Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чуденки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Чуденки

    Съмнява ме темата да се ползува с някаква популярност, ама понеже някой субекти хленчеха......
    Правила за ползуване на темата:
    1. Пуска се само една загадка, нова се пуска чак след получаване на отговор на предната.
    2.Пусналият/позналият загадката се задълажва да даде кратака информация (след като загадката бъде позната), това може да направи и позналият отговорът. Целта е да се образоваме взаимно.
    3. Ако пусналият загадката каже че нещо НЕ Е ТОВА КОЕТО ДРУГИТЕ ТВЪРДЯТ, то се предполага че той е прав защото все пак той знае отговорът.
    4. Като се сетя още нещо ще добавя.
    Намислил съм загадка, ама сега не мога да я кача.

    #2
    Чуденки

    А сега да ви видя
    Що е то, и поради 'що приличата на скрап.

    Comment


      #3
      Немският линеен крайцер "Зайдлиц" от ПСВ с 10Х283мм оръдия, скорост 28 възла броня на борда 300мм, , капитан Егиди, флагман на Хипер при Догер-банк.Ту е показа при Вихелсхафен или кел непосредствено след Ютланския бой
      П.В.

      Comment


        #4
        Интересно. А къде са му кулите? Или са били "отнесени"?

        Comment


          #5
          А кой го е подредил така :twisted:

          Comment


            #6
            Е, очевидно някой британски линеен крайцер (или поне така си мисля). Я разкажете нещо повече по въпроса (нали такава е идеята ).

            Comment


              #7
              А туй пък к'во е. А иначе Зайлиц е помлян така от британските кораби при Ютланд. Деюре не еп потопен, ама от снимката се вижда че и за нищо не става, сходни е състоянието и на други кораби от флота. Този конкретно за да могат да го вкарат в сух док за ремонт се налага да му демонтират оръдия и броня.

              Comment


                #8
                Значи Зайдлиц изяжда най-голямо количество тежки снаряди 24 343мм и 381мм + торпедо и остава в линията на боя.За примел ще посоча, че новия британски дредноут малборо с торпедно попадение изостава от сражението и го напуска.
                Долният кораб е някой от британските линкори от ПСВ с 343мм оръдия - най-вероятно Оудейшъс - натъква се на минна банка и поради незатворени водонепроницаеми отсеци потъва
                П.В.

                Comment


                  #9
                  Айде нещо по-трудно след загрявката:

                  Comment


                    #10
                    Ух, американски самолетоносач клас Есекс, май е Бънкър хил под атака на камикадзе, но може и да е по ранен клас - Хорнет
                    П.В.

                    Comment


                      #11
                      М-м-м-м не,

                      Comment


                        #12
                        тогава британски - клас Илъстриъс.Виж аз съм сведущ до ВСВ.Ако пускаш по нови предупреждавай
                        П.В.

                        Comment


                          #13
                          Пак не. Пък и загадката не е към тебе персонално (тогава щях да ти я пратя по персонален канал). Тя е към всички. И точно за това е загадка: ВИЕ да я познаете, не АЗ да ви казвам.

                          Comment


                            #14
                            ако хората не се сещат, вкл и аз, дай жокер.Кога е сниман, къде се е бил
                            П.В.

                            Comment


                              #15
                              Щом не се сещат значи е трудна, освен това до момента само ти не се сещаш, други не са се обадили.
                              Айде жокер: вгледайте се внимателно в снимката

                              Comment

                              Working...
                              X