Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чуденки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Базикаш ме.Есексите, Предишния клас Хорнет - 3 бр., Уосп, Рейнджър, Лексингтън - 2 бр., Индипендънсите - 9 бр. и всичко останало са ескортни самолетоносачи Омани Бей, киткин бей, Блок айлънд и т.н.
    П.В.

    Comment


      #47
      Никого за нищо не бъзикам. Аз съм дал загадка, даже доста жокери към нея. Ама се получава като с Дръм, всеки си е навил на пръста нещо и само него си знае, а аз дадох подсказки, дадох ЦВЕТНА снимка, дадох завоялирана насока..

      Comment


        #48
        Сега 1 по 1:
        1. самолетоносача е американски-ОК, значи по списъка на Пламен караме
        2.Есекс, Йорктаун (не Хорнет), Уосп, Рейнджър са с палуба поддържана от колони на бака и кърмата-т.е. не е никой от тях
        3. Лексингтон-кърмата му е друга. Транеца е четириъгълен
        4. За никакъв ескортник и дума не може да става. този и идея няма за търговски кораб.
        5. Индипендънс ? Ъъъъ ми друга конструкция на кърмата-крайцерска А и четирите комини на палубата няма как да се сбъркат.
        6. От новите самолетоносачи-само "Форестал" гърми, но Гогата казва, че не е той.

        Така че аз се предавам-не знам кой ни е показал гоги.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #49
          Ами прочетохте ли това:
          К'во давай Задайте въпрос на койтомога да отговоря по споменатият вече начин. Не стига че ви казах националността....Интересно защо ви хрумна че това е самолетоносач? Може да е линкор или пък крайцер
          'Щото може и да сте го прочели ама не сте вникнали...е освен за хапливите забележки.
          А иначе палубата (къде съм казал че е полетна? не че не може да е) е свързана с корпуса.
          Питайте въпрос на който мога да отговоря с "да" или "не", или да дам цифра която не е дата. Не съм казал че ще отговоря, ама ще си помисля.

          Comment


            #50
            Не се обиждай на забележките, ама ако кажеш че това с тая плоска и ненаселена палуба е крайцер или линкор, и е вярно, ще се откажа да пиша на форума.
            Я кажи в коеморе е гръмнал тоя кораб.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #51
              Аз знаете не отбирам никак от кораби,но като поразгледах снимката ми направи впечатление, че сякаш експлозията е до кораба, а не върхунего. Т.е., това може да е я паднал самолет, я ракета/бомба, която е ударила близо до него, но не върху него.
              А като се има предвид, че снимката е цветна, това може да е нещо по-съвременно.

              Инак, Гоги, добре щешеда е да дадеш малко по-качествена снимка, на тая никакви детайли не се различават.

              Comment


                #52
                Иво Джима?
                П.В.

                Comment


                  #53
                  "нещото" е гръмнало в кораба.
                  географското място не спада към жокерите които съм склонен да дам.

                  Comment


                    #54
                    Айде малко аванта: действието се развива на 16 октомври.

                    Comment


                      #55
                      Подготвил съм още една загадка така че по-бързо одгадавайте тази.

                      Comment


                        #56
                        Ракети върху самолетоносачи не са падали. Бомби и самолети-да, обаче този вид на взрива предполага нещо от рода на бензин-Ок. Ако предположението ми е вярно има два варианта:
                        1. Самолет камикадзе (наистина и аз не мога да се сетя какво е т.нареченото "тъмно петно" пред кораба) - но Гоги отхвърли този вариант като отрече да е някой от Есексите.
                        2. Авиационен бензин от самия самолетоносач, но пак удряме на камък.
                        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                        Неизвестен руски адмирал

                        Comment


                          #57
                          А по-качествена снимка? Щото тая е наистина отвратна.

                          Comment


                            #58
                            Само такава имам.
                            А иначе НЕЩО е ударило корабът...който колкото и да сте упорити НЕ Е самолетоносач. Ако четяхте темата внимателно (някой май го правят ама не разбират от флот) щяхте да сте одгадали отдавна.

                            Comment


                              #59
                              И аз не разбирам ама да се включа.

                              Според мен това е кораб от ВСВ, но самото действие на снимката се развива след нея. На кораба са махнати кулите и всякакви други джаджи и най-вероятно се използва за изпробване на някакво ново оръжие (торпедо - малко вероятно, но може би ракета с ядрена бойна глава). Сещам се за такъв случай, но не помня името на кораба - американци бяха надупчили едно немско корито след войната, то даже и тука на форума е била разглеждана темата.

                              Има ли нещо вярно във всичко това?
                              Dulce et decorum est pro patria mori

                              ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                              СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                              НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                              СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                              Comment


                                #60
                                Чесно казано аз се предавам и чакам отговорът.
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X