Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Междузвездни войни

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Междузвездни войни

    Лукас замисля нови войни
    Режисьорът се връща към звездните саги

    Шестият филм (трети по хронология) от "Звездни войни" няма да е последният, съобщи сензационно агенция Уърлд ентъртейнмънт. Джордж Лукас го пуска догодина, но още в 1999-а бе обявил, че това за него ще е краят на битките и любовта "в една много далечна галактика". "Отмъщението на сита" е за превръщане на Анакин Скайуокър в Дарт Вейдър. Първоначалната идея на Лукас бе да направи девет филма от звездната сага. Всичко започна през 1977 г. с "Нова надежда", продължи с "Империята отвръща на удара" (1980), но през 1983-а, когато завърши "Завръщането на джедаите", се зарече да не снима войните. След това се върна към проекта и направи първите три по хронология епизоди - "Фантомна заплаха" (1999), "Клонираните атакуват" (2002) и сега "Отмъщението на сита" (2005). Лукас бил поръчал на своята компания "Индъстриъл лайт енд меджик" да подготви специални ефекти и костюми за 7, 8 и 9 епизод. Щял да снима и тв сериал "Звездни войни".
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    #2


    разни крадени неща от трети епизод
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      #3
      ---

      Ей, най-накрая по веонно-космическо- историческа тема, хип хип!!!

      Comment


        #4
        Смея да отбележа че Star Wars не влиза в нито една от тия категории

        а Лукас е толкова изкуфял вече че самата идея за още филми от поредицата ме кара да потръпвам :lol:
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #5
          Позачудих се, дали има някъде из форума тема за сагата на Лукас и открих тази, която е очевидно доста стара. Не знам вашето мнение и отношение спрямо Star wars но аз лично съм някакъв фен на това. Не знам, харесва ми. От филмите признавам за стойностни само тези трите от кр. 70` - нач. 80`. Те са нещо революционно за времето си. Новите някак са ми бозави, може би с много уговорки "Отмъщението на ситите" би могло да мине за нелош филм. Отскоро почнах да консумирам Стар уорс в книжен вариант и ми харесва повече, честно казано. Това, което е изумяващо е, че просто е измислен един високотехнологичен свят в някакви големи детайли (или поне немалки). Наскоро открих едно интересно място за феновете на сагата:

          Star Wars movies, characters, and spin-offs are catalogued in Wookieepedia, a comprehensive database that anyone can edit.


          Уикипедия (всъщност Уукипедия) само за света на М/узвездни войни - има всичко: герои (всички от филмите + тези, които отсъстват от филмите), раси, оръжия, кораби /вкл. разпределение по видове, класове и т.н./, описание на битки и пр. Та интересно ми е, дали има някой друг сред вас заблуден или пък по - ведующ фен.

          THE LABARUM


          sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
          ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
          ,sevogorob eht erew ysmim llA
          .ebargtuo shtar emom eht dnA

          Бе сгладне и честлинните комбурси
          тарляха се и сврецваха във плите;
          съвсем окласни бяха тук щурпите
          и отма равапсатваха прасурси.

          Comment


            #6
            rebel scum, pffff

            http://sith.ru как си с братския език, тук е мармаладът

            Comment


              #7
              von Danitz написа
              rebel scum, pffff

              http://sith.ru как си с братския език, тук е мармаладът
              Добре съм с братския "съветски" език. Сайтчето е супер. Ся го разглеждам. Благодаря

              П.П. Малко фенове на М/узвездни войни познавам лично иза пореден път се убеждавам, че май повечето българи са фенове на империята....

              THE LABARUM


              sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
              ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
              ,sevogorob eht erew ysmim llA
              .ebargtuo shtar emom eht dnA

              Бе сгладне и честлинните комбурси
              тарляха се и сврецваха във плите;
              съвсем окласни бяха тук щурпите
              и отма равапсатваха прасурси.

              Comment


                #8
                Че как!!!
                Винаги Тъмната сила е била водеща.
                :starwars:
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #9
                  и мен ме бройте. нали знаете, че има един хорица у нас, дет даже организация си направиха - бг-джедаи или нещо такова. имат си страница и там има доста интересни линкове. народът се кефи да измисля всичко в пълни детайли - например - двигателите на корабите и кво ли още не.

                  иначе - личен опит - преди години у нас беше Рик Маккалъм - продуцент на трите последни серии, работи с Лукас от 80-те май (почти на всичко Лукасово оттогава е продуцент). та имах късмета да правя интервю с него - в една беседка в киностудията горе в Бояна. накрая ми подари плакат на Епизод 1 с надпис "Join me to the Dark side. The producer" Плакатът изчезна за отрицателно време в тв-то, в което работех тогава...

                  Comment


                    #10
                    Parabellum написа
                    Че как!!!
                    Винаги Тъмната сила е била водеща.
                    :starwars:


                    кало написа
                    иначе - личен опит - преди години у нас беше Рик Маккалъм - продуцент на трите последни серии, работи с Лукас от 80-те май (почти на всичко Лукасово оттогава е продуцент). та имах късмета да правя интервю с него - в една беседка в киностудията горе в Бояна. накрая ми подари плакат на Епизод 1 с надпис "Join me to the Dark side. The producer" Плакатът изчезна за отрицателно време в тв-то, в което работех тогава...
                    Жалко наистина

                    Въпреки че и аз съм фен на Тъмната стрна, трябва да си призная един грях - много харесвам бунтовническата бракма "Милениъм фолкън" - идеята за един такъв почти идеален, мултифункционален (както за контрабанда, така и за чисти военни действия), бърз, товарооборотен кораб, с който можеш с малък екипаж /от 2- ма до 4 души/ и с хипердрайв в изправност да пътуваш бързо из цялата галактика си е блазнеща. Е, това мое увличане е компенсирано и от симпатиите, които имам към имперските совалки - консервативни и елегантни, внасящи респект (сигурно звучи глупаво отстрани като говоря за тия фикции с такъв ентусиазъм, ама кво да правиш неизживяно детство :
                    Last edited by byzantiner; 18-12-2006, 22:28. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                    THE LABARUM


                    sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                    ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                    ,sevogorob eht erew ysmim llA
                    .ebargtuo shtar emom eht dnA

                    Бе сгладне и честлинните комбурси
                    тарляха се и сврецваха във плите;
                    съвсем окласни бяха тук щурпите
                    и отма равапсатваха прасурси.

                    Comment


                      #11
                      Ами хайде и аз да се запиша в редиците на феновете, че то с този ник и подпис ще е малко странно ако не го направя :p Още когато гледах първите серии вече бях станал фен обаче доста се зарибих по войните когато минах X-Wing и Tie-Fighter симулаторите. И като стана въпрос за кораби, x-wing е най-добрия за времето си, обаче с появяването на tie advanced fighter и след това на tie defender, бунтовниците направо имат страшен късмет, че се докопват до императора. Тука обаче роля изиграва личностния фактор
                      Shut me down! Machines making machines! How perverse!

                      Comment


                        #12
                        Императорът като стратег е средно ниво, но като тактик е пълна нула. При Явин беше пълна смешка, ама хайде, там той лично не е виновен, Мъф Таркин не си беше пил успокоителното, но при Ендор е баси ташака...Това беше нещо като Лис с цепелини. Що не биха имперците, просто нямам идея. Предполагам разчитаха само на главния калибър на Звездата на смъртта, иначе стардистроарите и флагмана просто се държаха пасивно. Бунтовниците си правеха квото искат и си маневрираха спокойно. Гадна работа.

                        Comment


                          #13
                          Не знам но ми е чудно защо имперските изтребители тип ТАЙ стандартен бяха по ниско технологични от бунтовническите X-wing все пак нали империята разполага със всички ресурси на галактиката...................според мене това беше недоизпипано.А и имперския флот колко лесно го победиха след като гръмна Звездата на смърта не е истина така на око силите на имперците бяха от 3 до 4 пъти по голями.........................без да бройм флагмана.Лично на мене имперците по ми харесват със техните бели брони и виждане на ред, хармония и мир в вселената хахахахахаха

                          Comment


                            #14
                            имперският флот се поддържа от Силата на Императора, след смъртта му - победата е обяснима...

                            Comment


                              #15
                              Не, то има едни постфакто, обяснения на Лукас, че поради липсата на реална конкуренция, демокрация и прочие, настъпил технологичен упадък в Галактиката, за това по късните махини са по грозни и зле построени. Вероятно в случая са нещо като съветската империя. И се разпадна след унищожаването на вилата на политбюро.

                              Comment

                              Working...
                              X