Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стивън Кинг

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Стивън Кинг

    Искам да попитам някой продава ли петте части на "Тъмната кула"?

    И също така нека тази тема е за обсъждане на творчеството на Кинг. А и някои има ли му биографията преведена, ако да, нека я сложи тук.
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    #2
    Ами незнам за кои точно книги става въпрос, но съм виждал доста от неговите книги на сергиите дето ги продават на кило(в подлеза на Окръжна май имаше доста), може да провериш по пазарите. Иначе аз това не мога да го чета, изобщо не ми е интересно, правих многократни опити ама не става, и разкази четох и те не ми харесват е тука има една "Торба с кости" на етежерката до леглото ми дето май така и няма да я довърша...
    <<..........>>

    Comment


      #3
      E всичко е въпрос на вкусове на мене лично любимата ми е Град отчаяние нея може да я пробваш може и да я довършиш до края сравнение с другите Иначе аз гледам първо да питам дали ще мога да ги взема от втора ръка щото ще ми излезе по-евтино, а ако ги купя от сергии направо ще ме обръснат много яко.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        #4
        Стивън Кинг ми е един от любимите писатели. От книгите му, които съм чел, най ми харесаха "Пътна мрежа", "Проклятието", "Неизживени спомени" и "Дългата разходка".
        Truth will save the world

        Comment


          #5
          Иначе на мен любимите са ми "Сейлъмс Лот","Град Отчаяние", "Отмъстителите" абе поне още 2-3 са ми от любимите. Но явно още никой няма това което търся. :cry:
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            #6
            Ами вече си намерих (тоест брат ми ги подари за коледа) 6-те части на поредицата "Тъмната кула" и вече чакам да излезе последната 7-ма част на поредицата. Така че ако някой все пак си е правел труда да ми ги намери и после да ми ги продаде му благодаря и вече утчтиво го моля да спре с издирването Иначе тази тема може да я продължим като продължим да обсъждаме творчеството на Кинг. Тука направих някое друго повторение ама няма значение :p важно е да има :rock:
            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

            Comment


              #7
              Напоследък много се запалих по Стефан Царев (при мен стивънкингокниговманичаването е периодично от ок. нач. на 90-те, когато прочетох "Живата факла") и изчетох де що има книга, та реших да ъп-на старата тема. Първо започнах с "Тъмната кула", защото бях чел само първите три части и бленувах за продълженията от началото на 2000-те. Сега...стигнах дотам, че опуках и комиксите (между другото последният, който ми попадна, е рисуван от български художник!!! Любимата ми книга от "Тъмната кула" е, разбира се, четвъртата - мисля че останалите не могат да се сравняват, а ако всички книги на Мастера бяха толкова велики...ех! Втората ми е пак "прикюел", т.е. връщане към предисторията на приключенията на Роланд и тримата последни Стрелци - "Вихър през ключалката" и по-точно приказката, разказана от Роланд на малкия - жесток фентъзи-киберпънк! Третата си е третата част от поредицата с броденето из прокълнатия град и Моно Блейд и тн.

              От другите, през които минах от края на лятото насам, искам да отлича "Под купола" (аЦки добра катастрофична фантастика, само не гледайте сериала!), "11/22/63" (забавна въпреки слабия край), новите сборници с разкази - Кинг ми е слабост точно в този жанр и смятам някои от неговите по-кратки произведения за напълно достойни за определението "най-добрите", редом дори с колоси като Хърбърт Уелс, По, Джек Лондон и ...Лев Толстой! Нека бъдем обективни

              Като "средняшка работа" бих определил такива книги като "Мистър Мерцедес", "Черният дом", "Клетка" и части 5-7 на "Тъмната кула". За съжаление има и абсолютни провали като напр. "Цикъл на върколака" - направо е трудно да приемеш, че авторът на това е същият като на "Дългата разходка", "Сейлъмс Лот" и "То", докато не се сетиш, че това е написано в периода на живота му, в който даже и лай*о да из*ере пак може да го продаде и то за нелоша сумица.

              Та така: на вас кои са ви любимите книги на Кинг?
              A strong toun Rodez hit is,
              The Castell is strong and fair I wis...


              блог за средновековна балканска история

              Comment

              Working...
              X