Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Правила, предложения и лакардии

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Съгласен, но изхода от първите сбълсъци между играчите, ще се отрази на тяхния, е не морал,/надявам се / но на настроението им, някой може и да се подтисне, друг да се укрили. при началото на играта надявам се, всички ще са ентусиазирани, после, вече, който квото си направи, един ще се пази, друг ще настъпва неразумно и пр...

    Comment


      #32
      Аха, а армиите не са от хора, а от роботи, така ли? Морала е съществен именно за войниците. Командващите не са директно под огъня (е, поне в повечето случаи) а и по принцип са по-стабилни. При тях вече налице са други фактори, най-вече скоростта с която обработват информацията и вземат решения, т.е. като цяло информационни, а не емоционални. Целта ти е да извадиш вражеския командир от информационния му баланс, а методите за това са много. А ако армията му е деморализирана и се разбягва при първия вражески изстрел, то работата ти е свършена.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #33
        Ми, в случая армиите са битове. Сега, доброто обучение се грижи за високия морал, произхода също, да не говоря че има и национални особености... не ми се теоритизира. Как пък ще решаваш тактически и операционни въпроси с подтиснати войски, които искат да грабят и да си ходят в къщи... трябва и равнопоставеност между играчите, най-малкото за да е интересно на всички... иначе постави ти на правилни основи битката за Берлин и я спечели от морално извисения Хайнрици! :o

        Comment


          #34
          Е, руснаците ги бута стръвта, комисарите и плячката, немците ги държат пак комисари и тук-там криворазбран патриотизъм, някои просто не ги интересува, и така. Ето ти Берлинска картинка

          А ти ми обясни как иначе ще симулираш пленяването на 900,000 войници накуп
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #35
            говорим ли още за оперативно-тактическа игра?
            За Берлин знаеш, че ще отворим голяма приказка! Имаше едно място дето се забавлявахте да пишете за немския хумор през войната. Ето и от мен, лозунг от 30 април, написан на стена - "Ще се бием докато се обесим!"

            Comment


              #36
              Ок да оставим Берлин.

              Как без морал ще симулираш вземането в плен, капитулациите и тн? Или просто дезинтеграцията на някои части... Че то така в Сталинград никой нямаше да се предаде, просто щяха да си измрат.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #37
                От оперативна гледна точка, Сталинград е решена задача към 20 декември 42, от стратегическа, Манщайн е в основата на решението за съпротива докрай, все пак става дума за преливане от "А" към "Дон ", и ти го знаеш добре. Къде тук е морала?
                Друг е въпрса за дисциплината при германците, редки са случаите до пролетта на 45-та, когато германецо си зарязва 88мм-чето и да реве за мечето си като малък.
                Т.Е. изпълнението на задачите, или поне даване на всичко за тяхното постигане, го приемам за даденост, при игра това разбира се се опростява.... играта става нещо по-скоро като перманентен Курск.

                Comment


                  #38
                  Морала е в това колко хора губят живота си и колко ресурси се изразходват. Само че сега си лягам, трябва да преразказвам цяла книга за да се обясня.
                  Най-малкото прочети Стратегия на Непрекия Подход на Лидъл-Харт.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #39
                    Залягай, има я на руски, прехвърлял съм я

                    Comment


                      #40
                      Точно затова ти я препоръчвам.
                      Има много по-интересни, но са най-вече чиста военна теория, американски, непревеждани доколкото ми е известно.
                      Мога обаче да ти препоръчам доктриналния наръчник на американската морска пехота, който е една прекрасна книжка, ако цялата им армия следваше същите принципи, щяха да са непобедими, ама не би, занимават се с глупости.

                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #41
                        Прекрасно, това са си важни неща, и когато се планира военно, трябва да се имат предвид.
                        Играта не е почнала още , заповядай! мисля, че няма да има повече от едни два хода на седмица, ще ти отнема по 15 минути на ден! И ще е забавно, надявам се! Поканата е към всички, знаете!

                        Comment


                          #42
                          С удоволствие бих откликнал на поканата ти, Данитц, ама нещо временцето е кът .

                          Comment


                            #43
                            Абе моралът е най-важния фактор, в това няма спор - и за тва толкова ме кефи Аирборне ассаулта - само там можещ да видиш батальон HQто ти да притичва напред назад да вкарва в правия път разни разбягали се части
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              #44
                              Ах да, за Малта и Гибр. - готово!
                              XV mile the sea brode is
                              From Turkey to the Ile of Rodez...

                              Comment


                                #45
                                On your command, sir!
                                Поразгледайте правилата, ще поогледам още и картата и готовия сценарии, да изясним квото има за изясняване, ако трябва пак да питам финландския ни адвайзер, че днес и на мен ми се понатрупа работа от друго естество, и като кажете готови да почнем, надявам се другите като видят каква пушилка се вдига откъм Западната пустиня да се включат...!

                                Comment

                                Working...
                                X