-военен да си окачи бойно знаме в кабинета по време на война

      Comment


        #18
        Хехехехе
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #19
          Ами това за знамената съм го чел в интернет и е повърдено от мои приятели... Освен бункер (тунели) има ли галерии, цели стаи, които се явяват един вид канцеларии а в тез канцеларии има освен знамена ами и автентична мебелировка! А елате вижте първо дръжката на входа на старозагорското бомбоубежище и ми кажете дали не е на Ес Ес... Едва ли някой друг би слагал свастика от вътрешната страна на бравата... Ако имам план ще взема видеокамера и ще видите за какво ви говоря...

          _____

          Добре де вие филми не сте ли гледали? Дори по Дискавъри имаше един епизод на Батълфилд, в който показаха бомбоубежище (непомня точно каде), в което имаше знамена!...
          -=ХХ=- НАШАТА ВЯРНОСТ Е НАШАТА ЧЕСТ -=ХХ=-

          Comment


            #20
            Да, защото впоследствие често ги превърщат в харнилища или музеи. Но знамената някак не са съществен атрибут от обзавеждането на бункер или бомбоубежище. А пък съвършенно не виждам защо СС ще строят бомбоубежище в Стара Загора (и дали въобще някога там е имало тяхно подразделение?).
            А за "Дискавъри" като източник на достоверна информация по-добре въобще на де не говорим.

            Comment


              #21
              За информацията на Дискавъри съм съгласен с теб, но за кадрите които излъчват... Мисля, че кадрите са от онова време...
              -=ХХ=- НАШАТА ВЯРНОСТ Е НАШАТА ЧЕСТ -=ХХ=-

              Comment


                #22
                Е, ако става въпрос за документалин кадри е друга работа. НО пък тогаз ще да е бил някакъв показен партиен бункер . А не виждам какво ще дирят в Стара Загора СС подразделения (още повече, от кого ще се крият в бомбоубежища?).

                Comment


                  #23
                  Може да не е било бомбоубежище... Тея тунели достигат до съседните села... под целия град са... Може сега да се ползват като бомбоубежища... Преди може да са били нещо съвсем различно... Но може и да са били бомбоубежища...
                  -=ХХ=- НАШАТА ВЯРНОСТ Е НАШАТА ЧЕСТ -=ХХ=-

                  Comment


                    #24
                    M. Popov Х-тата от подписа ти да не значат случайно Хайнрих Химлер а?
                    и това да не е случайно Meine ehre its treue или нещо такова какъвто е именно девизът на СС?

                    Comment


                      #25
                      Ами дойките "ХХ" са заместител на "СС" защото поради няколко причини реших да го маскирам, но явно е станало пък на Хайнрих Химлер Интересно...
                      Last edited by Док Холидей; 11-12-2004, 09:32.
                      -=ХХ=- НАШАТА ВЯРНОСТ Е НАШАТА ЧЕСТ -=ХХ=-

                      Comment


                        #26
                        няма нужда от повече закачки в темата
                        Last edited by Imperial; 30-11-2004, 21:22. Причина: нагнетяване страстите в темата
                        На нож!

                        Comment


                          #27
                          Е? Някой може ли да ми помогне за план?
                          -=ХХ=- НАШАТА ВЯРНОСТ Е НАШАТА ЧЕСТ -=ХХ=-

                          Comment


                            #28
                            Струва ми се, че няма кой, просто това е доста рядък документ, който като нищо може и да е загубен. Може би единствения начин е да търсиш в държавния или градския архив, но мисля че ще бъде доста трудно.

                            Или просто да си начертаеш собствен план вътре като разбира се внимаваш да не се изгубиш.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #29
                              Знаеш ли... Ще вляза на своя глава и ако изляза аз ще направя план... Благодаря на всеки който писа по темата...
                              -=ХХ=- НАШАТА ВЯРНОСТ Е НАШАТА ЧЕСТ -=ХХ=-

                              Comment


                                #30
                                Ами влизаш и скицираш пътя си непрекъснато за да не се загубиш.

                                Аз обаче съм чувал за подобни места че са доста опасни, неподдържани са и не се знае колко здрава е структурата, а и може да е свърталище на наркомани и други изпаднали типове.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X