Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската униформа от ПСВ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Българската униформа от ПСВ

    Имам нужда от помощ! На някой да му се намира рисунка(или снимка) на българската пехотна униформа от ПСВ, ако може цветна. Харесал съм си едни фигурки на немска пехота от ПСВ на Ревел и искам да ги преработя в нашенци обаче нямам никакъв помощен материал как би трябвало да изглежда българския пехотинец от тогава
    Can't talk! Got to Shoot!

    #2
    Имам цветни хубави в една книжка, ама няма да мога да ти сканирам скоро... евентуално утре ако не забравя.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Imperial Friedrich написа
      Имам цветни хубави в една книжка, ама няма да мога да ти сканирам скоро... евентуално утре ако не забравя.
      Не ми е спешно. Благодаря ти предварително
      Can't talk! Got to Shoot!

      Comment


        #4
        Ами то към края на войната в един момент нашите застрашително оголяват и обосяват, така че германците спешно изпращат немски униформи. Доста много масово са използвани от нашите. Лесно се разпознават на снимките по копчетата - докато на нашите обикновено са скрити под ивица плат, на немските униформи копчетата са съвсем открити.

        Така че щом имаш немци, те наистина много лесно могат да станат българи. И униформи немски сме използвали, и каски, и оръжие. Някои фигури може направо да не се нуждаят от преправяне :lol: :lol:

        Имам сериозни проблеми с нета тия дни, но ако скоро се пооправи, ще сканирам няколко снимки, за съжаление черно-бели, но все пак дават идея.
        На нож!

        Comment


          #5
          ААА така значи!!! Щял да сканира като си оправи нета. А като той беше добре а аз пищях за снимки на БГ униформи от ПСВ къде беше а??????? Ше се караме с теб!

          Comment


            #6
            Thunderchief написа
            Imperial Friedrich написа
            Имам цветни хубави в една книжка, ама няма да мога да ти сканирам скоро... евентуално утре ако не забравя.
            Не ми е спешно. Благодаря ти предварително
            Значи ще почакаш седмица докато получим новия скенер в офиса, в момента нямаме
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              Абе Майнащайн, кога си пищял бе чадо??? Нещо съм пропуснал, сори!
              На нож!

              Comment


                #8
                kapitan написа
                Ами то към края на войната в един момент нашите застрашително оголяват и обосяват, така че германците спешно изпращат немски униформи. Доста много масово са използвани от нашите. Лесно се разпознават на снимките по копчетата - докато на нашите обикновено са скрити под ивица плат, на немските униформи копчетата са съвсем открити.

                Така че щом имаш немци, те наистина много лесно могат да станат българи. И униформи немски сме използвали, и каски, и оръжие. Някои фигури може направо да не се нуждаят от преправяне :lol: :lol:

                Имам сериозни проблеми с нета тия дни, но ако скоро се пооправи, ще сканирам няколко снимки, за съжаление черно-бели, но все пак дават идея.
                Mного ти благодаря за информацията. Все пак мащаба е 1/72 и такива детайли като копчетата за съжаление няма как да се пресъздадат. Иначе повечето народ май ще види минимални доработки щото носи каски като тая на твоя автар, но все пак би било добре да имам някакъв визуален материал
                Can't talk! Got to Shoot!

                Comment


                  #9
                  Тези дни ще ти сложа тук снимки да гледаш. Дано ти свършат работа
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #10




                    Ето обещаната снимка.Всичко е автентично и оригинално и всичко е Първа Световна Война
                    Пушката е карабина Манлихер М 1888
                    Раницата е с българска щампа
                    Манерката същото е образец ПСВ-Български
                    Въшкарника също.
                    За каската Капитана ще се изкаже по-подробно
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #11
                      Чудесни снимки! Ще си кажа мнението и критиките, амаа не искам да ми излезе име на критика, просто идеята е да достигнем до вярна представа за екипировката ни в ПСВ

                      Каската - това е М36, за първи път по-масово се появява ня Паламарските маневри 1937 г. Използвана в българската армия от 1936 до... до сега! Преди нея се е използвала немската каска М16 /като на аватара ми/. Именно немските М16 са били каските на българите в ПСВ, без знаци или емблеми, с оригиналната си немска боя.

                      Бойните презрамки - по мое мнение не са се използвали в ПСВ. Появяват се в БА някъде началото на 30-те.

                      Коланът - прилича ми на офицерски колан от средата на 30-те, месингов, с герб. През ПСВ и войници, и офицери използват най-простия колан, с "отворено чело" - сиреч не затворен, не плочка, а класическата рамка, в която се вижда кожата с дупките. Някои офицери носят и колани със затворени токи - "плочка". Но това са стандартните немски колани "Gott mit uns" с корона в средата или австгрийски колани. Не български.

                      Въшкарнике е смесица на българския и немския тип. Прилича на бългрския, обаче копчетата се виждат като на немския тип, докато при българските копчетата са скрити.

                      Още веднъж да кажа, много хубаво прави човекът, критиката ми е само градивна!
                      На нож!

                      Comment


                        #12
                        Ето го типичния български въшкарник - с прихлупени джобове на гърдите, копчетата скрити под ивица плат.
                        На нож!

                        Comment


                          #13
                          Ето ги тука просто типични :lol: :lol: :lol:
                          Виждат се коланите, които споменах, които са се използвали най-вече и от войници, и от офицери. Не много широки, с най-простата тока, носели са ги както си трябва, но често и по този начин, завъртяни настрани.
                          На нож!

                          Comment


                            #14
                            А ето това, за което споменах малко по-горе - български офицер с немски колан. Срещало се е, но е по-скоро изключение, най-често са били с наааай-обикновените колани.
                            На нож!

                            Comment


                              #15
                              Както вече може би споменах, в един момент войската ни оголява и обосява. И немците спешно ни доставят купища техни униформи. И така, ношите използват немски униформи изключително масово.
                              Разпознават се главно по откритите копчета.
                              Ето една снимка точно "на място", половината са със наши униформи /скрито закопчаване/, половината са с немски униформи /открито закопчеване/.
                              На нож!

                              Comment

                              Working...
                              X