Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Правила, предложения и лакардии

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Не може ли ние някак си да си накупим частите?
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      #17
      Това ми изглежда интересно, мисля да се включа, освен ако вече не сте се раязбрали за ролите. Малко ме домързя да прочета всичко ама горе долу схванах идеята :roll:
      <<..........>>

      Comment


        #18
        Деймос, за мен ще бъде удоволствие, ако се присъединиш!
        Африканската карта си остава,имам грижата да оправя контролните знаци на хексовете, защото са объркани и всичко е под съюзнически контролДеймос може да си избере дали да се присъедини към някой от двамата, или да си вземе държава, дори ако реши може да е Турция или Виши, пък ако иска да е Испания...
        Значи, политическата обстановка е следната, Лятото на 40 година, германците ги няма в района, но са в Италия, и ако решат ще се прехвърлят като подкрепления от трети ход- мувмънт в Африка, Крит, Кипър или където решат.
        Неоникс контролира Италия, Родос, Либия и разни малки Пантеларии и Лампедузи
        Грей, контролира Египет, Малта, Трансйордания , Ирак и Иран, Гибралтар, да не забравя... и така
        Имате по 10 000 Либерално Игрови Рекрутиращи Издания - ЛИРИ, ценоразписа: всяка точка, била тя за атака, отбрана, съплай или АА, както и МР,точки за движение--->една ЛИРА

        --->ще има ограничения при конструирането на дивизии и кораби и авиация, за да не направите дивизия с 200МР на ход, със сила на атака 1000 и защита 2000 и да вземета вражата столица за 1 ход движение и ход 1 битка

        --->ще има и цели, които при постигане ще носят Виктори пойнт- сиреч ще ви доближават до победата
        търся правилата на оригиналната игра, но до момента нямам резултат!Ще напиша кратки правила, да е ясно, в стил, това може, това не, надявам се да не се дразните

        Comment


          #19
          И аз имам желание да се включа но ще стане по-нататък че ушите ми пушат от писане на теми по лит. и ист. А ми трябва време да разбера как се прави от скрийншота разбрах нещата горед/долу

          Comment


            #20
            Eкспериментите с картата са в заключителна фаза, ще има зони аут оф съплай, да разбирам ли че ще се играе по отбори или на отделни държави?

            1. Картата ще се изпраща по фази първо на остта, тя си нанася хода, после аз поглеждам да няма грешка и се праща на съюзниците, отново се връща и така...
            2. много внимателно със сейвнатите файлове, че има бъгчета
            3. на основната карта, която задавам има малко въздушни бази, но ваша работа си е да си сложите летищта в инициализиращата фаза
            А, и мейлите ви, ако обичате за по пригледно, тук!
            Правила, поне по-голямата част от тях си ги има в сценария, другото ще се уточнява в движение!
            Почна'а ме ли? - ка'ко вика шопо? :fire:

            Comment


              #21
              Моят e-mail e:

              neonix@abv.bg
              Dulce et decorum est pro patria mori

              ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
              СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
              НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
              СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

              Comment


                #22
                Моя е gray@abv.bg.
                Обаче някои съмнения - армиите ни ще са готови ли или ние ще си ги правим? Аз отворих сценария и там имаше вече направените части. Ако си ги правим ние 1. ще отиде адски много време, 2. ще се простим с известната доза "реалност" (аз направих някаква танкова див за проба с 20/20/30 и то ми писна, че такава е леко фантастична.) и 3. за 10 000 точки пък ще направим по стотици от нормалните див. и ще стане баси мазалото.
                Та предлагам да ползваме частите, които вече са си направени на картата, с някои модификации може би - май не видях флот в готовия сценарий
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  #23
                  -----------> Ще караме по ред, няма явно за какво да бързаме.
                  1. писах си с автора на програмката, той изрази невъобразимото си въудушевление от факта, че ще я пробваме в България и пр.
                  2. разясненията ми обяниха неща като RE и ZOC например, както и реда на провеждане на играта. Като цяло той я е замислял за двама играчи, но сам призна, че мастер си трябва, защото контрола иначе бил сложно нещо.
                  3. предложи ми да сменя бутоните на български на сорса и дори ми указа къде, но това ще ми отнеме примерно месец, което мисля не е целта ни.
                  4. предложи ми да напиша нещо като хелп-правила-обяснение, което ще направя, веднага, надявам се още тази нощ, писмотополучих снощи, така, че това е технологично най-краткия срок.
                  5. Идеите на Грей и забележката са много точни, по принцип, може да се играе както се разберем, това е и идеята, само че... както винаги...системата не е изпитана при всякакви конфигурации и си остава риска файрловете да не се четат.
                  6. С готови мисии се играе по Финландия и Англия, имало едни дето и при нас можело да се включат, но ще трябва да комуникираме на ингилизки, което май е излишно
                  7. Благодаря, че се включихте с желание и предложения, което за мен е безценно, тъй като не сте много, а на мен ми се ще да я пробваме реано тая пущина.


                  така че:

                  Бързо пиша ред и правила... и напред към Сафарито но не си забравяйте 8)
                  Части можем да си разпределим, да ползваме готови, да си измислим, но предлагам , че под дивизии трябва да са само инженерите.
                  10 хил. не било много, но вярно е идруго, че през 40 година силите са били малки... презумцията беше, че 100 точки за атака и 100 за отбрана ще са усредненото за дивизия
                  Ще има 1. во - инициализираща фаза със строеж примерно за лтище 6 МР както е стандарта, с фортове готови, но скъпи, и с дислокация по общите граници. неутралните като Франция, Испания, и пр. ги поемам аз ако ще имат части, иначи ги чистя
                  2.ро Движение
                  3. Битка
                  4. Пак движение
                  5. пак битка - реакцията ще я отпаднем, така се играело и по света


                  Иначе вижте за какви пари става дума да ти пратят правилата на настолната!

                  Comment


                    #24
                    Хм, то както излиза това е просто протеза за прилагането на някакви си наши правила (аз си мислех, че има имплементирани вече правила). Тоест 2 неща - що да правим див по 100т. след като програмата писка, че е много, по-добре да намалим точките. И второ - Голъм мисля има почти готови правила за неговата оперативна игра, може да се види дали са някак си съвместими.
                    Иначе ако искате набързо една игра, то може да хванем някоя от компютърните - е сега си дръпнах Operational Art of War и там можем да разиграем на горе-долу същото ниво, макар и с по-малко детайли. А и може да се играе директно по майл.
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      #25
                      Точно така, идеята беше да играем докато почне играта на Голъм, но за имплантиране, говорихме, но той си има идеи и няма да ги подчинява на финландските, я...
                      за правила, не си прав, правила си има, просто има и възможности, но ако тази игра за която казваш е по добра, аз нямам нищо против, макар че с Джетчето можем да почнем и днес. Аз и за това се разбързах, да имаме каквода правим... игри има, например wir-а също е PBeM, но е старичка

                      Comment


                        #26
                        Абе не че е по-добра - нещо оперативното ми се губи в нея Всъщност като теглих чертата след няколко изиграни сценария най ми прилича на първия Панцер Генерал - идеята е най-правилно да си наредиш частите по различните хексчета. Но можем да я пробваме де, ако някой я има.
                        За мулти бих предложил две игри (дет отдавна съм много навит да ги пробвам, ма се не се стига до тях) - Combat Mission за тактика и Airborne Assault за операция. Първото е може би най-реалната симулация за тактически бой досега (а и изглежда що годе добре, макар и старо - 3д и тн), а второто откъм операция е много по-добро от OAFW, най-малкото за реалното време (и свързаното с това непосредствено чувство за скорост и разстояние при движението на единиците), както и за единствената по рода си възможност досега да даваш команди на подчинените си - няма нужда повече да местиш сам всяко мижаво оръдийце, даваш заповед на шефа на батальона завладей ми оня и оня град и той си разполага и командва подчинените му части.
                        XV mile the sea brode is
                        From Turkey to the Ile of Rodez...

                        Comment


                          #27
                          Получаваме компетентна международна и експертна помощ по повод намеррението ни да се интегрираме в американо-европейския модел на игрово, милитаристично пространство.
                          По долу предлагам пълните правила и още едни, които пък са за друг вариант, както се играе в Америка.
                          Ще превеждам на парче, но като цяло може да се запознаете , с което ми пада камък от сърцето. Играта е на 30 години и слабо казано класика, май са я играли Буши и Блеър като малки
                          С правилата няма какво да се уточнява кой знае кво, освен реда на изпращане на командите, така че мога да се присъединя към единия от двамата/двата отбора/,когато понапиша нещата на нашенски.
                          Грей, дай да командвам Малта и Гибралтар, примерно?

                          Comment


                            #28
                            И на мен много ми се играе ама няма кога май

                            А гледам в тия правила няма нищо за морала? Боя само според загубите ли се смята? Не върви така.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #29
                              това са истинските войни- резултата от сражението не се отразява на морално-психическата им устойчивост
                              особено на италиано брави солдати- те са си на нула, от което коефициента им на успешност се доближава до безкрайност! съвършенни са!

                              Comment


                                #30
                                Нали знаеш какво е казал Наполеон: "Морала към физическата сила (т.е. брой и въоръжение и тн) е с важност 3 към 1"

                                И тн. Игра без реалистична симулация на морал ще е много изкривено представяне на нещата.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X