Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Правила, предложения и лакардии

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Правила, предложения и лакардии



    Заедно с карти и други улеснения, прекрасна възможност да се планират кампании и сражения, включително провеждане и на цяла алтернатвна Втора Световна война. Предвидени са дори испански, фалангисти и български царски войски, аз си свалих версия 1, защото ставаше на дискета, но няма проблем да сваля и 2-ката.
    Може сега Голъм евентуално да реагира, но ако някой все пак му е интересно, докато почне неговата игра, можем да си организираме едно малко PBeM (Play by e-mail game-4е) с африканската кампания, мисля, че няма да има нужда от мастер, но ако сме трима-четирима,ще се уговорим как да играем. Много е лесно, при това е интересно. Всичко си има, даже и подводници, сапьорни части, само малко английски трябва, или поне речник на десктопа
    Та аз съм готов, трябва само още един за начало!
    Имам картите, правя някои допълнения... събота и неделя с това се занимавах.

    #2
    Не се притеснявай, фон Данитц, нямам нищо против да се провежда повече от една игра по едно и също време. Така че събирай желаещи и дерзай (ако си готов с твоята игра, пускай и нея).
    Въобще, колкото повече и разнообразни игри се порвеждат, толкова по-добре. Това е моето мнение по въпроса .

    Comment


      #3
      ми хайде, ще видите, може да стане голям купон, файлчетата за мейловете излизата не повече от 20 Кb, самият едитор е около 1Мb, ходовете ако е припряно могат да са на 2-3 дни, пък и седмично, ако сме на кеф, могат и по два на ден, сега, картите са големи и битките могат да се проточат докато има решителен сблъсък, но всичко е въпрос на уточнения.
      Това пък, което казва Голъм за "моята игра" също е готово 90%, някакви допълнителни неща можете да видите/който се интересува/ засега на www.danitz.tk , но то си е ролева игра с мастер и отбори ще трябват уточнявания и събиране поне на 3 души.

      Comment


        #4
        Аре, някой ще се включва ли? :duel:

        Comment


          #5
          Ами аз съм навит. Изтеглих си версия 2, но още не ми е ясно как стават нещата в играта. Просто не ми остава време да прочета Help-а.

          Когато свърша това ме брой.
          Dulce et decorum est pro patria mori

          ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
          СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
          НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
          СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

          Comment


            #6
            Да, може и аз да се пробвам, но и аз съм на същото дередже като Неоникс - идея си нямам как се джитка. Дай да се чуем по ИЦКюто да се разберем по-сносно кое как.
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              #7
              super :lol: :lol: , аз съм сутрин в интернет, но от понеделник май пак ще си кисна по цял ден, освен когато няма нещо спешно и неотложно в работата.

              ми вие сте си и опитни играчи, така че не би трябвло да има неразбория, освен обичайната.

              играта е била някога настолна, сиреч е походова, има фази, подготвителна, за движение, сражение и морски, ходовете са три вида - тактически,административни и стратегически.

              хелпа е далеч от съвършенството, но в движение ще избистрим нещата, аз също не съм 100% познавач :?

              ако още някой ще се включва, да го направи до понеделник. тогава предлагам да почнем. не че след това няма да може, просто обаче ще има по-второстепенна и вероятно подчинена роля!

              искате ли северна африка и средиземномориенто или руската кампания?

              и кой от кои е, ако сме трима, предлагам за африка аз примерно да съм наблюдател, да подготвя нещата, а кой ще е съюзници и аксисци? после ако се включи някой , да мине или италиано, или примерно Виши, а зощо не турция и дори, Ирак, който е аксис и може да направи много гадно в тила на Окинлек, картата е до там?Има и Испания...

              Грей дай Кю, а неоникс, аз ти имах старо, ама нещо май не си на него

              на двойката играем, така се разбираме, нали?

              И Грей, ако си бритиш, нали няма да има пак тайни преговори примерно за комънуйлт с Германия

              Comment


                #8
                Абе до късно следобед и аз ще ви кажа, За мен каква роля ще се намери?

                Comment


                  #9
                  Простотии

                  За теб остана една кашишка дивизия. Нищо морско, Sorry!


                  Шегичка, von Daniz ще каже. За мен е без значение какъв ще съм. Важното е, че ще съм победителя. 8)
                  Dulce et decorum est pro patria mori

                  ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                  СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                  НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                  СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                  Comment


                    #10
                    Ами щом държиш да си от победителите мога да те взема на моят кораб, все ще се намери нещо за тебе, примерно да лъскаш палубите

                    Comment


                      #11
                      Даниц, аз цели 2 кюта имам твои, кое е активното? Моето май го има под постовете ми, а и при всички случаи трябва да ти е цъфнало систем мессаге, че съм те прибавил в контакт листата.
                      Иначе и на мен ми е се тая какъв ще играя, с леки предпочитания към инглизите (и техния Коммонуелт... но това ще си покаже в хода на играта 8) )
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        #12
                        Сега го свалям, коя карта да сваля, в смисъл от тези дето са в списъка. разни допълнителни неща? имаше и една руска подобна игра, на милитаризъм.

                        Comment


                          #13
                          За картата не е ли по добре когато уточним на коя ще играем един човек (Даниц) да я прати до всички останали, че да сме сигурни, че всички имаме една и съща карта.
                          Dulce et decorum est pro patria mori

                          ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                          СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                          НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                          СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                          Comment


                            #14
                            Хм, сега я разгледах, мнооого мътна Индия е тва, никаква очевадност в принципите пък точно сега нямам нито време нито кеф да се задълбавам в четене на хелпове (иначе доста любима занимавка.

                            Comment


                              #15
                              ICQ то ми е 286 651 594
                              мейл - danitz@mail.bg, danailissimo@yahoo.com
                              Добре, флот има, даже, доста
                              Неоникс - завоевател на света и агресор
                              Грей - Бритиш, пие чай и пази интереса на кралицата в Кайро
                              Карта - witd.map= войната в пустинята
                              ще я кача тук в понеделник, с разпределени сили, по 1000 атака ипо 1000 отбрана, разределени на някакви що годе на история да прилича сили, но равни, за момента, кажете двамата, кой иска примерно повече авиация, флот или сухопътно- съответно аритилерия, пехота, инженери и пр., разбирате, че силите се различават по възможности ,но не и по сила, а да направя британците по-силни, просто няма да е справедливо
                              Предлагам и да се намесвам с малко политически действия и малко сила, от страна на Виши и Турция, примерно, от време на време, в интерес и на двете сили, но това само ако го приемате...
                              Гоги, аре бе! кво има да го изследваш, игра е, не е дисертация

                              Comment

                              Working...
                              X